Wybór TV pomiędzy sharp czy samsung?

imalas

New member
Ostatnio zrobiłem się monotematyczny ...przepraszam za aluzyjki, ale wynika to z faktu, że dziś skończyła ekipa montować nowe, kute ogrodzenie, i mam problem co zrobić z przegnitymi sztachetami (nasączone ekologicznymi impregnatami :-D)

Ale wracając do tematu zostało jeszcze kaski na nowy TV (negocjacje z tzw. czynnikiem żeńskim w toku ...:mrgreen:) i wiem, że będzie to Sharp. Natomiast pani, która liczy przez mnie zarobione pieniądze twierdzi, że jej wystarczy stary (5 - letni LC-37GE1E) z odległości 3.5-4m. Pokój ma żaluzje (antywłamaniowe). PłN strona,zero słońca, za oknem szpaler 6-metrowych tuj. Napiszcie kilka ciepłych słów, odnośnie zmiany formatu TV (46-52 cale), które przekonałyby tę ... damulkę!

Czy Sharp 46-52 cale 830 (3D) ma matową matrycę, a może niwelujące odbicie szkło jak np.w Sony 820 i 920, czy totalne lusterko?
 

jfseba

New member
to i ja wtrace swoje 3 grosze, wedlug mnie sharp jest nowszy technologicznie od sama d6750 a co za tym idzie poprostu lepszy, wystarczy porownac odswiezanie matrycy sharp 200Hz a sam 120Hz, lustro w samsungu, brak full hd w 3D, porownywalem sharpa w sklepie z samem d8000 i minimalnie sharp gral lepiej, samsungi graja zbyt cukierkowo jak dla mnie ale to kwestia gustu
ceny sa podobne sharpa z d6750
 

Pioneer1980

New member
Piszesz że tv 46 cali to olbrzym.Wybacz, ale każdy tv poniżej 50 cali to maluch którego zakup do pokoju gdzie oglądasz np. z odległości 3 metrów będzie niekorzystny i nieopłacalny.Nie dostrzeżesz na nim szczegółów Hd I 3D .Poza tym to Ty bedziesz oglądał tv i nie żaden guru forum ani pozostała reszta nie wybierze Ci tv na odległość do Twoich warunków i sygnału Tv oraz Twojego sposobu postrzegania 3d i Tv.Wybierz prezentację w domu lub testuj tv wybrane na takim samym materiale w sklepie.Szkoda że eliminujesz plazmy a pod uwagę bierzesz dwa słabe tv z podświetleniem krawędziowym.Wieczorem słaba plazma zmiażdy jakością każdego z tych ledów.Tak na marginesie Samsung ma często brzydką choć cienką srebrną obudowę z odpustową podstawką(stary model) a obudowy Sharpa też do pięknych nie należą do tego Sam czyta wszystko a Sharp ma problemy z różnych żródeł.Do tego 3D przy takich maluchach ma znaczenie marginalne.A uchwyt warto zmienić dla jakości i wygody oglądania na 46-50 cali.Wesołych Świąt
Na plaźmie zobaczysz wszystko pod każdym kątem -led Ci tego nie da.
 
Ostatnia edycja:

xx5032

New member
to i ja wtrace swoje 3 grosze, wedlug mnie sharp jest nowszy technologicznie od sama d6750 a co za tym idzie poprostu lepszy, wystarczy porownac odswiezanie matrycy sharp 200Hz a sam 120Hz, lustro w samsungu, brak full hd w 3D, porownywalem sharpa w sklepie z samem d8000 i minimalnie sharp gral lepiej, samsungi graja zbyt cukierkowo jak dla mnie ale to kwestia gustu
ceny sa podobne sharpa z d6750

Musze cie wyprowadzic z bledu w USA to moze i 120Hz, ale u nas to 100Hz, poza tym odswiezanie matrycy to nie wszystko a 200Hz nie zalatwia sprawy slabych kolorow, kontrastu, katow, multimedialnosci i paru innych rzeczy, Sharp jest sredni, a proby porownywania go z Samsungiem D8000 to jakas pomylka (tak lubisz techologie to poczytaj co ma jeden i drugi), z ktorym nie ma zadnych szans. 830 to nie jest konkurencja nawet dla Samsunga D6500 z samsungowa matryca. Od kiedy lustro w tv, to wada? Dla mnie zdecydowanie zaleta, wystarczy "zalatwic kwestie refleksow" i juz mozna sie cieszyc zdecydowanie lepszym obrazem.
 

