Wybor ?

tron12

New member
Witam, panowie i panie , prosze o roztrzygniecie dylematu , mam na oku 3 telewizory oto one :
1. LG 50PK950
2. LG 50PK760
3. Samsung PS50B850

Ktory jest lepszy, w tym momencie do kupienia, jakiego byscie sobie kupili ?

Pozdr. i prosze o odp. najlepiej posiadaczy takich sprzetow.
 

tron12

New member
Witam, myslalem ze troszke przy oszczedze ( LG 50PK760 ) ale tez sklanialem sie ku temu modelowi LG 50PK950 .

Czy oprócz roznicy w cenie jest jakas chociarz jedna istotna cecha pomiedzy tymi dwoma modelami , ktora zaowaze podczas urzywania (xbox360, kablowka , filmy HD w formacie mkv ) ?
 

privmw

New member
moim zdaniem PK950 :) choć PS50B850 jest bardzo godny uwagi a szczególnie jego system Motion Plus 100Hz... według mnie bardzo fajnie upłynnia obraz i mozna go recznie konfigurować aby film nie skakał i nie było teatrzyku :)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Te różnice w pewnym stopniu odzwierciedla tabelka,zerknij.Konsola??Z nią bym nie przesadzał i użytkował w granicach rozsądku.
 

tron12

New member
Konsola a dlaczego nie :) mam w tej chwili sterego Panasa 42 cale i nawet nie HD READY ;) i grale z kolegami swego czasu po kilka godzin dziennie. Jesli chodzi o powidoki czy jakies duszki pozostajace nieczego takiego nie zauwazylem , mysle ze tym bardziej w nowszej generacji plazm nic nie grozi dla mojego nowego TV :) ?
 

privmw

New member
myslę że kontrast i filtr antyodblaskowy to jedna z podstawowych spraw w TV... miedzy innymi zdecydowałem sie na to co w stopce :) choć PK950 był brany poważnie pod uwage :)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
myslę że kontrast i filtr antyodblaskowy to jedna z podstawowych spraw w TV... miedzy innymi zdecydowałem sie na to co w stopce :) choć PK950 był brany poważnie pod uwage :)

Filtr antyodblaskowy jest stosowany praktycznie we wszystkich TV (tylko różny i z różnym skutkiem).

Tak dla przykładu to np. często wymieniane PDP LG przez forumowiczów jako bez filtra - w specyfikacji serwisowej maja zaznaczone określenie "glass filter".
("glass filter" - to cytat z angielskiej serwisówki dla autoryzowanych zakładów naprawczych)
 

damiantomek2

New member
Chyba najdłużej na tym forum mam Pk950 i nie zamieniłbym go na żaden inny.Jezeli nie zalezy Ci na dongle wi-fi ,filtrze i tak dużym kontraście to bierz PK760 a zaoszczedzisz sporo kasy.

Mam drugi tydzień LG50PK760 kupiony właśnie dzięki opiniom kolegów z tego forum bo wszak
zobaczyć go w sklepie nie można i stwierdzam iż odblaski są dla mnie oraz domowników
marginalnym tematem. Musi być naprawdę jasno i tylko na ciemnych scenach to widać.
Na dobrą sprawę głównie ja to widzę bo czytałem forum. W PK950 zaś jest dodatkowo filtr
TuBlack więc musi być jeszcze lepiej. Więc jak ktoś ma kasę i potrzeba tych wszystkich
dodatków PK950 to brać zwłaszcza iż cena w redcoon spadła i jest dostępny w odróżnieniu
od PK760. Kto chce zaoszczędzić i nie potrzeba dodatków polecam PK760.
 
Ostatnia edycja:

plast

New member
Mam drugi tydzień LG50PK760 kupiony właśnie dzięki opiniom kolegów z tego forum bo wszak
zobaczyć go w sklepie nie można i stwierdzam iż odblaski są dla mnie oraz domowników
marginalnym tematem. Musi być naprawdę jasno i tylko na ciemnych scenach to widać.
Na dobrą sprawę głównie ja to widzę bo czytałem forum.

Potwierdzam.
 

Cableguy

New member
Mam drugi tydzień LG50PK760 kupiony właśnie dzięki opiniom kolegów z tego forum bo wszak
zobaczyć go w sklepie nie można i stwierdzam iż odblaski są dla mnie oraz domowników
marginalnym tematem. Musi być naprawdę jasno i tylko na ciemnych scenach to widać.


To ja mam chyba jakiś inny PK760, bo w moim całe mieszkanie widać, każdą żarówkę i sąsiedni dom za oknem.
Żeby nie było odbić musi być całkowicie ciemno. I w sumie to nic nadzwyczajnego skoro TV ma szybę na ekranie.
Ale za to jakość obrazu, kolory są dużo lepsze niż na matowym lcd.
No i cudów nie ma - obraz będzie najlepszy gdy TV jest jedynym źródłem światła, a wtedy żadne filtry nie są potrzebne.
Jak ma być "kino domowe" to musi być ciemno i już.


A tu można zobaczyć wpływ filtra TruBlack na odbicia zewnętrzne:
lgpx950-1l.jpg
 
Ostatnia edycja:

Cableguy

New member
A jakieś inne wady?;-)


Jest kilka. W szczególności dotyczą "extrasów" internetowo-komputerowych, które w większości nie działają.
1. Nie działa CIFS
2. Przy odtwarzaniu przez DLNA brak możliwości zmiany proporcji obrazu
3. Nie czyta napisów z plików MKV
4. Odtwarzanie przez DLNA zacina się, przerywa z błędem "Invalid file", przeskakuje do następnego filmu - generalnie cuda się dzieją
5. Tragiczna rozdzielczość filmów z YouTube



W sumie DLNA jest kompletnie nieużyteczne, bo filmów pochodzących z DVD nie da się odtworzyć z powodu błędu 2, a filmy z BD tylko z lektorem z powodu 3. Ale można chociaż zdjęcia oglądać :)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jest kilka. W szczególności dotyczą "extrasów" internetowo-komputerowych, które w większości nie działają.
1. Nie działa CIFS
2. Przy odtwarzaniu przez DLNA brak możliwości zmiany proporcji obrazu
3. Nie czyta napisów z plików MKV
4. Odtwarzanie przez DLNA zacina się, przerywa z błędem "Invalid file", przeskakuje do następnego filmu - generalnie cuda się dzieją
5. Tragiczna rozdzielczość filmów z YouTube



W sumie DLNA jest kompletnie nieużyteczne, bo filmów pochodzących z DVD nie da się odtworzyć z powodu błędu 2, a filmy z BD tylko z lektorem z powodu 3. Ale można chociaż zdjęcia oglądać :)
Chodziło mi ogólne wady:eek:obraz ,płynność,itp.Podziel się ogólnymi wrażeniami,te które wymieniłeś wszyscy znają.:)
 
Do góry