Wybór z 3 LCD 32"

Pitexx

New member
Witam:)
Zamierzam kupić TV LCD 32". W głównej mierze będzie mi on służył do oglądania TV z anteny naziemnej, trochę mniej do oglądania filmów na DVD (głównie Divx/Xvid), od czasu do czasu podłącze też do niego tuner satelitarny. Oto mój wybór:

Samsung LE32R8_B, Panasonic TX-32LX70P, Sony KDL32V2500.

Po przeczytaniu kilku wątków na tym forum byłem zdecydowany na tego Samsunga. Wybrałem się do MM żeby zobaczyć go "na żywo" i sprzedawca doradził mi Panasa (że niby do sygnału z anteny naziemnej jest on najlepszy - 100 HZ) a jak jeszcze trochę dołożę to poleca Soniacza (wg sprzedawcy najlepszy technologicznie z tych trzech i w ogóle bez porównania). Mam teraz wielki mętlik w głowie:( Bardzo proszę o radę który z tych trzech TV będzie najbardziej odpowiedni do moich potrzeb:)

Pozdrawiam:)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Pitexx napisał:
Witam:)
Zamierzam kupić TV LCD 32". W głównej mierze będzie mi on służył do oglądania TV z anteny naziemnej, trochę mniej do oglądania filmów na DVD (głównie Divx/Xvid), od czasu do czasu podłącze też do niego tuner satelitarny. Oto mój wybór:

Samsung LE32R8_B, Panasonic TX-32LX70P, Sony KDL32V2500.

Po przeczytaniu kilku wątków na tym forum byłem zdecydowany na tego Samsunga. Wybrałem się do MM żeby zobaczyć go "na żywo" i sprzedawca doradził mi Panasa (że niby do sygnału z anteny naziemnej jest on najlepszy - 100 HZ) a jak jeszcze trochę dołożę to poleca Soniacza (wg sprzedawcy najlepszy technologicznie z tych trzech i w ogóle bez porównania). Mam teraz wielki mętlik w głowie:( Bardzo proszę o radę który z tych trzech TV będzie najbardziej odpowiedni do moich potrzeb:)

Pozdrawiam:)


Kolego z tych z 3 TV, to nawet nie ma sie co zastanawiać, bo wybór jest prosty - Panas LX70P :) Ten sprzedawca z MM chyba się w głowę uderzył skoro opowiada takie brednie, iż Sony V2500 jest bardziej zaawansowany technologicznie od Panasa :eek: Z Panasem może śmiało konkurować, ale model Sony D3000 ;)
Pozdro:)
 

Pitexx

New member
Czyli jednym słowem przechwalił tego Soniacza? Tak właśnie podejrzewałem :D Zaczynał wymieniać jego dodatkowe funkcje jednym tchem ;P Coś w stylu zero smużenia i extra kolory, kanciarz :D
 

GigeR

New member
Zgadzam się w 100% z przedmówcą :) Koleś z którym rozmawiałeś chciał Ci wcisnąć kita i to niezłego :)

Panas technologicznie wyprzedza samsunga serii R i Sony serii V, o duuuuży krok !

Jeślic chciałbyś porównywać z Panasem jakies Tv to powinny być to odpowiednio Samsung z serii M8, Sony D3000.

Pare dni temu pisałem właśnie o małym teście tych dwóch telewizorków, wkleje Tutaj mojego posta ponownie, żebyś mógł sobie przeczytać:

"Cześć, dzisiaj zafundowałem sobie małą prezentację trzech telewizorków:

Samsung 32 m86
Sony D3000
Panasonic LX70

Jako baza pod porównanie posłużył mecz Bayern Monachium vs Hamburger SV (czy jakoś tak :rolleyes: ), mecz był nagrany na dekoder eNki z jakiejś telewizji niemieckiej w wysokiej rozdzielczości HD prawdopodobnie 1366x768. Także bardzo dobra baza porównawcza dla technologii 100Hz.

Samsung:
Bardzo mnie rozczarował w porównaniu do swoich konkurentów. Po pierwsze przy dalekich wykopach (czyli piłka poruszała dosyć szybko) było ewidentnie widać efekt smużenia !! Dodatkowo występowały jakieś dziwne problemy z tzw. przeplotem tuż przed szybko kopniętą piłką widać było drugą piłkę, taki jakby cień.
Odwzorowanie klorów było bardzo kiepskie zielona murawa była tak cukierkowo zielona, jak w jakiejś grze komputerowej, czerwień drażniła oko, ogólnie mocno nienaturalny obraz.
Z odległości jednego metra było widać lekkie problemy z ostrością krawędzi piłkarzy, występowały pikselowania i nieczystości obrazu.

