Wybór tv do 3000 (max 3500zł) 42-46" w nietypowym pokoju

m@riucha

New member
Witam,
Czy moglibyście pomóc mi w wyborze telewizora na ścianę. Mam dość nietypową sytuację ponieważ mam prawie całą ścianę z okien (z lekko przysłaniającymi roletami) i akwarium które świeci w godz. 9-21 i może odbijać się w telewizorze. Dla zobrazowania narysowałem plan pokoju wraz z otwartą kuchnią (linku nie mogę wstawić, więc proszę o skopiowanie go i otwarcie manualnie):
fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae00685cbdc8b252.html


1. Odległość od ekranu: 3,0-4,3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? rano świeci bezposrednio do ok 11, później też jest dosć jasno ze względu na dużą ilość okien
3. Jak duży jest pokój: patrz rysunek
4. Preferowana technologia: brak
5. Jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy 25"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: bajki, bajki a później dopiero wiadomości, filmy w TV i z DVD/USB
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: troszkę rano reszta popołudnie, wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: lekkie ośw. u góry i akwarium
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem
12. Preferowana marka: nie mam preferencji, obym był zadowolony
13. Czego nie lubisz w telewizorach: nienaturalnych kolorów i przedewszystkim wolnego przełączania kanałów
14. Jakie urządzenia będą podłączone: kablówka Aster (w najblizszej przyszłości UPC/Vectra), DVD, XBOX360 z kinectem
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% TV, 20% dvd/konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: patrz rysunek
17. Czy ważne jest wifi : niekonieczne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? pewnie nie będę
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: niekoniecznie, ale może mieć taką funkcję
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: niekonieczne
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. Ma mieć 3D: jeżeli się uda w tej kwocie to może być (pewnie z 1-2 razy coś się z ciekawości obejrzy)
23. Ma mieć slot na karty SD: miło by było
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: xbox ma HDMI, dvd ma euro
26. Jaki masz sygnał: kablówka analogowa Aster ale ze względu na likwidację firmy zmienię na UPC lub Vectrę
27. Ile programów HD: kilka -kilkanaście ze względu na wcześniejszy punkt
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5h, w weekendy max 7h
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na jakości obrazu, braku smużenia i innych defektów, możliwość oglądania filmów z pendrive'a bądź dysku zewnętrznego/laptopa, brak bzyczenia/buczenia i żeby kanały szybko przełączał
32. Ile osób ogląda: 2-4 osoby
33. Jaka klasa cenowa: do 3000, ale jeśli trzeba dołożyć to max 3500zł
34. Rozmiar: do 46'', min 42" (żona twierdzi że to na pewno wystarczy ale muszę to jej jakoś wyperswadować)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też uważam że minimum to 46":
Sharp 46 LE 630
Samsung 46 D 5500
Toshiba 46 SL 833
Panasonic 46G 30
 

m@riucha

New member
niestety większego jak 46" nie dam rady "przemycić":( żona i tak będzie darła twarz jakbym wytarł w firankę:mrgreen:
Ciekawe modele zaproponowałeś, 3xLED i osamotniona plazma. Jak wygląda odbijanie światła w tych modelach? Niestety moje akwarium jest oświetlane 4 świetlówkami 39W, więc jest to niezłe źródło światła które niestety widać na obecnym CRT.
Zaproponowane led-y mają dużą przewagę nad panasonikiem bo są cienkie i to ładniej wygląda na ścianie ale znowu maja dla mnie za bardzo żywe kolory.
Jak wygląda plazma pod komputerem/xboxem? Bo lcd pod tym względem mi odpowiada.
 
Do góry