Wybór TV pomiędzy sharp czy samsung?

themo

New member
Witam
Chce zakupić sobie na raty tv led i mam dylemat pomiędzy
Sharp LC-40LE830E i Samsung UE40D6750... Co byście wybrali i co waszym zdaniem jest lepsze pomiędzy tymi dwoma modelami??
Pozdrawiam
 

themo

New member
Hmm głównie do oglądania filmów i tv czasami do grania na ps3, aa co do 3D nie jestem tego fanem, więc nie jest aż takie dla mnie ważne. Chociaż z czasem kto wie, kto wie :)
Warunki - pokój mały, do tv mam nie całe 3 metry.
Oglądany będzie pod różnym kątem, zawieszany na ścianie, bajery typu przeglądarka internetowa itp odpada od tego mam komputer... nie wiem co jeszcze mogę dopisać :)
 
Ostatnia edycja:

themo

New member
A jak słońce świeci w pokoju ?

Okna niby są na zachód, ale jak wiekszość ludzi posiadam roletki, co sobie radzą z tym zjaaawiskiem ;)

... a czy któryś z tych tv odtworzy film w formacie 'mkv' z jakiegoś pendrive lub dysku zewnętrznego?
 
Ostatnia edycja:

mistrzb

Member
Pare dni temu znajomy zakupil samsunga d6750. Przed kupnem testowalismy tez le830. Moge powiedziec, ze obraz na obydwoch bardzo ladny, na le830 ciut lepsze podswietlenie, ale latwosc obslugi, prostota menu i multimedialnosc to domena samsunga, czyta wszystko. Obsluga sharpa to porazka wg mnie, bo znam sharpa sprzed 4 lat i nic sie nie zmienilo, szkoda. Wyglad tez zdecydowanie plus samsunga, jest na prawde nowoczesny i zupelnie inny niz wszystkie inne. Tylko ta nowoczesna, waska ramka optycznie zmniejsza telewizor i wydaje sie na mniejszy niz jest, dlatego jesli mozna to czasem lepiej dolozyc do paru cali wiecej ;)
 

themo

New member
Większy rozmiar nie wchodzi w kupno - miejsce i uchwyt na którym wisi teraz 32 cali lcd nie uniesie wiecej niz 42 cale :)
Ale dzięki za nie dużą ale zawsze praktyczną poradę :]
A dlatego wybieram między nimi bo jest możliwość uzyskania 40 rat na 0% i pasuje mi takie rozwiązanie bez dodatkowych kosztów ratalnych..
 

mistrzb

Member
Waga to chyba nie powinna miec znaczenia, raczej cena, bo 46" ue46d6750 wazy 13kg, a 40" 40le830 wazy 16,5 kg! ;) Wagi chyba z podstawami, wiec cos trzeba odjac. Cena +900zl za 46 cali samsunga (4290zl).
W tym samym sklepie bralismy tv w promocji z rekinem ;) i nie ma problemu z ratami, ale wiadomo, ze beda probowac wcisnac ubezpieczenie.
 

themo

New member
Waga to chyba nie powinna miec znaczenia, raczej cena, bo 46" ue46d6750 wazy 13kg, a 40" 40le830 wazy 16,5 kg! ;) Wagi chyba z podstawami, wiec cos trzeba odjac.
Pewnie tak ale jak pisałem brak miejsca i cena do 3500, a co do wagi i wielkosci to i pewnie roznica w rozstawieniu uchytow itp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To ja byłbym z wymienionych za 40LE 830 Sharpa. Ale dobrze się zastanów bo idealny dla Ciebie to 46LE 830.
 

themo

New member
To ja byłbym z wymienionych za 40LE 830 Sharpa. Ale dobrze się zastanów bo idealny dla Ciebie to 46LE 830.
Czemu akurat on jest idealny? Czy te 2 co podałem odtwarzają pliki mkv z pendrive lub dysku zewnetrznego? Uchwyt mam do 42cali, nie mam zamiaru kupować nowego uchwytu. Nie tędy droga :)
Ten 46' to olbrzym! I w dodatku kosztuje 1000 więcej... Chyba poczekam do końca stycznia jak ceny spadną - może więcej wiadomości uzbieram, które pomogą mi wybrać 'ten jedyny' :hmm::twisted:
 

kedar17

New member
Witam,
Ja mam podobny dylemat, ale mi z drugiej strony zależy bardziej na 3D i chciałbym zapytać który z tych dwóch tv jest w tym lepszy ?
 

xx5032

New member
Z tego co wyczytałem to sharp, ale możliwe że ktoś błędne dane przekazał a ja dalej je przekazuje :)

A gdzie wyczytales, ze sharp jest lepszy niz samsung, poczytaj o sharpie i samsungu na forum i dowiesz sie ze sharp to matowa matryca z bardzo problematyczna kalibracja, zas samsung to lustro z loteryjna matryca od ktorej zalezy jakosc telewizora, jesli "wylosujesz" matryce samsunga to zdecydowanie samsung, jest w wielu aspektach zdecydowanie lepszym wyborem, (kolor, katy, kontrast, multimedialnosc, cena, 2 pary okularow)
 

mistrzb

Member
Jesli zalezy komus na multimedialnosci to zdecydowanie samsung, bo czyta m.in. rozne rodzaje mkv i dyski zewnetrzne ntfs, czego czesto nie potrafia inne tv. W sharpie nie udalo nam sie otworzyc zdjec jpg z podkatalogu, co bardzo nas zaskoczylo. Do samsunga dolaczone sa 3 pary okularow, ale przed kupnem nalezy sprawdzic w pudelku, bo podobno zdarza sie, ze jednej czy dwoch par czasami brakuje ;)
 

xx5032

New member
Jesli zalezy komus na multimedialnosci to zdecydowanie samsung,
Ja bym napisal tak, jesli komus zalezy na dobrym telewizorze to zdecydowanie samsung, pod wzgledem obrazu nie ustepuje, a nawet goruje nad sharpem (np. kolor, katy, kontrast). Sharp jest srednim telewizorem z problematyczna kalibracja, slabym kontrastem, kolorem, katami a o niskim pozimie multimedialnosci nie bede wspominal, a i cena wyzsza niz samsunga.
 

imalas

New member
Kiki to jak to jest... piszesz, że sharp lepszy Twoim zdaniem, a całe forum jest za samsungiem :hmm:
Wypowiadanie się w imieniu ..."całego forum" to wielce ryzykowna sprawa ....
Jesteś w błędzie!, jest liczne grono zwolenników Sharp-a.
A tak przy okazji pragnę poinformować, że każdy chłop w mojej okolicy wie, że o mocy płotu nie decyduje ilość sztachet.... HEHE!:-D:-D:-D
 

themo

New member
Wypowiadanie się w imieniu ..."całego forum" to wielce ryzykowna sprawa ....
No tak, błednie opisałem. Wybacz Kiki :)
Dzięki za informacje... bo zbieram i czytam wasze komentarze. Po nowym roku coś trzeba będzie podejść gdzieś i pooglądać jakieś tv... Chwilowo praca praca praca :hmm: Święta są? Dziwne :cool:

ps.. 'ilość sztachet' ... dobre :grin:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobre, dobre - nie słyszałem tego o sztachetach.
Ale co do porady - sprawa dotyczyła nie ogólnych potrzeb ale określonych potrzeb, Twoich potrzeb.
Oczywiście wątpiących zawsze namawiam na prezentacje w domu.
 
Do góry