Sony:
Tutaj technologia 100hz była widoczna efekt smużenia mocno zminimalizowany, prawie niezauważalny. Odwzorowanie kolorów o wiele ładniejsze, niż u Samsunga, wszystko sprawiało dosyć naturalne wrażenie.

Jedyną rzeczą do której mógłbym się przyczepić jest to, że tam gdzie u Samsunga występowały problemy z ostrością krawędzi piłkarzy i pikselowania, w Sony sprawia wrażenie rozmytego. W mojej opinii te rozmycia krawędzi wyglądają znacznie lepiej od pikselowań, także tutaj duży plus dla elektroniki, którą daje Sony.

Panasonic:
Jak dla mnie jest to bezapelacyjyn zwycięzca wśród tych 3 telewizorków. Po pierwsze, technologia 100Hz działa tutaj zdecydowania najlepiej, efekt smużenia najmniej widoczny z całej trójki. Po drugie bardzo ładne odwzorowanie kolorów, pokusiłbym się o stwierdzenie, żę naturalniejsze niż w Sony. Po trzecie znakomita ostrość krawędzi piłkarzy na ekranie, tam gdzie Samsung pikselował, a Sony rozmywał, Panasonic świetnie sobie radzi i daje najczystszy obraz.


Nie wiem jak to Panasonic zrobił ale ten telewizor jest naprawdę znacząco i widocznie lepszy od swoich droższych konkurentów, także gorąco polecam wybró LX70P :krol: !! Myślę, że mecz piłkarski w wysokeij rozdzielczośći był znakomitym testem dla tych telewizorków i uzyskane wyniki są bardzo miarodajne.

Pozdrawiam"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co wymieniłeś - to Panasonic LX 70.
W klasie 100 HZ - musiałbyś trochę dołożyć do modeli innych firm
32 RD2
32 M 87
32 Lx 700
32 P 80
==================
To już extraklasa LCD
Dojdzie jeszcze

DSC_0528.jpg


DSC_0529.jpg


DSC_0278.JPG
 

Pitexx

New member
Dziękuję wszystkim za rady. Przekonaliscie mnie i pradopodobnie w przyszłym tyg. zamówie tego Panasonica LX70p :) teraz tylko muszę wybrać jakiś sklep internetowy. Pozdrawiam!

Ps. GigeR dzięki za prezentację. W dużej mierze to właśnie ona mnie przekonała do tego wyboru. Odwaliłeś kawał dobrej roboty :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Pitexx napisał:
Dziękuję wszystkim za rady. Przekonaliscie mnie i pradopodobnie w przyszłym tyg. zamówie tego Panasonica LX70p :) teraz tylko muszę wybrać jakiś sklep internetowy. Pozdrawiam!

Ps. GigeR dzięki za prezentację. W dużej mierze to właśnie ona mnie przekonała do tego wyboru. Odwaliłeś kawał dobrej roboty :)


Ze sklepów internetowych polecam agito: http://www.agito.pl/telewizory_lcd/panasonic_32_lcd_viera_tx32lx70p.360.41144.html
Możesz też zapytać o jakis rabacik w sklepie Kikiego :)
Pozdro
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Pitexx napisał:
Znalazłem jeszcze dwa sklepy, w których ten Panasonic jest tańszy niż w Agito:
Alfamarket.pl http://www.ceneo.pl/GotoURL.aspx?accountID=650&productID=524873
oraz Topmarket.pl http://www.ceneo.pl/GotoURL.aspx?accountID=161&productID=524873

Także raczej któryś z tych trzech sklepów wybiorę.
Pozdrawiam:)

W wymienionych przez Ciebie sklepach nie jest w sumie wcale taniej niż na agito, bo koszty wysyłki są wyraźnie droższe hehe Należy bowiem brać pod uwagę także koszty dostawy :p
Pozdro:)
 

GigeR

New member
Pitexx napisał:
Dziękuję wszystkim za rady. Przekonaliscie mnie i pradopodobnie w przyszłym tyg. zamówie tego Panasonica LX70p :) teraz tylko muszę wybrać jakiś sklep internetowy. Pozdrawiam!

Ps. GigeR dzięki za prezentację. W dużej mierze to właśnie ona mnie przekonała do tego wyboru. Odwaliłeś kawał dobrej roboty :)

Nie ma sprawy ;-) Cieszę się, że mogłem pomóc wybrać Tobie dobry telewizor. Myślę, żę takżę cenowo dokonałeś dobrego wyboru :), bo konkurencja posiada droższe, a gorsze modele.

Pzdr.
 
Do góry