Wybór TV oraz reszty sprzętu do KD

jaroslawp

New member
Witam.
W zasadzie mam pytanie o wybór TV. Po kilkumiesięcznym wertowaniu tego forum i różnych opisów w sieci jestem już zdecydowany na plazmę.

Na placu boju pozostały:
Panasonic:
42PV80 lub 42PY85 lub 46P...(?) (zależnie co się w sklepie pojawi w cenie do 6000zł)
Pioneer: coś z serii Kuro 42".

Pomieszczenie z tv to:
- wielkość pokoju?
4,2×4,2m
- odległość od ekranu jak siedzisz?
~3,2m
- wiecej oglądasz w dzień czy w nocy?
po południu, wieczorem
- jakie masz ulubione programy?
Głównie filmy z DVD. Czasem jakiś film z kablówki lub programy Discovery
- ile osób zasiada przed telewizorem ?
max 4
- jaki miałeś telewizor do tej pory ?
CRT 29" Panasonic 100Hz
- Jak słońce świeci w pokoju ?
okno wschodnie - światło tylko do godziny 11-tej. Zresztą to nie istotne bo i tak jestem w pracy
- jaki sygnał do podłączenia?
kablówka UPC
- jakie urządzenia planujesz podłaczyć ?
DVD panasonic S295 (docelowo pewnie BlueRay) oraz amplituner. Filmy będę puszczał przez apmli po HDMI.
- ma stać czy ma wisiec?
Raczej wisieć.

Mam jescze dodatkowe pytania (nie chcę zakładać innych wątków więc upakuję to tutaj).
Ponieważ chcę zbudować cały system KD to potrzebuję jeszcze porady w kwestii wyboru ampli i głośników.
Ze wzmacniaczy typuję (zależy mi na złączu HDMI): Denon 1508 lub (po ostatnich obniżkach cen) HK AVR 147. Czyli budżet ok 1200-1500zł.
Głośniki: hmm, ze względów wystroju wnętrza nie mogą być duże kolumny. Muszą zniknąć między meblami, więc zostaje do wyboru HKTS11, scs200.5 (i pochodne), tannoy efx 5.1.
System 7.1 odpada bo nie mam gdzie powiesić bocznych kolumn. Jedna ściana to prawie samao okno.
Budżet podobny ok.1500zł.
Duże kolumny zresztą mi niepotrzebne, bo zestaw do stereo mam (osobny wzmacniacz, cd reader i kolumny) w innym pokoju.

Serdecznie proszę o wszelakie sugestie.
 

radzique

New member
z zestawów 5.1 możesz wziąc pod uwagę też zestaw infinity primus hcs.
Cztery małe ale drewniane satelitki powinny grać lepiej od tych plastikowych zestawów, choć przyznam, że hkts 11 podobał mi się strasznie.

primus hcs jedzie do mnie z Niemiec, wiec jak dojedzie to napisze jak gra. Od sąsiadów raz, że wychodzi taniej o jakieś 400 zł niż u nas to bez problemu dostępny jest kolor czarny na którym mi zależy.
 

jaroslawp

New member
Za duże te kolumienki. Scs178 są podobne. Brałem je pod uwagę ale będą mi wadziły optycznie. Plastikowe Tannoy EFX 5.1 miały bardzo dobre opinie w testach, ale dostępne są teraz tylko czarne, albo srebrne zestawy 7.1.
W przyszłości, jak zmienię mieszkanie to zapakuję duży, "podłogowy" system 7.1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23570

To chyba najładnieszy telewizor Panasonica - jesli chodzi o design.
Otoczyny jest srebrnym elementem co znacznie podkreśla dostojność modelu.
edebb9cc8cfdeac1med.jpg

z tym się zmieścisz.
HK 147 + HKTS 11- i będzie naprawdę extra
 

Hienka

New member
Witam

To mój pierwszy post na tym forum, także witam wszystkich :)

Mam podobną kwestię jak jaroslawp, podobny budżet (ok. 10k PLN), podobne pomysły, dlatego podpinam się pod ten wątek.

Pod poniższym linkiem znajduje się schemat pokoju (o wymiarach 4.5x4.5 metra) w którym miałoby się to znaleźć wraz z krótką legendą:


Legenda:
szary kształt: narożnik
różowa linia: drzwi do pokoju
żółta linia: okno + drzwi na balkon
niebieska linia: telewizor (stojący na stoliku)
brązowe kwadraty: kolumny przednie
zielone kwadraty: kolumny tylne

To jest plan ustawienia mebli i sprzętu.

Co do sprzętu to planuję zakup:
TV: Panasonic 42PY85
Amplituner: H/K AVR 247 lub H/K AVR 255 (jak wyjdzie)
DVD: H/K DVD 37
Głośniki: na początek tylko przednie, JBL Balboa albo JBL ES 80.

