Wybór TV LCD do 4k

krzychooo

New member
kiki, ja tego nie neguję. Opisuję tylko co zauważyłem, dodając że być może to kwestia ustawień.
Zresztą, jak pisałem, zdecydowałbym się na nią bo i cena jak dla mnie kusząca, i TV ma wszystko czego potrzebuję. Tylko że kurcze jest tylko jeden egzemplarz z ekspozycji i nigdzie nie mogę jej znaleźć:-(
 

krzychooo

New member
Po długich i ciężkich poszukiwaniach idealnego dla mnie TV w końcu dokonałem wyboru.
Już praktycznie byłem zdecydowany na Panasonica 42 ET5E gdy pojawił się na horyzoncie w promocji Sony KDL 40 HX750. I on to stoi teraz u mnie i cieszy oko.
Dziękuję wszystkim za pomoc, a tym którzy szukają oprócz stalowych nerwów życzę trafnego wyboru i zadowolenia z zakupu. Ja jestem zachwycony.
Pozdrawiam
 

Boguszch

New member
Już praktycznie byłem zdecydowany na Panasonica 42 ET5E gdy pojawił się na horyzoncie w promocji Sony KDL 40 HX750. I on to stoi teraz u mnie i cieszy oko.

Co przeważyło u Ciebie za tym modelem ?
Czy porównywałeś go bezpośrednio z Panasem 42ET5E albo Toshibą 42WL863 ?
Bardzo jestem ciekaw Twoich opinii bo dokładnie nad takimi samymi modelami się zastanawiam :wink:
 

krzychooo

New member
Co przeważyło u Ciebie za tym modelem ?
Czy porównywałeś go bezpośrednio z Panasem 42ET5E albo Toshibą 42WL863 ?
Bardzo jestem ciekaw Twoich opinii bo dokładnie nad takimi samymi modelami się zastanawiam :wink:

Wiesz co, mnie już chyba w sklepach mieli dość ;)
Porównywałem Panasonica i Sony bezpośrednio, stojące obok siebie. Moze tak chłopskim sposobem, ale na tym samym sygnale, najpierw włączałem jeden TV i ustawiałem tak aby uzyskać, dla mojego laickiego oka, jak najlepszy obraz. Następnie go wyłączałem i to samo robiłem z drugim. Później włączałem oba i porównywałem.
Robiłem to i na sygnale ze zwyklej anteny, jak i na materiale z BluRaya. Dla mnie w każdym porównaniu Sony wypadał najlepiej. Niestety, cena za to zawsze przemawiała za Panasem. A że w Euro zrobili niezłą promocję, 2999zł w 40 ratach 0%, to przeważyło szalę.
Moim zdaniem: na Sonym lepsza ostrość, wyraźniejsze kolory, czerń, lepsze skalowanie.
Ale to zdanie laika, jak zawsze podkreślam. Dla mojego oka jednak różnica była zauważalna.
Toshiba Wl863 ma świetną czerń, niestety obraz dla mnie za bardzo ,,teatralny". Za ciemny. Żebym nie wiem jak ustawiał. No i pod względem aplikacji internetowych po prostu padaczka. A cena ta sama co za Sony.
Myslałem też o Philipsie, ale jego jakość wykonania (odstające ramki, uginające się pod naciskiem palca), długie włączanie, strasznie powolne menu, jakoś mnie całkowicie odstraszyły od tej firmy. Odpadł jako pierwszy w przedbiegach. Juz Tośka TL 933 go biła na łeb.
 

Boguszch

New member
Robiłem to i na sygnale ze zwyklej anteny, jak i na materiale z BluRaya. Dla mnie w każdym porównaniu Sony wypadał najlepiej.
Moim zdaniem: na Sonym lepsza ostrość, wyraźniejsze kolory, czerń, lepsze skalowanie.
Ale to zdanie laika, jak zawsze podkreślam. Dla mojego oka jednak różnica była zauważalna.
Toshiba Wl863 ma świetną czerń, niestety obraz dla mnie za bardzo ,,teatralny". Za ciemny. Żebym nie wiem jak ustawiał. No i pod względem aplikacji internetowych po prostu padaczka. A cena ta sama co za Sony.

