Wybór TV 85' do pokoju (do 10 000zl)

bart360

Member
Cześć wszystkim.

Mam zamiar kupić nowy TV do mojego pokoju, chciałbym się was doradzić jaki model wybrać. Na Oleda tej wielkości mnie nie stać, a 77' to trochę za mało.

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje :)



70 % - Netflix, HBO GO
30% - konsola Xbox One Series X

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost - tylko i wyłącznie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju? Bez różnicy, filmy, gry odpalane są wieczorem, bądź przy zasłoniętych roletach
7. Jaki masz obecnie telewizor? 11 letni Samsung LCD 46'
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Niski input lag, niezłą czerń, dobry efekt HDR.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Internet po wifi.
10. Jakie urządzenia? Kino domowe, Xbox Series X
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4-6 godz.
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie ale może się zdarzyć.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
16. Preferencje co do marki? SONY, LG, Samsung
17. Preferencje co do wielkości? 85'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Mam starego LCD z Full HD, więc jednak trochę niska rozdzielczość i blade kolory przy obecnych TV
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 90% wieczór.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Chce wydać max 10 tys. Chyba, że będzie warto, to lekko mogę przekroczyć budżet.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Bardzo rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tylko Netlix, HBO GO
 
Ostatnia edycja:

bart360

Member
Myślałem przez chwilę o tym Sony, tylko zmartwiło mnie kilka opinii o trochę małej ilości stref wygaszania. Chciałem brać 85XH9505 który to na Black Friday był do kupienia za 10k, ale zwlekałem z decyzją zbyt długo i w rezultacie został wszędzie wyprzedany.
 

bart360

Member
Chyba jednak postawie na Sony 9096. W samsungach trochę rażą mnie "plastikowe" kolory, przez co wygląda to jakby na siłę zbyt efekciarsko, choć to pewnie kwestia kalibracji ekranu..
Jeszcze jedno pytanie, gdybym chciał pójść jednak w jakość obrazu kosztem cali i wybrał któregoś Oleda 77', to czy jest w ogóle możliwość powieszenia tv na ścianie? Warunek konieczny, nie wyobrażam sobie żeby tv miał mi stać na centrali (klipsch rp450c)?
 

bart360

Member
LG 86 Nano 863
Sony 85X85
Samsung 85Q85
Z pakietem dla niebieskich członków forum.

Muszę, jeszcze poczytać o tym Samsungu i LG, co do Sony to chyba 9096 wg opinii jest trochę lepszy od x85 i ponoć w swojej średniej klasie jeden z lepszych. Gdybyś miał wybierać między którymś z tych modeli 85" a pledem 77" co byś wybrał? I jak wygląda u Ciebie sprawa z ratami? Jeśli są zerówki to powinniśmy dla mnie coś znaleźć :)
 

bart360

Member
Zdecydowanie Oled TV.
Różnica jakości jest ogromna .
LG 77A3
LG 77B13

Jeśli byłaby możliwość powieszenia takiego tv na ścianie to chyba jestem kupiony. Interesowałem się jakiś czas temu 77C11, model wyżej niż wersja B. Warto dopłacić do C11, czy różnica jest znikoma? Proszę wyślij ceny tv, obadam rynek i muszę w końcu na coś się zdecydować, żeby na święta cieszyć się już nową jakością :)
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli masz faktycznie możliwość oglądania tylko w zaciemnionym pokoju to bez wątpienia bierz tego oleda. Obraz jest zajebisty. Ja niestety musiałem zrezygnować z oleda bo mam bardzo słoneczny pokój i efekt był bardzo ale to bardzo słaby a nie będę miał non stop opuszczonych rolet. Poszedłem w Soniaka , jest to na chwile obecna najlepszy dla mnie kompromis.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Różnica między B i C w oledzie jest przede wszystkim w jasności, ok.100 nitów więcej ma "C". Jest możliwość powieszenia.
 

bart360

Member
Czyli zbyt wielkiej różnicy nie ma. Trochę większa jasność przed co HDR może być trochę lepszy i szybszy procesor. Chyba wersja B w zupełności wystarczy do moich potrzeb
 
Do góry