Wybór w miarę taniego amplitunera

Witam.
Mój amplituner Panasonic SA-HE75 zaczyna szwankować. Pokrętło glośności działa jak chce, pilot nie działa wogóle. W związku z tym, że ten ampli ma już kilkanaście lat nie wiem czy będzie się go opłacało naprawiać.
Moje pytanie jest takie, co w miarę normalnego kupić głownie do stereo, ale też do kina domowego od czasu do czasu? Amplitunera używam bardzo rzadko więc podstawowy jakiś mi wystarczy. Może jakąś używkę za ok 300-500zł? Oglądałem jakieś HK AVR 138 itp, to można własnie w takich cenach kupić.
Kolumny do stereo kupiłem sobie własnie nowe- Wharfedale diamond 330, a do kina mam jeszcze resztę ze starego zestawu Tonsila.
Chyba, że ktoś wie co mogło się stać z moim starym amplitunerem, może uda się go naprawić np za 100zł?
 

mors111

Active member
Bez reklam
hehe , mam ten sprzęt od 15 lat

co jak co ma swoją moc , spróbuj naprawić pilot , rozbierz go , wymyj gumki , wysusz , płytkę przeczyść spirytusem , wysusz , złóż i będzie git

z pokrętłem głośności będzie gorzej , zacznij od pilota , czas 10-15min. koszt 0zł , chyba że wypijesz więcej podczas pracy nad pilotem

u mnie gra w stereo i jak na stary amplituner całkiem nieźle sobie radzi z napędzaniem kolumn z basami 1x20cm , w kinie mało go używam bo w drugim pokoju stoi większy TV i Onkyo 609
 
Pokrętło głośności dzisiaj już prawie wogóle nie reaguje. Pilot próbowałem czyścić, nic to nie dało. Chyba kupię jakiegoś starego sprawnego Marantza np SR4001 albo 4002 za ok 500zł.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pomysl nad czyms nowszym. Z wejsciem HDMI oraz z Wifi i BT.
Bedziesz mogl muzyke z telefonu puszczac ze spotify czy tidala.
 
Wstępnie zdecydowałem sie na Onkyo 608 lub 609. Tylko teraz trzeba poszukać ze sprawdzonego źródła. Na bajerach mi nie zależy bo i tak wszystko puszczam z telefonu na tv oled i tv przekazuje dźwięk do amplitunera. Zależy mi tylko żeby dobrze grało z moimi głośnikami.
 
hehe , mam ten sprzęt od 15 lat

co jak co ma swoją moc , spróbuj naprawić pilot , rozbierz go , wymyj gumki , wysusz , płytkę przeczyść spirytusem , wysusz , złóż i będzie git

z pokrętłem głośności będzie gorzej , zacznij od pilota , czas 10-15min. koszt 0zł , chyba że wypijesz więcej podczas pracy nad pilotem

u mnie gra w stereo i jak na stary amplituner całkiem nieźle sobie radzi z napędzaniem kolumn z basami 1x20cm , w kinie mało go używam bo w drugim pokoju stoi większy TV i Onkyo 609

Jesteś zadowolony z tego Onkyo 609? Bo własnie zamierzam poszukać takiego.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Bardzo . Ma radio internetowe , sporą moc , w kinie bajka . Stereo całkiem dobre z dużą dynamiką. Brak Wi-Fi i BT ale nie potrzebuje tego .
 
Do góry