talarsg1

New member
kupiłem d6750 tam ktos pytał o 3d no według mnie to kapota po całosci głebia niby jest ale z ekranu nic nie wylezie nawet na milimetr (nie bedzie tak jak na pokazówkach w sklepie)mnie to bardzo irytuje
 

imalas

New member
Ciekawe macie opinie, ale właśnie trafiłem na test w portalu flatpanelshd Sharp-a 46LE830, w którym są cały czas odwołania do Samsung-a D8000 , . Reasumując to w zasadzie remis ze wskazaniem na Sharpa!
Widziałem dziś te cudeńka, ale duże wrażenie zrobiła na mnie plazma Panasonic VT30 tzn. głównie chodzi o głębię 3D, "spokojne kolory" i doskonała czerń. Zapoznałem się jeszcze z LG 55 cali z pasywnym 3D, robi niezłe wrażenie ....
Wybierałem do dziś między Samsungiem, a Sharpem ...a teraz zbaraniałem, bo VT30 kusi i LG z pasywnym 3D, to też niezły bajer ...w demku LG śnieg padał przed ekranem na całym dystansie do TV ........ehhhhhhh!
Jak zwykle najlepszy stosunek ceny do jakości zadecyduje ! :)
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Jeśli ktoś mówi, że samsung ma lepszy obraz od sharpa to widocznie ma problemy ze wzrokiem i powinien udać się jak najszybciej do okulisty :)
A jak ktoś ma problemy z kalibracją to niech zawoła fachowca i zobaczy wtedy co to jest dobry obraz. Od prawie roku mam sharpa 924 i jeszcze nie wyszedł ciekawszy model żeby miał lepszy obraz, a te 3D dobre jest dla dzieci ;) i dla kogoś kto chce mieć problemy z logicznym myśleniem za parę lat jak się naogląda tego 3d. Obym się mylił i był złym prorokiem...
 

jfseba

New member
Ciekawe macie opinie, ale właśnie trafiłem na test w portalu flatpanelshd Sharp-a 46LE830, w którym są cały czas odwołania do Samsung-a D8000 , . Reasumując to w zasadzie remis ze wskazaniem na Sharpa!
Widziałem dziś te cudeńka, ale duże wrażenie zrobiła na mnie plazma Panasonic VT30 tzn. głównie chodzi o głębię 3D, "spokojne kolory" i doskonała czerń. Zapoznałem się jeszcze z LG 55 cali z pasywnym 3D, robi niezłe wrażenie ....
Wybierałem do dziś między Samsungiem, a Sharpem ...a teraz zbaraniałem, bo VT30 kusi i LG z pasywnym 3D, to też niezły bajer ...w demku LG śnieg padał przed ekranem na całym dystansie do TV ........ehhhhhhh!
Jak zwykle najlepszy stosunek ceny do jakości zadecyduje ! :)

Jesli chodzi o LG z pasywnym 3D to te tv serii 570 i podobne maja tylko jedna zalete pasywne 3D, reszta w tym tv to niestety niski pulap jakosci lacznie z obrazem 2D, a panasonic vt30 bije wszystkie edge ledy pod kazdym wzgledem, nawet pobor produ jest minusem wartym smiechu
Wszystkie te tv o ktorych piszemy sa zachwalane przez swoich wlascicieli wiec proponuje kazdemu zabrac pendriva do sklepu i porownac jakosc obrazu
zwyciezcy wspolnie nie znajdziemy bo kazdy z nas ma inne warunki i potrzeby
 

jfseba

New member
Musze cie wyprowadzic z bledu w USA to moze i 120Hz, ale u nas to 100Hz, poza tym odswiezanie matrycy to nie wszystko a 200Hz nie zalatwia sprawy slabych kolorow, kontrastu, katow, multimedialnosci i paru innych rzeczy, Sharp jest sredni, a proby porownywania go z Samsungiem D8000 to jakas pomylka (tak lubisz techologie to poczytaj co ma jeden i drugi), z ktorym nie ma zadnych szans. 830 to nie jest konkurencja nawet dla Samsunga D6500 z samsungowa matryca. Od kiedy lustro w tv, to wada? Dla mnie zdecydowanie zaleta, wystarczy "zalatwic kwestie refleksow" i juz mozna sie cieszyc zdecydowanie lepszym obrazem.

Samsung D8000 tez jest sredni bez dwoch zdan tylko dlatego ze to edge led, marketing pierze ludziom mozgi wiec ludzie kupuja tv dlatego ze ma cienka ramke, sama roznica cenowa miedzy d7000 a d8000 swiadczy o tym jak to dziala,
multimedialnosc w tv?? moze byc ale jesli nie ma to zadna strata dzis kazdy posiada laptopa czy komputer ktory bije na glowe kazdy tv multimedialny
lustro od zawsze jest wada nie wiesz poczytaj fora
i co to znaczy samsung z samsungowa matryca?? w topowym modelu d8000 sorry ale to smiech na sali tv za 6 tys 46 cali zalezy od szczescia trafisz czy nie poprostu zal
sharp nie odstaje od d8000 w zadnych aspektach ktore wymieniles a podejrzewam ze go przewyzsza, trzeba tylko wlozyc troche czasu i wysilku przy ustawieniu sharpa
 

xx5032

New member
Samsung D8000 tez jest sredni bez dwoch zdan tylko dlatego ze to edge led
moze i sredni ale napewno o wiele lepszy niz sharp, poczytaj test na np tvtest. Co do multimedialnosc, pewnie ze komputer jest lepszy niz tv, ale jesli moge np. ogladac film z napisami na tv bez komputera to ja to wole miec niz nie miec, jesli moge miec iple, iplexa, tvn playera i pare innych serwisow to tez wole miec niz nie miec. Ale widac sa tez inni !!!

