Wybrać lepszy amplituner czy kolumny

rafkam

New member
Jak w temacie.
Czy np: wybrac Yamahe 663/Onkyo 606 z zestawem klipsch F2+sub ksw10 czy Yamahe 863 z jamo 606+sub(200/250)

A Może nie szaleć/zaoszczędzić i do pokoju 22m wybrać ogólnie tansza opcję Y663/O606 + jamo 606
A może jakiś inny zestawik w tej cenie?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Odpowiem Ci z mojego punktu widzenia: lepiej przesunąć fundusze z ampli na kolumny z kilku powodów:
1) elektronika starzeje się bardzo szybko (nie dotyczy wzmacniaczy stereo - mój jest zbudowany całkowicie na elementach dyskretnych) i szybko tanieje (szczególnie nowe ampli po wejściu następców - nawet gorszych, jeśli chodzi o tor audio błyskawicznie tanieją - takie Onkyo 805, które 2-3 miesiące temu można było kupić za 2800PLN i to jako okazja, bo dystrybutor wyznaczył cenę bliską 4kPLN teraz chodzą za 2,5kPLN)...
2) kolumny to ZAWSZE element wprowadzający najwięcej zakłóceń w torze audio (taki urok tego elementu), więc warto by były przyzwoite (o ile zależy Ci na jakości muzyki, a nie potężnym łupaniu),
3) jeśli nie chcesz męczyć sąsiadów, a masz pomieszczenie do 20-25 m^2, to 40-50W (prądowe, nie marketingowe) na kanał we wzmacniaczu (bez przesterowania), to naprawdę całkiem sporo - na łupanie nie wystarczy, na granie i owszem...
4) to kolumny zwykle zostają na dłużej...

P.S.
Ale nie należy też przesadzać i do dobrych kolumn kupować wzmacniacza, który ich nie będzie potrafił uciągnąć i pracował w zakresie przesterowania, bo będzie kaplica...
 

fla17c

New member
Z wymienionych przez Ciebie elementów swego czasu jak poszukiwałem zestawu dla siebie miałem okazję odsłuchać ONKYO 606 z Klipsch F2 oraz ONKYO 606 z Jamo 606 i gdybym miał wybierać pomiędzy w/w kolumnami to wybrałbym F2, grają czysto i miękko, wyraźne średnie tony a Jamo 606 przytłaczały mnie dźwiękami niskotonowymi jak dla mnie za dużo tego basu ale może dla Ciebie okarzą się odpowiednie. Na forum jest wiele opinie użytkowników tych kolumn można poczytać ich opinie ale co ważniejsze musisz samemu posłuchać jak one grają.
Ja na rzecz trochę droższych kolumn musiałem obciąć budżet przeznaczony na elektronikę. Wybrałem ONKYO TX-SR506 i Rubicony RP-36FCS i z każdym tygodniem coraz bardziej jestem zadowolony z tego zestawu, chociaż na początku miałem pewne problemy z amplitunerem, po prostu się zepsół i dosyć długo (ponad miesiąc) czekałem na naprawę aż w końcu stwierdzili że dostanę nowy sprzęt.
 
Do góry