Wybór zestawu Onkyo+Jamo

psajtex

New member
Witam,

Po dlugich pertraktacjach z lepsza polowka mam zielone swiatlo na kino. Metraz 23-24m2.
Jedyne kolumny jakie moge kupic ze wzgledu na estetyke oraz umieszczenie (Zona ) to Jamo S506.
Upatrzylem sobie 3 zestawy:
Onkyo 509 + Jamo 506 + sub 210
Onkyo 579 + Jamo 506 + sub 210 (o ile zmieszcze sie w budzecie)
Onkyo 609 + Jamo 506 bez suba - ciekawe jak zagra.
Kino(TV)/muzyka 70/30

Co o tym myslicie? Ktory najlepszy?
Sluchalem Onkyo i podoba mi sie jego brzmienie.
Kusi mnie 609, ale nie chce rezygnowac z suba.
Blackninja prosze o ceny na priv.
P.s. Budzet to 3000 zl z przesylka.

Dzieki Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O sorry doczytałem. To 70% do kina to rzeczywiści wybierałbym pomiędzy :
Harman AVR 255, Denon 1912 i Onkyo 609,
 

psajtex

New member
Dziękuję za odpowiedzi.
Co do Harmana to jakoś nie jestem przekonany - nie znam nikogo, kto by używał.
Denon fajny, ale chciałbym coś z nowinkami, a na 1912 póki co mnie nie stać.
Wybiorę jednak Onkyo 579 - dla mnie najlepszy stosunek ceny/oczekiwania (609 jeszcze za drogi).
Póki co jak kupię to dam znać co i jak.
Ale mam kolejny dylemat.
poniżej przedstawiam zdjęcie mojego salonu, czy takie rozłożenie kolumn jest ok i ma jakiś sens?
Czy lepiej wstawić lewy front między szafkę a komodę, lecz wtedy nie osiągniemy 1,8 m odstępu miedzy nimi.
Na żadne przemeblowania nie ma szans - jak już, to tylko wstawiając lewy front tak jak na rysunku lub pomiędzy komodę a szafkę tv.
Kolumny zaznaczyłem na czerwono - wymiary są proporcjonalne - no trochę sofa i fotele mi wydymało i są za duże, ale rysowałem trochę na oko.
Proszę o opinie na temat tego rozmieszczenia kolumn.
Oczywiście centralny pod telewizorem w szafce rtv po środku.
Dziękuję z góry.
 

Attachments

  • pkoj.jpg
    pkoj.jpg
    165,1 KB · Wyś: 78

psajtex

New member
Blackninja, jak widzisz z ułożenia kolumn to nie bardzo pasuje S606, bo w lewej kolumnie boczny głośnik będzie częściowo dosunięty do ściany. Chyba, że nie ma to znaczenia.
Ceny na S506 mam, na S606 nie mam. Musze pogadać z Żonką.
 

Aaron

New member
Mam podobne parametry zainteresowania :) tzn +/- (Onkyo 509+Jamo 506(606)+sub 210) i zaraz dodam temat do śledzonych , ale proszę o opinie jak to zagra kiedy rozstawię fronty jedynie 170-180 od siebie i odsłucham z centralnie z 250 -300. ? Nie mam zdolności do AutoCAD`a więc nie podejmę się wysyłania Wam schematu ale jestem zainteresowany czy dźwięk mi nie "ucieknie" ?
 

mietka

New member
Dziękuję za odpowiedzi.
Co do Harmana to jakoś nie jestem przekonany - nie znam nikogo, kto by używał.
Denon fajny, ale chciałbym coś z nowinkami, a na 1912 póki co mnie nie stać.
Wybiorę jednak Onkyo 579 - dla mnie najlepszy stosunek ceny/oczekiwania (609 jeszcze za drogi).
Póki co jak kupię to dam znać co i jak.
Ale mam kolejny dylemat.
poniżej przedstawiam zdjęcie mojego salonu, czy takie rozłożenie kolumn jest ok i ma jakiś sens?
Czy lepiej wstawić lewy front między szafkę a komodę, lecz wtedy nie osiągniemy 1,8 m odstępu miedzy nimi.
Na żadne przemeblowania nie ma szans - jak już, to tylko wstawiając lewy front tak jak na rysunku lub pomiędzy komodę a szafkę tv.
Kolumny zaznaczyłem na czerwono - wymiary są proporcjonalne - no trochę sofa i fotele mi wydymało i są za duże, ale rysowałem trochę na oko.
Proszę o opinie na temat tego rozmieszczenia kolumn.
Oczywiście centralny pod telewizorem w szafce rtv po środku.
Dziękuję z góry.
Skoro będziesz używał suba to basu z kolumn mieć nie będziesz to lewą przednią wsunął bym między komodę a okno a prawą przednią przesunął do drzwi.Dlaczego?Dlatego,że leżąc na sofie będziesz słyszał stereo (od lewej do prawej i na odwrót a nie tylko stereo od lewej do środka i z powrotem)i będziesz miał większą odległość między kolumnami a co za tym idzie według mnie szersze stereo ,większa scena muzyczna,a w kd świstek kul po całym pokoju nie tylko po jego części.Oczywiście możesz zostawić tak jak masz i odpowiednio to skalibrować
PS.Z tego co narysowałeś wywnioskowałem.że będziesz oglądał,słuchał tylko z fotela
 
Ostatnia edycja:
Do góry