co to znaczy samsung z samsungowa matryca?
w serii D6500 samsung oprocz swoich matrych (najlepszych) stosuje tez matryce innych firm (ogolnie gorsze), i nic nie pisalem o loteryjnosci w serii D8000.

lustro od zawsze jest wada nie wiesz poczytaj fora
to twoja opinia, ale jesli z lustra dostaje ladniejszy obraz to to swiadczy o wyzszosci lustra, lustro ma tylko jedna wade reflesy a reszta to zalety. Ja wole ogladac tv niz czytac fora

sharp nie odstaje od d8000 w zadnych aspektach ktore wymieniles a podejrzewam ze go przewyzsza, trzeba tylko wlozyc troche czasu i wysilku przy ustawieniu sharpa
to jeszcze raz KOLOR, KONTRAST, KATY, MULTIMEDIALNOSC - i to sa elementy, ktore zostaly zmierzone i zdecydowanie lepsze w samsungu, a nie lepsze bo sie komus tak wydaje i na sile probuje przekonac innych do tego.

imalas: zdecydowanie panasonic vt30 to najlepszy tv (sharp, samung, czyli lcd nie maja szans z ta plazma), a co do samsung vs sharp, flatpanelshd to chyba jedyny serwis, ktory zachwala sharpa, dla mnie dosc dziwny i malo wiarygodny np tylko oni zmierzyli jego kontrast na poziomie 3000:1, gdzie pozostale serwisy tylko 1500:1. Poczytaj inne testy i tam juz nie jest rozowo na 3+ np tvtest

cezary69: mozesz dalej zyc w swojej bajce, jesli uwazasz, ze nie ma telewizora z lepszym obrazem niz twoj 924, tymbardziej proponuje tobie wizyte u okulisty, poczytaj posty uzytkownikow 830 z problemami z kalibracja, to jest jakas masakra, sam mialem niby profesjonalna kalibracje wywalilem kase i "dupa", w samsungu po wyjeciu z pudla mialem zdecydowanie lepszy obraz, bylem uzytkownikiem sharpa i samsunga, mialem dwa, przetestowalem i wiem ze samsung jest zdecydowanie lepszym tv.

Sharp 830w sieci
na "+" flatpanelshd
na "~" tvtest, pcworld, digitalversus, reviews.cnet.com, testberichte.de, lcdtvfernseher.de, testfreaks i jeszcze kilkunascie innych o podobnej ocenie (ogolnie na 3+, a konkurencja ma lepsze w swojej ofercie, w tym Samsung)
 
Ostatnia edycja:

themo

New member
A jak się ma do sharp i samsung firma sony (42' max)? Jak to jest z multimedialnoscią ma jakieś plusy czy same minusy? :)
Tak pytam bo mam ps3 i moze kolejny pilot nie bylby az taki potrzebny ;)) bo juz mam 3 + pad, więc nic tylko gumką związać i ponumerować ;))
 

gemini4all

New member
Sony słono każe sobie płacić, nie dają okularów 3d ani wifi, a sama technologia środka tv jest porównywalna z tańszymi modelami Samsunga, Sharpa i LG.

A do tej wojny w temacie Sharp vs Samsung, też obstaje za Samsungiem. Matowa matryca daje taki "wyprany" obraz, kolory są wyblakłe. Jedyna zaleta to zdecydowanie niższa cena a obraz jest akceptowalny. Ogólnie Sharp daje niezły jakość vs cena. Niestety serii Samsunga 6 nie powinno brać się pod uwagę jeśli zależy na 3D - ma o połowę niższą rozdzielczość w 3D. Seria D7000 niestety jest sporo droższa i to ona dopiero da lepszy obraz od Sharpa i reszty. D7000 to to samo co D8000 identyczna matryca, płaci się za marketing i metalową ramkę. Ja się szykuję da 55" D7000, żadna plazma do mnie nie przemówi, są greenghosty ogólnie wolę obraz na LCD niż na plazmie i to tylko moja opinia, nikogo nie namawiam i kupi to co chce ;)

A co do pilotów to kupujesz Logitech Harmony One i już nigdy nie potrzebujesz innego pilota :)
 
Ostatnia edycja:

themo

New member
no spoko recenzja :) ale na d7000 musze poczekac az potanieja, jednak na takie cudo za 4-5k mnie nie stać, może akurat potanieją ^^ oby :)
 

themo

New member
Coś nie mogę edytować :/ forum pada lub moja przeglądarka coś się krzaczy.
Nie słyszałem o tym pilocie, cena niezła :) ale widzę że możliwości spore - DZIEKI ZA INFO
ps. chyba zakupię go przy zakupie tv, więc cena tv musi spaść! :| ;)
 
Do góry