Wybrałam takie TV czy dobrze?

mamma

New member
:confused: Panasonic TX-L47E5E i TX-L42EW5 waham sie przy tych calach:) Oglądanie z ok 2,80 m,nie potrzebuję 3D ani gier ale aby miał WiFi.Nie rozumiem o co chodzi z cyfrowym tunerem do tv satelitarnej ,potrzebne czy nie bo mam tuner od Cyfry.czy ktoś ma jakieś spostrzezenia z uzywania takowych TV?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Przy tej odległości wziąłbym 47cali. Ten podany Panasonic to dobry model, ale upewnij się czy na pewni ma wi-fi? (czy nie trzeba dokupić stosownego modułu)

Edit
Panasonic E5 jest wi-fi ready (opcjonalny adapter), ET5 nie potrzebuje już adaptera.
 
Ostatnia edycja:

mamma

New member
No i cena wzrasta przez 3D, dokupię adapter.Choć nasz internet -neostrada- szybkością nie powala ale na duzym ekranie you tube bym chciała:p
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Nie rozumiem o co chodzi z cyfrowym tunerem do tv satelitarnej ,potrzebne czy nie bo mam tuner od Cyfry.czy ktoś ma jakieś spostrzezenia z uzywania takowych TV?
Tuner jest potrzebny wtedy, gdy podłączamy antenę bezpośrednio do telewizora. Wszędzie tam gdzie korzystamy z zewnętrznego tunera, dekoder nie jest potrzebny.
 

szczuro

New member
w panasie masz wejscie CI /common interface/na modul CAM, wiec tuner z cyfry wywalasz i wkladasz karte w modul CAM, a ten bezposrednio do TV i jeden grat pod TV mniej :)
 

szczuro

New member
jezeli masz cyfre to cyfra ma w ofercie takie moduly, wiec pewnie sprowadza sie to do wymiany pudelka na modul cam, jezeli pudelko mialoby zostac to koszt zakupu modulu cam to okolo 100-200 zl w zaleznosci od model, producenta itp, ale po co przeplacac :)

i jescze jedna uwaga, w podanych przez Ciebie modelach PANASA jest zlacze CI,a cyfra moze obecnie wydawac moduly cam w standardzie CI+, wiec warto wziasc CI o ile bedzie to mozliwe
w innym wpypadku moga pojawic sie problem np z dlugim przelaczaniem programow /chodzi o odkodowanie sygnalu/ poniewaz CI+ jest slabo dopracowany, jezeli gdzie sie zapedzilem to prosze o korekte :)

i jescze druga uwaga, nie uzywam cyfry, ale moge sie domyslac, ze cyfra stosuje parowanie kart z modulem cam, jezeli tak jest, to zakup samodzielny modul cam nic nie da, poniewaz takka opcja nie bedzie dzialac, po drodze wszedlem na strone cyfry
MODUŁ CAM CI+ - CYFRA+ JEDYNA TAKA TELEWIZJA
i jest CI+, ale mozliwe ze maja jescze CI, po prostu trzeba zadzwonic i sie dowiedziec

jescze zapomnialem, jezeli masz deokder z cyfry z opcja nagrywania, to CI tego nie obsluguje, wiec jezeli interesuje Was takze nagrywanie to nalezy poszukac TV z gniazdem CI+
 
Ostatnia edycja:

matek451

New member
Telewizory Panasonica serii E5E nie maja wbudowanego tunera DVB-S , więc nie podłączysz do nich karty CI. Musisz kupić ten z serii EW5 , ten ma(ale z tego co wiem telewizory te pochodzą z zagranicznej dystrybucji na stronie PANASONIC PL ich niema). Jeśli masz zewnętrzny dekoder satelitarny to nie kombinuj tylko bierz E5E. Niestety jest on tylko Wi-Fi ready i wymaga dodatkowego dongla WiFI. Jeśli będziesz chciała korzystać z neta na TV to pozostaje połączenie do routera przez LAN lub zakup tego dongla TY-WL20 za około 250 zł. Innym sposobem jest połączenie do TV poprzez LAN AP z funkcą Client , który będzie się łączył z routerem po WiFI i tu koszt to ok 70 zł za zakup routera z tą funkcja ( ja mam do multiroomu "n" router 8LEVEL WRT-150 ).
 

mamma

New member
Już zamówiony ten 42 cale bo 47 po przymierzaniu to za duzy grzmot.Pokój nie ma być zdominowany przez telewizor.Tym bardziej ,ze to pokój typu salon .Opiszę wrażenia jak go przetestujemy:)
 
Do góry