wybór TV do podanych warunków-prośba o pomoc

chris18404

New member
Noszęsięz zamiarem zakupu TV proszę o pomoc

WARUNKI POMIESZCZENIA:
podaj jakie masz warunki? mały pokój
odległość od ekranu ? 2,5m
jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony okno
Jak duży jest pokój ? 16m2
jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy 21 cali
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? to zależy, o każdej porze po-trochu,ale większość wieczorem
preferowana wielkość telewizora? 37-39 cale
preferowana marka ?Samsung, Sony, Panasonic
czego nie lubisz w telewizorach? śnieżnego obrazu,smużenia po prostu chcę żeby obraz był ładnie odbierany , dzwiek tez zeby byl dosc dobry
jakie urządzenia będą podłączone ? ANTENA pod telewizję cyfrową naziemną (DVB-T), antena kierunkowa
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? ------
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost a fotele pod kątem
Czy ważne jest wifi ? ----
czy USB ma mieć czytanie filmów ? tak
jakimi złączami ? -------
jaki masz sygnał ? ANTENA ANALOGOWA -DVBT
ile programów HD ? ----------
ma stać czy wisieć ? stać, będzie umieszczony w meblach, a wnęka jest na szerokość 90cm a więc chce aby był TV jaki sięzmieści najwiekszy
CHCĘ GO JUŻ PODPIĄĆ POD BEZPŁATNĄ TELEWIZJĘ CYFROWĄ

Cena około 2000 zl

Proszę o poradę.Z góry dziękuje i Pozdrawiam.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy tej odległości im większy tym lepiej, stąd raczej bym się chociaż tymi 40/42" zainteresował, typu
Panasonic 40AS640 / 42AS600
Toshiba 40L5435
Samsung 40H6400
Philips 42PFK6309
 

jacekcy

New member
Przy tej odległości im większy tym lepiej, stąd raczej bym się chociaż tymi 40/42" zainteresował, typu
Panasonic 40AS640 / 42AS600
Toshiba 40L5435
Samsung 40H6400
Philips 42PFK6309

Jak najbardziej lepszy byłby większy, ale Chris jest ograniczony rozmiarami wnęki, w której ma stać TV, tj. maksimum 90 cm. szerokości.
 

chris18404

New member
Sharp odpada ze względu na marke, mam uraz:-( a ze samsunga nic nie bedzie? . W tym panasonicu za bardzo to mi sie podstawka nie podoba, ten model ma blyszczaca matryce pytam poniewaz mam okno przez ktore pada swiattlo na tv. Co wassym zdaniem bedzoe najlepsze?
 

chris18404

New member
Aha, no to tego nie wiedzialem. A jak jest z powloka antyrefleksyjna vo gdzies wyczytalem ze ten panasonic taka ma to cos daje jak tv jest narazony na slonce? Da sie jakos ogladac? . To co waszym zdaniem będzie najlepsze do moich warunkow. I jeszcze z ciekawosci sadaje pytanie co. To znaczy ze ktos jest niebieski i ma jakas prmocje na ten tv?
 

chris18404

New member
A jak jest z tą matryca? Troche obawiam sie ze jest on dlugi a na wysowkosc niski i jeszcze ze 39 cali do takiej odlwglosci pd kanapy przy teleqizji naziemnej bezplatnej bedzie obraz nie za bardzo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z DVB-T obraz ma naprawdę dobry bitrate.
Na 39 będzie extra. Nie bierz mniejszego bo pożałujesz ....
 

chris18404

New member
Dzieki za odpowiedz, czyli najlepszy bedzie ten panasonic 39as600? Boje sie tej plynnosci troche bo wyczytalem ze nie jest to prawdziwe 100hz. Dwa lata temu chcialem kupic 37 cale samsunga model to byl chyba le37c650 to byl zwykly lcd tylko prawdzwe 100hz podobno, czy ten panasonic jest gorszy niz ten samung z tamtych lat? Na tv bedzie w 90%ogladane dvbt
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę nikt się nie skarży na to jako użytkownik. A wiele osób już zakupiło ten model. Jako niebieski będziesz miał extra cenę.
Z DVB-t gra bardzo dobrze , bo mam podłączone na testach i sprawdzam dokładnie.
 

chris18404

New member
No wiem, ale chcialem wiedziec ktory lepszy bo bardzo wtedy sie tym samsungiem interesowalem, z ciekawosci chcialem wiedziec. Gdzies wyczytalem ze ten panasonic ma 60hz i obraz sie trzesie przy dvb-t...
 

chris18404

New member
teraz to już nie wiem, naczytałem się trochę że to 50Hz w panasonicu to malo, a jakbym dołożył z 200zł to by się coś lepszego znalazło? albo odciągnąć zakup 2-3 miesiące?
 
Do góry