Co do dodatkowych informacji:
- odległość od ekranu wg rysunku, sądzę że 3 - 4 m
- wiecej oglądam po południu, wieczorem, ale w weekend również w dzień
- głównie oglądam filmy (kablówka, DVD), discovery, sport
- słońce świeci cały dzień przez okno i balkon, jest on usytuowany na południe, pokój jest widny (patrz rysunek)
- sygnał do podłączenia to póki co kablówka UPC

Tyle informacji, teraz pytania do ekspertów:
1. Czy plazma w takich warunkach użytkowania to dobry pomysł? Pochylenie TV w stronę kanapy powinno zredukować wpływ światła z okna?
2. Czy wypisana konfiguracja (Panasonic, H/K, JBL) to dobry pomysł?
3. Jeżeli na którekolwiek z powyższych pytań padła odpowiedź niejednoznacznie pozytywna - to jaka mogłaby być alternatywa?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Pozdrowienia!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
konfiguracja extra. Ale musisz mieć wiedzę że jeśli słońce świeci na ścianę na której siedzisz - to odbicia w telewizorze mogą być w dzień bardzo duże. Dziś mieliśmy taką sytuację u klienta. Ściany ma jasne i mało widać bo odbicia były bardzo duże. Jeśli oglądasz więcej w dzień to właśnie w takim terminie robić musisz prezentację w domu i sam najlepiej sprawdzisz czy to jest dla Ciebie.
 

Hienka

New member
Co do słońca to świeci ono tak gdzieś na 1 - 2 metry do pokoju, w kierunku ściany na której ma być telewizor, ale nie ma szans żeby świeciło bezpośrednio na niego albo na kanapę. Pokój planuję malować raczej na smutne kolory (prawdopodobnie wrzos). Z tego co czytałem to słońce lubi psuć klimat oglądania na plazmach, ale czy w takiej sytuacji będzie to w ogóle widoczne? Ekran telewizora będzie ustawiony praktycznie równolegle do kąta wpadania słońca do pokoju.

Tak w ogóle to na czym polega taka prezentacja? Pytam z wyprzedzeniem, zakupy planuję tak za ok. 2 miesiące, nie mniej jednak chcę sobie poczytać i wyrobić opinię o sprzęcie już teraz.

W sumie to nadal się waham co do technologii: plazma czy LCD, ale chyba jednak zdecyduję się na tego Panasonica (nie ma alternatywy, Pioneer dużo droższy niestety).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja siedzę ze słońcem więc zero problemu.
Ale jeśli masz zasłony też nie masz się czym martwić.
 

Hienka

New member
Czyli co, nie zaprzątać sobie głowy LCDkami i zdecydować się na plazmę? Jeżeli tak - to czy jest jakaś alternatywa dla tego Panasonica, w porównywalnej cenie (max 6k PLN) czy raczej tylko on wchodzi w grę? Interesująco wygląda także 42 PY800, orientuje się kiedy będzie dostępny, w jakiej cenie i jak będzie wyglądało porównanie tych dwóch modeli?

[Dodano]
Natrafiłem na wątek odnośnie podrapanej plazmy przez kota. W związkuz z tym że równieź posiadam takiego zwierzaka mam dodatkowe pytanie: czy w tych modelach (PY85, PY800) jest jakaś warstwa ochronna którą ew. można by było wymienić nie narażając się na wielkie koszty w przypadku jej uszkodzenia?
 
Ostatnia edycja:

Jarzeb

New member
zobacz Hitachi - chyba jako jedyni oferują do modeli możliwość obracania plazmy z pilota (obrotowa noga). Wydaje się wielkim gadżetem, a jest wyjatkowo pomocne.
Polecam
 

Hienka

New member
Jakie Hitachi byłoby w stanie skutecznie konkurować z tym modelem Panasonica?

Niestety, okazuje się że przez czynnik WAF póki co nie ma szans na kolumny JBL, przynajmniej te duże. W związku z tym chyba się zdecyduje na H/K HKTS 11 lub JBL SCS 178. Ale że zakupy planuję koło wakacji, więc czasu na urabianie jest sporo ;-) Z drugiej strony może ktoś posiada któreś z tych kolumn: jak się one sprawują przy filmach (ogólnie TV) i przy muzyce?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do kina są extra - akurat o to możesz być spokojny. To głośniki efektowe - więc super. A sub wystarczy.
 

Hienka

New member
A jak wygląda kwestia słuchania muzyki? Nadają się do tego czy raczej tylko do filmów? No i które by były lepsze, czy iść raczej w stronę kompletu H/K czy te małe JBLe będą grały podobnie i tylko design/kolor ma znaczenie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie porównasz do kolumn stacjonarnych. Ale w Twoim przypadku to i tak nie ma znaczenia. Musisz porownywać z modelami podobnych gabarytów. A tu grają rewelacyjnie / cena do jakości/. Oczywiście że możesz słuchać muzyki.
 

Hienka

New member
Rozumiem że obydwa zestawy kolumn (H/K i JBL) będą śmigać i tylko ode mnie zależy czy iść w kolory srebrne czy bardziej w drewno?
 
Do góry