Wybór TV

carlito22

New member
Witam...
Planuję zakupić nowy telewizorek i proszę o pomoc. Obecnie waham się miedzy:
- Samsung UE46F6800
- Samsung UE46F6770
- LG 47LA690S
- LG 47LA660S
- Sony KDL-47W805
Jeżeli macie jakieś inne propozycję to jestem otwarty. Jest to telewizor więc zależy mi na jak najlepszym obrazie, odwzorowaniu kolorów, ostrości i braku zjawisk typu clouding itp.
1. Odległość od ekranu? 2,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? dwa okna na południe
3. Jak duży jest pokój? ok.18 mkw
4. Preferowana technologia: obojętne
5. Jaki masz obecnie telewizor? LCD SONY Bravia 32`` (model jakis sprzed 7 lat)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Film, sport, przyroda
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy lapce
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? – ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? - matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 46-47 (chyba dopasowana do odległości oglądania)
12. Preferowana marka? Sony(zaufanie-7 lat męczę moją Sonówkę), Samsung, LG
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenia(brak w mojej sonówce), nierównego podświetlania
14. Jakie urządzenia będą podłączone? UPC, PS3, Kino domowe
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% telewizja, 30% filmy, 20% PS3

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem(nie miałem do tej pory)19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Raczej nie (kompa mam do tego)
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak (wszystkie formaty)
22. Ma mieć 3D? tak
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Hdmi
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: chciałbym aby obraz w filmach i programach TV był naprawdę na poziomie FHD, akceptowalny obraz SD, nie chciałbym smużeń i ma być idealny :))) - poważnie mówiąc najbardziej optymalny w cenie
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-5
33. Jaka klasa cenowa ? cel - do 3500 zł; jak mnie przekona jakość przemyślę wyższą cenę(raty więć czy rata 350 czy 400 to już bez znaczenia)

Obczytałem prawie całe forum, oglądałem TV i rozmawiałem z pracownikami w sklepach ale i tak nie bardzo wiem, więc proszę o pomoc.
Z góry dziękuje...
 

prezy

New member
Bez reklam
W Twoim przypadku warianty są 2:
I. Sony (przywiązałeś się trochę do tej marki co?, dobry obraz, skalowanie, gwarancja)
II. Samsung 46F6770 (Chcesz aby tv czytał wszystkie formaty, ma tez dobre multimedia.
Jedna sprawa nie daje mi spokoju: Do TV chcesz podpiąć NTC.
Przy 46 calach żaden Tv nie wyświetli super obrazu. Po zakupie może być rozczarowanie.
Przyjrzyj się tym dwóm modelom na żywo i zdecyduj. Idź do sklepu przygotuj sobie jakiś materiał na USB i zobacz Tv w akcji. Nie ulegaj sprzedawcy, oceń sam. Tv jest dla Ciebie nie dla innych.
 

carlito22

New member
W Twoim przypadku warianty są 2:
I. Sony (przywiązałeś się trochę do tej marki co?, dobry obraz, skalowanie, gwarancja)
II. Samsung 46F6770 (Chcesz aby tv czytał wszystkie formaty, ma tez dobre multimedia.
Jedna sprawa nie daje mi spokoju: Do TV chcesz podpiąć NTC.
Przy 46 calach żaden Tv nie wyświetli super obrazu. Po zakupie może być rozczarowanie.
Przyjrzyj się tym dwóm modelom na żywo i zdecyduj. Idź do sklepu przygotuj sobie jakiś materiał na USB i zobacz Tv w akcji. Nie ulegaj sprzedawcy, oceń sam. Tv jest dla Ciebie nie dla innych.

Narazie korzystam z UPC, ale nie przewiduje dalszej współpracy z ta kablówką i w ostateczności muszę rozważyć wszystkie możliwości...Byłem wczoraj i oglądałem narazie design w najbliższym czasie wybiore się z penem, powiedz mi czy Samsung 46F6770 czy Samsung 46F6800. czy warto przepłacac dla Sony? Co do sprzedawców w salonach to ja po przeczytaniu tego forum mam chyba większą wiedze od nich :))...
 

prezy

New member
Bez reklam
Sprawdź sobie te dwa modele:
F6770 oraz tego W805.
Po obejrzeniu odpowiedz sobie sam czy warto przepłacać.
Każdemu z nas pewnie przypadnie co innego do gustu, więc moja opinia nie ma znaczenia, to będzie Twój TV.
 
Do góry