Wybór zestawu do KD - proszę o pomoc.

qwertix

Member
Witam
Stoję przed wyborem zestawu do KD.
Sprzęt będzie stał w pokoju 32m2
Zastanawiam się nad:

1) Onkyo NR626 + Quintas 6000
2) Marantz NR1504 + Quintas 6000 + Sub 60

Oba zestawy w takiej samej cenie, niestety na zestaw 1 + Sub nie mam funduszy.
Lepiej kupić mocniejszy Ampli czy zestaw ze słabszym Ampli ale za to z Subem?
Chyba że macie jakieś inne propozycje?

A może jest szansa na złożenie znacznie taniej zestawu który równie dobrze poradzi sobie przy KD w takim pokoju? Nie mam za dużych wymagań, do tej pory korzystałem tylko z głośników w TV więc sądzę, że co bym nie kupił powinienem być zadowolony.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co kojarzę te amplitunery są w podobnych cenach. Metraż masz duży więc lepsze by było Onkyo 626. Jeśli zależy Ci na efektach przy filmach to sub jest niezbędny szczególnie, że metraż masz spory. Jako alternatywę możesz zerknąć na JBL Loft 5.1. Napisz jaki max budżet?
 

qwertix

Member
Max budżet to 4k z tym, że nie będę miał nic przeciw jeśli uda się złożyć coś sensownego za mniejsze pieniądze.
Faktycznie oba amplitunery są w podobnych cenach, ale na marantza dostanę rabat który pozwoli mi dołożyć do zestawu suba, dlatego pytam czy warto?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak dla mnie to ten ampli Marantza jest fajny, ale na małe metraże. Do Twojego salonu poniżej modelu 5007/5008 bym nie schodził.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt na 32m2 będzie za słaby. Lepsze będzie Onkyo 626,Denon X2000 lub wspomniany przez Krzyśka SR5007 tylko tu cena pójdzie do góry.Kup na razie bez suba, jak dozbierasz kasy to sobie dokupisz. Chyba że JBL Loft to wtedy starczy na 5.1 np. z amplitunerem X2000 lub Onkyo 626.
 
Ostatnia edycja:

qwertix

Member
Czyli zakładając, że lepszym wyborem będzie na chwile obecną mocniejszy ampli z opcją dokupienia suba "kiedyś" to który z tych dwóch, brać tego onkyo nr626 czy denona x2000, a może jeszcze coś innego w kwocie do 2k?
Co do głośników to chyba optymalny wybór w tej kwocie, zastanawiałem się jeszcze nad Jamo 606 lub 626.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Denon może ciut lepiej wypaść w stereo. Onkyo za to gra fajnie w kinie i ma sporo różnych wejść. Dodatkowym plusem Onkyo jest podwójne wyjście HDMI. Miałem Onkyo z Jamo i dobrze się zgrywalo. Z Denonem myslę że tez będzie spoko, więc decyzja nalezy tylko do Ciebie:)
 

qwertix

Member
to jeszcze jedno pytanie mam, trafiłem jeszcze na zestaw TAV-606SE +TSW-90 w takiej cenie jak QQ6000 bez suba.
Orientujecie się jak to gra w porównaniu do tych quadrali?
W zasadzie z tym zestawem + Denon X2000 lub Onkyo 626 zmieścił bym się w budżecie.
 
Do góry