Wybór TV do 2500 zł

wugie

New member
1. odległość od ekranu? około 2 metrów
2. jak słońce świeci w pokoju? tv będzie stał przed oknem, także słońce będzie świeciło od tyłu; w razie czego nie ma najmniejszego problemu aby zasłonić rolety i dostęp słońca jest zerowy
3. Jak duży jest pokój: około 17 m2
4. Preferowana technologia: obojętne
5. jaki masz obecnie telewizor? plazma Panasonica 42'', nie pamiętam modelu
6. jakie programy najczęściej oglądasz? sport, informacyjne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: najwięcej wieczorami, od 17-18, nie licząc weekendów
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej bez
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? ciężko mi powiedzieć
10. matryca błyszcząca czy matowa? obojętne
11. preferowana wielkość telewizora? 40''-42''
12. preferowana marka? raczej jest mi to obojętne
13. czego nie lubisz w telewizorach? tego jak obraz nie chodzi płynnie :)
14. jakie urządzenia będą podłączone? xbox360, w przyszłości może dvd/blu-ray
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 85% konsola, 15% tv/laptop
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? generalnie na wprost
17. czy ważne jest wifi ? nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? hmm, raczej nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? niekoniecznie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? miło by było, ale nie jest to niezbędne
22. ma mieć 3D? niekoniecznie
23. ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? nie znam się
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi - konsola i w przyszłości dvd/blu-ray
26. Jaki masz sygnał: kablówka
27. ile programów HD? brak
28. ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: nie wiem, DVB-C: nie wiem
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na tym aby tv jak najlepiej nadawał się do grania, czyli zapewne niski imput lag, dobra jakość obrazu, ładne kolory
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 3-4, w weekendy więcej, ok. 5-8
33. Sugerowana cena: do 2500 zł, chciałbym nie przekroczyć tej kwoty, ale dopuszczam jakiś nieduży margines

Podczas poszukiwań tv natknąłem się na Philipsa 40PFL5507K. Podoba mi się funkcja 'two players split-screen' w związku z tym, że ze znajomym czasami gramy w kanapowego co-opa. Czy w przypadku tego tv 40 ms input laga nie będzie zbyt duże do grania po sieci? Czy są może jakieś inne tv zbliżone cenowo oferujące podobną funkcję?
 

maciuszek

New member
Trochę zdziwiły mnie odpowiedzi na powyższą ankietę. 5-8 godzin przed telewizorem? Szok. Nie ma opcji, aby tyle siedzieć w ciągu całego tygodnia, a co dopiero jednego dnia. WOW. A gdzie czas na inne rzeczy? Mam w domu dwa odbiorniki. Sony BRAVIA, a drugi mniejszy Samsung. Oba sprawdzają się fantastycznie, ale nie używam ich zbyt często. W moim odczuciu szkoda czasu na siedzenie przez ekranem. Zwłaszcza teraz latem, pewnie zimną to się zmieni i znów TV stanie się popularnym centrum rozrywki. Ale chyba nigdy nie dałabym rady wysiedzieć 6 godzin.
 
Do góry