Zdanie "laika" też jest bardzo ważne - daje szerszy pogląd o danym modelu...:wink:
A powiem szczerze, że zainteresował mnie ten Soniak...
Sporo pozytywów o nim przeczytałem. Generalnie moim zdaniem Sony trzyma poziom od lat, bez jakiś wzlotów czy upadków. No i ten sentyment do marki...(mój obecny CRT to Sony..:wink:).
Trochę mi jednak szkoda tych dwóch cali różnicy na niekorzyść HX750.
Niby nic, ale....zawsze trochę mniejszy ekran w porównaniu do Panasa.

Dlatego myślałem też nad Panasem 42ET50 - według karpaja - ma lepszą matrycę i lepsze kolory od 42ET5 (3D aktywne mi nie potrzebne).
No i zastanawiają mnie Twoje wrażenia co do Toshiby WL863 - co masz na myśli pisząc "obraz teatralny" - chodzi o płynność ruchu ? Za "płynny" ? Nie było regulacji ?
Obraz "za ciemny" ?
Pomimo regulacji ?
Ciekawe.....
Cóż, jak tylko znajdę trochę czasu będę musiał udać się na "oględziny" bo też należę do osób dłuuuuuuugo wybierających....:wink:
 

krzychooo

New member
Mnie też te 2 cale nie dawały spokoju. Ale wybrałem lepszy obraz zamiast 2 cali więcej.
Mierzyłem oba (hehe, tak tak, wymiary podane w danych serwisowych to jedno, a ja musiałem sam swoją miarką pomierzyć ;) ) - szerokośc Sony to 94cm, Panasonica równe 100cm (według mojej miarki). Panasonic stoi wyżej na nodze, Sony praktycznie tylko kilka cm ponad regałem. Panasonic ma szerszą ramkę o ok. 1,5cm na stronę, co daje 3cm po szerokości. Tak więc optycznie jako całość Panasonic sprawia wrażenie dużo większego od Sony jak je obok siebie porównasz.
O E50 się nie wypowiem bo go nie porównywałem.
Z Toshibą chodziło mi o nasycenie barw: w jakimkolwiek sklepie nawet ślepy zauważy że jedne TV aż biją po oczach (Samsungi), drugie są bardziej stonowane, jakby bardziej matowy obraz mają, mniej nasycony. I taki obraz własnie miała Toshiba. Całkiem możliwe że to kwestia kalibracji, ja sprawdzałem tylko na różnych ustawieniach oferowanych przez producenta (tryby normalny, kino, żywy, jakie tam który producent oferuje) starając się obraz jak najbardziej dostosować do mojego oka. Nie grzebałem w żadnych innych ustawieniach. No i Toshiba ma nędzne funkcje internetowe. Cena była ta sama za Sony i Toshibę, poza tym Toshibę tylko poekspozycyjną znalazłem a to dla mnie odpada. Więc wybór w tym względzie miałem prosty.
Soniaka kupiłem w promocji w Euro za 2999zł, w dodatku w 40 ratach 0%. Po pierwszych dniach uzytkowania mogę powiedzieć że jestem zadowolony: po DLNA łączy się pięknie, obraz SD bardzo dobry (cyfrówka UPC), HD szczena mi opada. Funkcje internetowe działają płynnie i szybko (ale może to zasługa internetu 60MB), menu i ustawienia intuicyjne. Jeszcze nie przetestowałem tylko jak będzie współpracował z XBoxem (mam starego, z pierwszego wypustu, jeszcze bez HDMI) i nagrywania (nie mam dysku zew. na usb).
Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania wal śmiało.
Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru i zadowolenia z zakupu.
 

sirmike1

New member
Witam krzychoo,
Pare dni temu odpowiedziales w moim temacie i m.in na temat sony hx750. Z tego co czytam zkupikes wlasnie ten model wiec mialbym do Ciebie pare pytan.
Czy moze sprawdzales czy mozna pod niego podlaczyc np bezprzewodowa kalwiature lub myszke?
Tv ma funkcje skype - ale czy trzeba dokupowac specjalna oryginalna kamerke sony czy moze na jakiejs "normalnej" internetowej od pc tez sie da?
Czy faktycznie te 40 cali po paru dniach uzytkowania nie wydaja sie jednak za male?
Jak jest ze skalowaniem sd w praktyce?

