Wybór TV do salonu

geo78

New member
Witam,
Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego telewizora do mojego pomieszczenia. Co prawda metraż wydaje się duży jednak mam dużo skosów i pokój niejako podzielony na dwie strefy dlatego realny kwadrat w jakim będzie się znajdować strefa oglądania to 4,00 x 4,25 m. Do tej pory używam leciwego już Samsunga i jestem w miarę zadowolony. Oczywiście 32 cale z odległości w jakiej w tej chwili oglądam (2,50 m) nie jest w stanie oddać jakości HD. Pewnie dlatego też nie dostrzegam wielu mankamentów :) Za to w grach sprawuje się bardzo dobrze. Kiedyś jak jeszcze więcej czasu spędzałem na graniu byłem naprawdę zadowolony z jego osiągów. Teraz czasu coraz mniej a i geforce gtx460 nie daje już rady w maksymalnej rozdzielczości.
Myślałem o Samsung UE60F6100 ale czy więcej czytam i szukam tym bardziej skłaniam się ku Panasonicowi P55ST60E. Ale czy to słuszny wybór to nie jestem przekonany...

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? pokój - 8,80 m x 4,25 m - 37,40 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,40 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? zazwyczaj dwie
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? duże okno balkonowe od strony NW (nie świeci bezpośredno na TV)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LCD Samsung LE32A551
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najlepszy obraz do filmów i sportu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy
10.Jakie urządzenia ? komputer (filmy, rzadziej gry) dekoder n-ki
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? średnio 4 godziny
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie, ale jak będzie możliwość to pwnie skorzystam
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Czasu na gry coraz mniej, ale pewnie jakaś strzelanka i wyścigi zdarzy się włączyć
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Panasonic, Toshiba, Sharp (na pewno nie Sony)
17.Preferencje co do wielkości ? im więcej cali tym weselej (minimum 55)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepskie kolory, błędy w wyświetlanym obrazie typu aureolka wokół postaci jak są w ruchu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 5 tys, w uzasadnionych przypadkach może być ciut więcej (maks 6 tys)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie oglądam 3D, traktuję to jako dodatek

Z góry dziękuję za opinie i propozycje :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Panasonic 55ST60
- Philips 55pfl 6008 z ambilightem
- Panasonic 55ET60
- Sharp 60 LE 840 Quatron
 

geo78

New member
TV będzie stać pod skosem więc chyba efekt ambilight będzie średni?
Sharp będzie największy ale też najdroższy... Pewnie najbardziej zadowolony to bym był z z 65ST60 ;) ale wiadomo... pozostaje odwieczny problem plazma czy lcd ;)
 

hellhammer

New member
TV będzie stać pod skosem więc chyba efekt ambilight będzie średni?
Sharp będzie największy ale też najdroższy... Pewnie najbardziej zadowolony to bym był z z 65ST60 ;) ale wiadomo... pozostaje odwieczny problem plazma czy lcd ;)
Jesli bedzie na TV ogladane kanały SD z DVB-T jak i kanały SD z DVB-S to tylko i wylacznie Plazma. Jesli natomiast tylko HD i Full HD to obojetne. Kanały sd na LCD/Led to tragedia. tutaj wygrywa plazma budzetowa nawet hd ready z ledem full hd za 3 tysie nawet. Sam moge pokazac na fotach. Kanały hd i jak i full hd wygladaja tak samo dobrze na plazmie hd ready,full hd jak i ledach,lcd
 

geo78

New member
SD praktycznie już nie oglądam... teraz większość już nadaje w HD (chociaż z tą jakością też bywa różnie).
A co myślicie żeby do zestawienia dorzucić TOSHIBA 58L7365DG? Cena obra, rozmiar zawsze troszkę większy :)
 

geo78

New member
pozwolę sobie odświeżyć wątek,
otóż mam już kasę na koncie i zielone światło od żony :)
do wydania jest mniej więcej 6 tys.
w tym przedziale cenowym wyłowiłem takie telewizorki jak:
- panasonic 55dt60 w cenie około 6300-6400 plus tablet
- sharp 60le752 w cenie około 4800 zł
- samsung 55f7000 w cenie 7000 zł plus tv 32" samsung seria 4000
pewnie najlepszym rozwiązaniem byłby sharp 60le857 w cenie około 7900 - 1000 zł zwrotu ale to i tak mocno przekracza budżet.
Cały czas biję się z myślami czy jest sens wydawać dosyć duże pieniądze na tv skoro nie ma pewności że poświeci mi chociaż te 10 lat? :)
Wiem, że to może pesymistyczne myślenie ale to co ostatnio czytam nie napawa optymizmem. Każdy pisze o spadku jakości nowych produktów, o celowym "postarzaniu" itp.
A może lepiej kupić sobie sharpa 60" czy samsunga 55" w budżecie 4500 zł i za pozostałą kwotę kupić proste kino domowe, żeby chociaż trochę poprawić dźwięk? :)
 

Mirek2407

Member
Witam. Może skoro zdajesz sobie sprawę,że obecne tv na wieczność nie są to zaoszczędzisz trochę od twojego maksymalnego budżetu i rozważysz zakup Panasonic 55et60 lub Samsung 55F6500 myślę,że oba te tv w zupełności zaspokoją twoje potrzeby a i na jakieś niedrogie kino zostanie. Oba tv widziałem w akcji u znajomych i szczególnie Panasonic zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie z dobrego zródła obraz prezentuje się bardzo dobrze. Pozdrawiam.
 
Do góry