Wybrałam 40'', potrzebuję 37''

lepa_

New member
Witam serdecznie,

Czytałam wasze forum dnie i noce, swoją drogą fantastyczne miejsce i ogrom wiedzy w jednym miejscu.
Ale do sedna.

Zachciało mi się telewizora, nigdy nie miałam. Miał być tak do 40'', do 2500, i chciałam żeby miał jakieś funkcje smart TV i internet. Po wielu dniach mój wybór padł na Philips 40PFL5007K, głównie dzięki waszemu testowi. Jako druga opcja była Toshiba 40RL838.

Ale jak wycięłam karton wielkości 40'' to stwierdziłam że to nieco za dużo na mój pokój, że lepiej 37". Ale te telewizory nie maja takich wielkości.

Czy korzystając z waszego doświadczenia moglibyście mi polecić podobne typy, a jednak 37''?
 

lepa_

New member
Właśnie mam przed sobą porównanie Samsung UE37ES6300 i Panasonic TX-L37ET5E. Zależy mi żeby WiFi bylo wbudowane, a nie w opcji WiFi-Ready...
 

lepa_

New member
nie mogę dodać linka ze względu na filtr antyspamowy - ja je porównuję w sklepach internetowych, np w OleOle masz dużo opcji. Ale wciąż nie wiem...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z tym że Samsung ma mniej naturalne kolory i świeci bardziej jaskrawy niż Panasonic. Także polecam Ci wybór tej drugiej firmy.

PS : A może jednak się przyzwyczaisz do tego 40"? :D
 

sapin

New member
Tak wszystko inne jest lepsze niż szajsung :)

Hmm dziwna decyzja z tą zmianą wielkości...
Bierz raczej 46" niż 37", no chyba, że po prostu nie zmieści się więcej niż 37", wtedy taką decyzję można zrozumieć ;)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Po prostu w tym roku Samsung poszedł niesamowicie na łatwiznę - niemal wszystko w ich telewizorach jest budżetowe :) Nawet porównując wysoki model z niższym z konkurencynej firmy, widzimy przewagę w jakości obrazu firm takich jak Panasonic, Sony, Toshiba czy Sharp. Es7000 przegrywa np. z hx750 od sonego, który jest sporo tańszy :)
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tv kupuj zawsze rozmiar większy niż zamierzałeś, uwierz mi. Ja kiedyś kupowałem 40 cali i wydawał mi się kosmiczny a teraz przymierzam się do 55-60 cali na tym samym metrażu.
 

enceladus

Banned
Po prostu w tym roku Samsung poszedł niesamowicie na łatwiznę - niemal wszystko w ich telewizorach jest budżetowe :) Nawet porównując wysoki model z niższym z konkurencynej firmy, widzimy przewagę w jakości obrazu firm takich jak Panasonic, Sony, Toshiba czy Sharp. Es7000 przegrywa np. z hx750 od sonego, który jest sporo tańszy :)

Ciekawe że testy telewizorów na różnych portalach tego nie potwierdzają.
Tylko Samsung ma ultra-budżetowe komponenty, inne firmy używają jakiegoś Hi-Endu co nie ?
Weż się ogarnij...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ciekawe że testy telewizorów na różnych portalach tego nie potwierdzają.
Tylko Samsung ma ultra-budżetowe komponenty, inne firmy używają jakiegoś Hi-Endu co nie ?
Weż się ogarnij...

Nie, ja po prostu pamiętam serię B i C Samsunga, kiedy jeszcze starali się dbać o potrzeby użytkowników. Obecnie to czysty marketing, i na "różnych portalach" możesz poczytać o tym co trzeba zrobić, żeby np. ES8000 świecił naturalnie. Z tym że wtedy prezentował się jak średnia półka konkurencji.

Samsung jedzie na dobrej opinii po świetnych telewizorach sprzed 2-3lat. A teraz nie że nie chce - bo potrafili by zrobić świetne modele, co raczej uważają że lepiej zarobić na wszystkim. Kupowanie telewizorów tej firmy ma według mnie sens tylko kiedy chodzi głównie o multimedia i smart tv.
 
Do góry