Poki co to tyle, jak bys mogl mi odpowoedziec na te pytania to bylbym wdzieczny (ewentualnie sprobowac podlaczyc myszke pod tv).
Jak nasuna mi sie jeszcze jakies pytanka to bede niepokoil
 

krzychooo

New member
sirmike, a więc tak:

klawiatury i myszki niestety nie wiem czy się da podłączyć, nie mam nawet jak spróbować bo ani klawiatury ani myszki nie posiadam - korzystam jedynie z laptopa.
Co do kamerki skype to podejrzewam ze powinna być dedykowana, ale głowy nie dam. Ja ogólnie ze Skype nie korzystam, a kamerkę mam w lapku wbudowaną.
Co do 40" - poprzednio miałem 32". Różnica jest znaczna. Też myślałem nad tym czy nie okaże sie za mały po paru dniach, i przyznam Ci się szczerze że jak dla mnie jest za mały. Ale podejrzewam że i z 46" też by tak było. Natomiast pokój mam jaki mam, ok. 3x4m, więc i tak mi nawet 40" sporo miejsca zajmuje. Ale jeśli masz możliwość i miejsce - bierz jak największy. Przy oglądaniu materiału 3D szczególnie się mały wydaje, dużo lepszy efekt osiągam jak usiądę metr przed TV.
Ze skalowaniem, moim zdaniem radzi sobie bardzo dobrze. Ogólnie z jakości obrazu, zarówno SD jak i HD, jestem bardzo, bardzo zadowolony. Funkcjonalność również super, menu intuicyjne, bez żadnych instrukcji do opanowania w pół godziny całe. Aplikacji internetowych pod dostatkiem. Połączenie przez DLNA z kompem błyskawiczne, i bezproblemowe. Czyta przez DLNA filmy w formacie mkv. Udało mi sie nawet postawić serwer sieci domowej i uzyskać połączenie pomiedzy kompem a TV przez Wi-Di, neistety wyskakuje mi info że komputer nie obsługuje tej technologii, z tego co się wywiedziałem musiałbym do kompa adapter dokupić.
Po USB filmów w formacie mkv. nie widzi, z resztą radzi sobie dobrze. Nie sprawdziłem na razie jeszcze funkcji PVR bo nie mam dysku (potrzebny min 32GB max 1TB).
Xbox również śmiga aż miło, podłączony pod component (pełne wejście w TV nie przejściówka). Przez HDMI nie mam możliwości bo X-sa mam staruszka, jeszcze bez HDMI.

Gdybyś jeszcze miał jakieś szczegółowe pytania - wal śmiało.
 

sirmike1

New member
sirmike, a więc tak:

