Wybór wzmacniacza

zibiwaw

New member
andzeloti napisał:
ok dzięki ,musze jednak gdzieś sie pofatygować i tego odsłuchać bo podjęcie decyzji nie jest tak proste jak mi się wydawało.
Pozdrawiam

posłuchaj CA z Celestionami może to ci podpasuje jak dla mnie to rewelka.:)
 

degray

Member
witam sznowne gremium:)jesli moge cos doradzic to panowie zapomnnieliscie o firmie Marantz,do mieszanej zabawy polecam model SR-6001 swietnie sie sprawdzi zarowno w stereo jak i w kinie domowym to sprzet z wyzszej polki,bawie sie marantz'em juz od dosc dawna i nigdy nie bylo zastrzezen,swietnie zbalansowany bas i sopran oraz potega brzenia/bardzo analogowe brzmienie w stereo/.ten model mozna juz kupic w cenie niewiele ponad 3000pln.Pozdrowienia dla wszystkich:)
 
To ma być stereo a nie jakieś kina domowe z pseudo stereo i inne cuda na kiju. A co do CA i innych, wzmacniacz wzmacniaczem pamiętajmy, że zawsze nadrabia się swoje preferencje kolumnami. Kto jaki lubi bas i ile jego itd, dlatego bardziej bym dopasowywał kolumny.
 

mirek74

New member
Witam
Jeżeli nie boisz się kupowania używanego sprzętu, to na twoim miejscu zainteresował bym się dwoma wzmacniaczami. 1 – DENSEN B100, 2- COPLAND CSA8. Dziś można kupić je za naprawdę nie duże pieniądze w idealnym stanie w granicach 2000 do 3000. A różnica w dźwięku pomiędzy tymi wzmacniaczami a tymi, co myślisz kupić jest po prostu niewyobrażalna, przepaść. Wiele razy słuchałem CA i zawsze wypadał dla mnie blado, bardzo cięko, HK nie słyszałem, bo krótko mówiąc jestem obecnie na innym trochę szczeblu, i tego typu konstrukcje mnie po prostu nie interesują, Jedynie z doświadczenia doradzam Ci dwa powyższe wzmacniacze, bo to są naprawdę dobre konstrukcje. Copland będzie grał trochę jaśniej będzie żywszy, znowu Densen będzie bardzo swobodny będzie grał nie przekłamanymi barwami(, jeżeli chodzi o tą klasę cenową) i nie raz Cię zaskoczy dynamiką, niestety jest wymagający, Tannoye napędzi wzorowo, choć było by mile widziane leprze towarzystwo dla niego. Jeżeli miał byś okazję posłuchać tych wzmacniaczy to naprawdę warto.
Pozdrawiam
 

Skibus

New member
Jak wchodzimy w sprzet używany to ja polecił bym Naima. To klasa sama w sobie. Jedak ostroznie z kolumnami. O ile wzmacniacz napędzi większośc konstrukcji o tyle dźwiękowo trzeba dopasować, ale warto. W razie czego po otrzymaniu SuperNaita służę odsłuchem
 

Santos

New member
Jeśli jeszcze nie kupiłeś wzmacniacza to jeśli masz możliwość posłuchaj wzmacniacza Advance MAP 105(nie wiem jak duże masz pomieszczenie,możliwe są jego mocniejsze wersje)koszt to 2tys pln.U mnie pracuje z kolumnami KEF iQ5 ale proponuje posłuchać też w innych kombinacjach z Celestion lub Jamo,Dali,najlepiej w jakimś dobrym sklepie HI-END.Taki sprzęt ma przecież cieszyć twoje i przede wszystkim twoje ucho a nie forumowiczów czy sprzedawcy!Niestety trzeba poświęcić troche czasu na odsłuchy by potem nie odwiedzać za często laryngologa hi hi:)Pozdrowieni!
 
Do góry