Wybór TV bez części danych

jacek63

New member
Witam!
Po przeczytaniu chyba kilkudziesięciu wątków na tym forum, drugie tyle na innych, obejrzeniu kilku modeli TV w sklepach mam już dosyć ;) głowa mi puchnie, a dalej nic mądrego nie wymyśliłem. Do rzeczy...chcę kupić nowy TV...problem w tym, że za jakieś pół roku/rok - rok będę zmieniał chatę i parametry pokoju zmienią się na 100% i o 100%
obecnie:
- jak duży jest pokój – 12 m2; 4,5m na 2,5m; ciemny (1 okno wschód za TV)
- widok - na wprost, 1-2 osoby, odległość od tv - 4-4,5m, kształt pokoju wymusza niewielkie kąty, oświetlenie z góry lub na przeciw TV
przyszłość: nie do końca wiadoma, ale w przybliżeniu pokój ok 25-28m2 (kształt nieznany), jasny (2-4 okna raczej duże), oświetlenie górne oraz boczne - tu można poszaleć.
- widok - nie znany
- obecne tv: - Philips crt 25''
- więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - popołudnie, wieczór i noc (oświetlenie jw)
- preferowana wielkość telewizora – od 40 do 42" (większy nie wejdzie, 40 ideał, 42 na styk, w przyszłości bez znaczenia)
- preferowana marka - brak preferencji choć przyglądałem się gównie Sharpom i Panasonicom
- jakie urządzenia będą podłączone – Jest i będzie cyfra+ (na razie bez HD, ale będzie) z satelity, DVD Yamahy, kino domowe obecnie Technics, będzie Yamaha.
- ile % do tv, ile % do innych urządzeń - 85% Tv - 15% reszta
- Sport samochodowy, piłka nożna...ogólnie sport 40%, filmy 25%, programy popularno-naukowe 25%, 10% reszta. Nie gram, komputery mają swoje LCD wyższej klasy...no, może czasem zdjęcia pokażę rodzince :D
- ile godzin dziennie ma grać telewizor - od 2 do 6 godzin
- ma stać czy wisieć - na razie stać, w przyszłości nie wiem.
- jaka klasa cenowa - przyjąłem granicę do 3500 zł, niewielkie przekroczenie możliwe, ale jeżeli będzie ciut taniej to nawet lepiej.
Nie lubię bajerów i wodotrysków. U mnie telefon służy do dzwonienia, zdjęcia robię lustrzanką, a w TV oglądam programy. Na TV mam czas okazjonalnie, ale jak włączę, to chcę mieć przyzwoitą jakość, bez konieczności biegania po ustawieniach i regulowania pod każdy program. Nie mam preferencji plazma/FULL LED - oba warianty mają dla mnie wady i zalety.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Najpierw zdecyduj się czy kupujesz na rok czy na dłużej,bo jeśli zamierzasz zwiększyć metraż to od razu kupuj 50'',w tym budżecie celuj w Lg50pk550-760,z 42'' pj550.
 

jacek63

New member
Najpierw zdecyduj się czy kupujesz na rok czy na dłużej,bo jeśli zamierzasz zwiększyć metraż to od razu kupuj 50'',w tym budżecie celuj w Lg50pk550-760,z 42'' pj550.

Na dłużej, ale muszę kupić najpóźniej do grudnia i przez ten rok nie mógłbym korzystać z telewizora, więc większe niż 42" odpadają. W nowej chałupie odległość od telewizora będzie niewiele większa niż obecnie. Zmieni się jedynie jasność i oświetlenie pokoju.
 

jacek63

New member
No więc mam jakiś wstępny wybór.
Plazma:
Panasonic TX-P42G20E - cenowo, na dziś chyba najlepsza opcja
Panasonic TX-P42V20E - byłoby fajnie gdyby cena spadła o parę stówek, co chyba jest możliwe po wejściu TX-P42VT20, wtedy chyba wolałbym ten.
LCD:
Sharp LC-40LE705
Sharp LC-40LE810
Chyba jestem bliżej plazmy, choć Sharpa jeszcze nie wykluczam.
Jak myślicie, dobrze rozumuję, czy gdzieś się pogubiłem?
kiki - czy to wyżej jest rozsądne, czy może jakaś inna opcja wchodzi w grę?
 

pkomp

New member
chwila czegoś nie rozumiem - chcesz kupić telewizor i przez rok z niego nie korzystać?jakaś bzdura.....

daruj sobie - pomęcz się na tym co masz a za rok sobie kupisz jakiś lepszy - tym bardziej że powoli spada dolar i euro
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli lubisz wyblakłe kolory, buczenie, bzyczenie telewizora, migotanie na ciemnych partiach obrazu, szaro-zielono-brązową czerń (zamiast zachwalanej smolistej) - śmiało bierz plazmę. Bedziesz zadowolny.
A na powaznie. Też stałem przed podobnym wyborem, z naciskiem na plazme. Poczytałem, pochodzilem po kilkunastu sklepach i w kazdym plazma wypadala gorzej. Na pytanie, ze slyszalem iz plazmy buczą, zawsze odpowioadano mi, ze wszystkie plazmy bucza lub cos w stylu "ten typ tak ma". Poczytaj fora, jakie ludzie mają problemy z plazmami, niezaleznie czy Panasonic, Samsung, Lg i jak one sa duzo bardziej częste niż podobne objawy w LCD. Na dobre wyleczyłem się z plazmy.
Wiem, ze teraz pewnie teraz odezwie sie armia "plazmowców". Nie zamierzam jednak w tym kierunku rozwijać tego wątku, polemizowac czy wdawac się w dyskusje na temat wyższosci jedej technologii nad drugą. Rozumie, ze jest cała rzesza zadowolnych uzytkownikow plazm i absolutnie nie zamierzam negowac tej technologii i Twoich wyborów lecz mnie przekonuje LCD. Jezeli plazmy Panasonica na Twoje potrzeby i oko Cie zadowalają to OK. Najwazniejsze, by Tobie sie podobało.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
''wyblakłe kolory w plazmie''?No, pogratulować takiego stwierdzenia:blagam:,na pewno przyjemniejsze są ''cukierkowe'' i smużenie zupełnie nie przeszkadza podczas oglądania;)Pozdrawiam.
 

jacek63

New member
chwila czegoś nie rozumiem - chcesz kupić telewizor i przez rok z niego nie korzystać?jakaś bzdura.....

daruj sobie - pomęcz się na tym co masz a za rok sobie kupisz jakiś lepszy - tym bardziej że powoli spada dolar i euro

Absolutnie nie...będę korzystać od momentu kupna...za bardzo lubię ligę angielską ;)
Problem polega na tym, że jak nie kupię do grudnia, to nie kupię przez najbliższe 3 lata, będą inne, ważniejsze wydatki.
 
Do góry