klawiatury i myszki niestety nie wiem czy się da podłączyć, nie mam nawet jak spróbować bo ani klawiatury ani myszki nie posiadam - korzystam jedynie z laptopa.
Co do kamerki skype to podejrzewam ze powinna być dedykowana, ale głowy nie dam. Ja ogólnie ze Skype nie korzystam, a kamerkę mam w lapku wbudowaną.
Co do 40" - poprzednio miałem 32". Różnica jest znaczna. Też myślałem nad tym czy nie okaże sie za mały po paru dniach, i przyznam Ci się szczerze że jak dla mnie jest za mały. Ale podejrzewam że i z 46" też by tak było. Natomiast pokój mam jaki mam, ok. 3x4m, więc i tak mi nawet 40" sporo miejsca zajmuje. Ale jeśli masz możliwość i miejsce - bierz jak największy. Przy oglądaniu materiału 3D szczególnie się mały wydaje, dużo lepszy efekt osiągam jak usiądę metr przed TV.
Ze skalowaniem, moim zdaniem radzi sobie bardzo dobrze. Ogólnie z jakości obrazu, zarówno SD jak i HD, jestem bardzo, bardzo zadowolony. Funkcjonalność również super, menu intuicyjne, bez żadnych instrukcji do opanowania w pół godziny całe. Aplikacji internetowych pod dostatkiem. Połączenie przez DLNA z kompem błyskawiczne, i bezproblemowe. Czyta przez DLNA filmy w formacie mkv. Udało mi sie nawet postawić serwer sieci domowej i uzyskać połączenie pomiedzy kompem a TV przez Wi-Di, neistety wyskakuje mi info że komputer nie obsługuje tej technologii, z tego co się wywiedziałem musiałbym do kompa adapter dokupić.
Po USB filmów w formacie mkv. nie widzi, z resztą radzi sobie dobrze. Nie sprawdziłem na razie jeszcze funkcji PVR bo nie mam dysku (potrzebny min 32GB max 1TB).
Xbox również śmiga aż miło, podłączony pod component (pełne wejście w TV nie przejściówka). Przez HDMI nie mam możliwości bo X-sa mam staruszka, jeszcze bez HDMI.

Gdybyś jeszcze miał jakieś szczegółowe pytania - wal śmiało.


Hm... co do wielkości to pewnie że chciałbym 46 cali....tyle tylko że kwestia finansów. Bo wolę 40 cali ale lepszy model i lepszą jakośś obrazu niż 46 cali kosztem właśnie wyświetlanego obrazu.
Pytam o tę klawiaturę i myszkę bo sądzę że korzystanie z przeglądarki internetowej za pomocą pilota to musi to byc koszmar....a wiem że samsung chyba ten 6570 czy 6800 maja możliwośc podłączenia klawiatury czy myszki. Co do skype - myslę że skoro tv ma net to fajnie byłoby ze skype korzystać właśnie bez konieczności włączania lapka...ale tez nie chcę kupować dedykowanej kamerki od Sony bo jednak akcesoria ta firma ma drogie bardzo.
W Łodzi w Saturnie jest ten Twój sony z 2 parami okularów w komplecie za 3399 albo za 3299 z tego co pamietam. Nie dopytałem tylko jakie to okulary - tzn te bardziej toprne i cieższe czy te juz nowocześniejsze.
 
Ostatnia edycja:

krzychooo

New member
Z Łodzi jesteś? To rzut beretem, ja z Pabianic.

Z klawiaturą, myszką i kamerką nie pomogę Ci, nie będę pisał pierdół i wprowadzał Cię w błąd bo kompletnie nie mam pojęcia.
Ja dałem 2999zł w Euro, bez okularów, za to w 40 ratach 0%. Okulary dokupiłem za 249zł model BR 250B a więc pośredni - nie najtańszy i nie te najdroższe, tytanowe - one były po 379zł.
Jak z dwoma parami okularów to w Saturnie też niezła cena. Ale spiesz się jak coś bo w Saturnie niedługo sie promocja skończy, zrobili ją tylko z okazji otwarcia Saturna w Manufakturze.
 

sirmike1

New member
Z Łodzi jesteś? To rzut beretem, ja z Pabianic.

Z klawiaturą, myszką i kamerką nie pomogę Ci, nie będę pisał pierdół i wprowadzał Cię w błąd bo kompletnie nie mam pojęcia.
Ja dałem 2999zł w Euro, bez okularów, za to w 40 ratach 0%. Okulary dokupiłem za 249zł model BR 250B a więc pośredni - nie najtańszy i nie te najdroższe, tytanowe - one były po 379zł.
Jak z dwoma parami okularów to w Saturnie też niezła cena. Ale spiesz się jak coś bo w Saturnie niedługo sie promocja skończy, zrobili ją tylko z okazji otwarcia Saturna w Manufakturze.

