Wybór TV - LG Samsung Sony

barteknowack

New member
Bez reklam
Witam,

zostałem powołany do wyboru telewizora dla rodziców. Troszeczkę się tylko znam, dlatego wytypowałem kilka modeli, jednak w szczegółach już nie jestem taki dobry, dlatego zwracam się o pomoc.

Wytypowane modele są raczej z niższej półki, ponieważ kryterium jakości obrazu nie jest najważniejsze. To co najważniejsze, wyróżniłem podkreśleniem :

Telewizor musi mieć :

1. Internet (otwartą przeglądarkę internetową) lub gdy jej nie ma, bardzo szeroki dostęp do różnych serwisów (youtube, allegro, itp)
2. 3D - obojętnie jaka technologia, choć pewnie wyjdzie że pasywna, bo tańsza
3. Matryca koło 40 cali (37-42)
4. Podświetlenie LED (bo uważam że inwestowanie w CCFL już chyba nie jest właściwe, tym bardziej że będzie to telewizor na lata)
5. WiFi - chyba żaden z wytypowanych tego nie ma "od razu" ale dobrze by było żeby stosowne akcesorium nie było zastraszająco drogie
6. Cena - nie może przekroczyć 3200zł

Wytypowane TV mieszczą się jako tako w tym kryterium cenowym (chodzi o zakup przez internet najprawdopodobniej)

Tutaj już liczę na waszą pomoc, który z tych modeli jest "najlepszy" :

LG 42 LW5500
LG 42 LW570S
Samsung UE37D6500
Sony KDL 37EX720

Nie wiem kompletnie, czym oprócz marketingowej sieczki, różnią się dwa pierwsze LG, chciałbym aby ktoś mi napisał jakieś większe różnice. Przeglądarka jest, 3D też, ceny różne no i wygląd.
Aha, i czy zeszłoroczne modele Infinia miały otwarty Interet ? Bo ciężko o nich info znaleźć, a wyglądem też były bardzo ładne, być może są tanie, skoro to zeszłoroczne modele.
Za Samsungiem przemawia wygląd, cieniutka ramka jest b.fajna., przeglądarka otwarta no i FullHD 3D, tak w ogóle to C7000 widziałem za 3600, może stanieje.
Za Sonym przemawia w sumie nie wiem co, nie wiem czy ma otwartą przeglądarkę, czy jest wart kupna. Jest też ten NX710 który ładnie też wygląda, no ale cena.

Pomocy. Jeśli są jeszcze inne modele, niekoniecznie tych marek, chętnie posłucham sugestii. Ważne, żeby TV miał Internet, 3D, i w dość niskiej cenie.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Wszystko niby ma samsung niestety okazuje się że modele serii D6xxx nie są Full HD 3D tylko Half HD 3D :) (czyli takie jak w LG)
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Ojej, no faktycznie coś tam Google pokazało, czy mógłbyś mi wyjaśnić najważniejsze szczegóły tego problemu? Tzn, że D6xxx wyświetlają obraz 3D w rozdzielczości poziomej mniejszej (tak samo jak LG) ? I to za każdym razem, obojętnie od obrazu źródłowego ? (np 3D sekwencyjnie) ??
 

tdx

New member
Bez reklam
tak źródło dowolne... Napisze tak przy oglądaniu tego nie widać ale... Prawda jest taka że samsung w tym roku fullhd 3d ma dopiero od 40" w serii 7
 

barteknowack

New member
Bez reklam
No, i dobrze że tu napisałem, w takim razie Samsung wypada, bez dwóch zdań. Dziękuje za informację.
Mam nadzieje że w serii C7000 nie zrobili takiego przekrętu, bo po cichu liczę że do czasu zakupu ten model stanieje albo będzie w jakiejś szczęśliwej promocji :)

EDIT:Choć on chyba też nie ma Open browsera, nie wiem czy jakieś aktualizacje coś zmieniły czy nie..
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
Tzn nie, nie, LG zostaje, bo jeśli aktyw i pasyw daje tą samą jakość, pasyw ma tańszą technologię, więc zostaje :) A Sony no własnie nie wiem, oprócz pełnego HDw3D :D to nadal ne wiem co z tym internetem otwartym tam...
 

tdx

New member
Bez reklam
w modelach które Cię interesują dostępne są tylko wybrane serwisy internetowe. Dodatkowo LG nie będzie odtwarzał dźwięku z MKV po DTS
 

barteknowack

New member
Bez reklam

tdx

New member
Bez reklam
fakt 570s ma pełną przeglądarkę :) choć to bojer (wpiera tylko do flash8 i brak activeX)

jak się nastawiasz na oglądanie filmów HD z USB to jest jednak duża wada -> filmy są najczęściej dostępne w formacie MKV i dźwięk jest w DTS.
W LG wygląda to tak że obraz jest a brak dźwięku...
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Ano poczytałem cośtam, trzeba skonwertować dźwięk do AC3.

Mnie zastanawia taki fakt, czy można przesyłać filmy z komputera na TV po sieci, pewnie można ale ja w tych technologiach DLNA, NetCast itp psl pis jestem na maxa ciemny więc nie wiem :D

Wysłałem też zapytanie do Obsługi Klienta LG i pan X mnie na 100% zapewniał że te dwa modele to to samo, jeden ma tuner a drugi inaczej wygląda, a funkcje są te same.
Może był niedoinformowany, choć znaleźć taki prawdziwy test tego LW5500 jest niemożliwe :D A po co dopłacać za niepotrzebny mi tuner w 570s, przy czym mnie się mniej podoba też jego design :)

Nie wiem, może ma ktoś w domu LW5500 i może potwierdzić tą otwartą przeglądarkę, już niekoniecznie z flashem.
 
Ostatnia edycja:

BB_King

New member
fakt 570s ma pełną przeglądarkę :) choć to bojer (wpiera tylko do flash8 i brak activeX)

jak się nastawiasz na oglądanie filmów HD z USB to jest jednak duża wada -> filmy są najczęściej dostępne w formacie MKV i dźwięk jest w DTS.
W LG wygląda to tak że obraz jest a brak dźwięku...
to w końcu ten LG może odtwarzać MKV z głosem czy nie? bo w ww. linku pisali "MKV/AVI odtwarzaja bez problemow ... ubiegloroczne wysokie modele rowniez odtwarzaly MKV i dostep do netu, ale bez funkcji DVR ... "
 

tdx

New member
Bez reklam
MKV może być z dźwiękiem w AC3 lub DTS... Z ac3 radzi sobie bez problemu z DTS już nie.
Nie wiem jak procentowo nastawia się na oglądanie filmów, ale większość MKV jest teraz z DTS a pisanie że wystarczy "tylko" przekonwertować dźwięk to ja napiszę że wystarczy tyko kupić playera albo mieć cały czas podpiętego PC
 
Do góry