O tej promocji wiem...otwarcie w manufakturze i dlatego promocje są ...jeszcze....
Czytam i czytam to forum jak i konkurencyjne.....i głowa mi puchnie...Wiem, że Ty juz jestes po "bólu głowy" :)
A ja cały czas analizuje i starm się wybierać. Po przeczytaniu wielu postów zastanawiam sie nad takim modelami:

SAMSUNG UE 40ES6800
Samsung UE 40ES6570
SONY KDL-40HX750
Philips 40PFL5507K
Panasonic 42et5

Dodatkowo wiem, że jeszcze jakas Toshiba w podobnej cenie jest niezła...nie pamiętam symbolu.

Co do promocji i cen to jeszcze tak sobie myslę...że może ceny spadna zaniedługo jak wyjda jakies nowe modele.... :)
 

Podpucha

New member
Posiadam Philips 46PFL5507K za 3499 plus jedna para okularow w media expert, i musze przyznac ze TV jak za takie pieniadze mnie mile zaskoczył. W salonie mam samsunga ue55d8000 i powiem z reka na sercu ze lepsze podswietlanie ma philips, gdyby jeszcze philips mial taka funkcjonalnosc jak samsung bylo by idealnie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To się ma zmienić w tym kierunku. Już nie długo będą nowe możliwości w Philipsie. W klasie cenowej to bardzo udany model.
 

krzychooo

New member
Pewnie myślisz o Toshibie WL 863.
Oprócz Samsungów zastanawiałem się nad tymi samymi modelami co Ty.
I tak:

Toshiba WL 863 - naprawdę super czerń, ale sam obraz, jak bym go nie ustawiał, nie mogłem sprawić aby był żywy. Zawsze pozostawał taki teatralny. Dodatkowo pod względem aplikacji internetowych porażka. Cena wysoka.

Philips - słabiutka jakość wykonania, odstająca i uginająca się pod palcem plastikowa ramka, okropnie powolne menu. Tyle zauważyłem sam. Dodatkowo można wyczytać na forum o innych niedomaganiach z jakimi ludzie się spotkali. Mnie już wizualnie nie zachwycił i odpadł.

Panasonic - do ostatka pozostawał na placu boju z Sony. Bił Sonego ceną. 2" większy. Czytał format mkv. Miał wbudowany czytnik kart pamięci. Nie posiadał jedynie funkcji PVR. Odpadł dopiero po bezpośrednim porównaniu, pisałem o tym.

Samsungi mi się wogóle nie spodobały i nie brałem ich pod uwagę. Nie chodzi o to co wyczytałem na forum o tym że nie wyświetlają FullHD 3D, o cloudingu itp., ale o obraz na nich wyświetlany. No nie podeszły mi i już.

Sony - od samego początku mi się spodobał, zarówno jego wygląd jak i obraz jaki wyświetlał. Tylko cenę miał za wysoką. Jego wadą było to że nie czytał formatu mkv. Ale okazało się że przez DLNA nie ma z tym żadnego problemu. Ja jestem zadowolony z wyboru. A Tobie radzę wybrać model i kupić jak najszybciej bo czym więcej będziesz myślał tym większy mętlik będziesz miał w głowie, odczułem to na własnej skórze.
 

sirmike1

New member
Pewnie myślisz o Toshibie WL 863.
Oprócz Samsungów zastanawiałem się nad tymi samymi modelami co Ty.
I tak:

Toshiba WL 863 - naprawdę super czerń, ale sam obraz, jak bym go nie ustawiał, nie mogłem sprawić aby był żywy. Zawsze pozostawał taki teatralny. Dodatkowo pod względem aplikacji internetowych porażka. Cena wysoka.

Philips - słabiutka jakość wykonania, odstająca i uginająca się pod palcem plastikowa ramka, okropnie powolne menu. Tyle zauważyłem sam. Dodatkowo można wyczytać na forum o innych niedomaganiach z jakimi ludzie się spotkali. Mnie już wizualnie nie zachwycił i odpadł.

Panasonic - do ostatka pozostawał na placu boju z Sony. Bił Sonego ceną. 2" większy. Czytał format mkv. Miał wbudowany czytnik kart pamięci. Nie posiadał jedynie funkcji PVR. Odpadł dopiero po bezpośrednim porównaniu, pisałem o tym.

Samsungi mi się wogóle nie spodobały i nie brałem ich pod uwagę. Nie chodzi o to co wyczytałem na forum o tym że nie wyświetlają FullHD 3D, o cloudingu itp., ale o obraz na nich wyświetlany. No nie podeszły mi i już.

Sony - od samego początku mi się spodobał, zarówno jego wygląd jak i obraz jaki wyświetlał. Tylko cenę miał za wysoką. Jego wadą było to że nie czytał formatu mkv. Ale okazało się że przez DLNA nie ma z tym żadnego problemu. Ja jestem zadowolony z wyboru. A Tobie radzę wybrać model i kupić jak najszybciej bo czym więcej będziesz myślał tym większy mętlik będziesz miał w głowie, odczułem to na własnej skórze.


Krzychooo, rozumiem, że to do mnie pisaleś. Bardzo dziękuję jeszcze raz za pomoc i takie podsumowanie - super.
Jedno jeszcze pytanko - czy może podłączałeś do tego tv jakis zestaw muzyczny - mam tu na mysli albo "kino domowe" albo jakąś wieżę? Bo wiem że tv ma wyjście optyczne dźwięku. Ale czy po tym wyjściu dźwiek jest również z normalnego programu telewizyjnego podawany? Tzn czy moge np "fakty" tvn-u słuchac na głośnikach z kina domowego?
 

Boguszch

New member
A Tobie radzę wybrać model i kupić jak najszybciej bo czym więcej będziesz myślał tym większy mętlik będziesz miał w głowie, odczułem to na własnej skórze.

Święte słowa !! sam odczuwam to na własnej skórze...:neutral:
Już byłem bliski co do Panasonica 42ET50 a tu zaczęły się pojawiać głosy niepokojące....http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/87998-tx-l47et50e-ile-rdzeni-test.html#post818191
albo to :
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/87971-tx-l42et50-matryca-nie-rownomiernie-oswietlona.html
 

krzychooo

New member
Sirmike, tak pisałem do Ciebie.
Wyjściem optycznym podłączysz każde urządzenie (kino domowe, wieżę) posiadające też takowe wejście/wyjście. I będziesz mógł puścić dźwięk z każdego źródła, nie tylko każdego programu TV ale również każdego urządzenia. Jednym słowem - to co gra w głośnikach TV będziesz miał na sprzęcie do którego podłączysz. Ja kina domowego nie mam, moja wieża Technicsa ma już 20 lat, i do tej pory gra świetnie (był to pierwszy model który posiadał dźwięk 5.1 i system Dolby Pro Logic).

Boguszch, własnie o wiele bardziej bym się skłaniał ku opiniom użytkowników niż wszelakim testom. Jak jakiś problem się powtarza i jest opisywany przez kilka/kilkanaście osób, to znaczy że występuje i moze wystąpić w każdym egzemplarzu, równiez tym zakupionym przez nas. Pytanie tylko czy możemy z tym żyć czy też wyklucza to dany model. A testy? Coż, więcej w nich suchych danych technicznych które nijak mogą się mieć dla naszego oka. To samo z kalibracją - moim zdaniem jeśli to co dała fabryka jest niewystarczające, to i sama kalibracja może się okazać efektem placebo - no bo fachura mi ustawił obraz, zainkasował kasę, to teraz mam żyletę. Ale według owego fachowca, co danemu użytkownikowi moze kompletnie nie odpowiadać. Kupując nowy samochód też rzadko który z nas od razu jedzie do firmy zajmującej się tuningiem aby fabrykę poprawić i wycisnąć ile się da.
 

Boguszch

New member
Boguszch, własnie o wiele bardziej bym się skłaniał ku opiniom użytkowników niż wszelakim testom.

W moim przypadku sęk w tym, że o Panasonicu 42ET5 krążą raczej dobre opinie (chociaż dalej nie wiem czy model 47" -testowany przez kikiego ma tą samą matrycę co 42"), natomiast o 42ET50 (który mnie interesuje) opinii jest jak na lekarstwo.
No i ostatnio właśnie się pojawiła o nierównomiernym podświetleniu matrycy....:neutral:
 
Do góry