Wybór TV 65"?

Homerus

New member
Witam,

Właśnie stanąłem przed wyborem kupna TV do małego saloniku z kanapą narożna. Moją domeną jest AUDIO, a video lekko liznąłem. Co nieco czytałem, co nie co widziałem, ale się gubię w natłoku tych nowinek technicznych, dlatego tez prosiłbym o pomoc.

* Generalnie będzie oglądane TV z dekodera VECTRY, filmy i gry z komputera/konsoli/innego odtwarzacza
* Zestaw głośnikowy będzie zewnętrzny
* Odległość od ekranu 2-3m
* Koncepcja jest taka by ekran przymocować do ściany na ruchomym uchwycie. W teorii wyeliminuje to kiepskie kąty,
* Funkcja smart/DLNA jest mi zbędna


I tu pytanie czy ma tu zastosowanie ekran 65"? Póki co rozglądam się za ekranami 65", z 4K i technologią HDR. z możliwie małym input lagiem (<40ms) i wysokim odświeżaniem (>100 Hz) do powiedzmy 7 tys brutto.

Moglibyście polecić jakiś pasujący sprzęt? Chciałbym by był to produkt na lata, ale wiadomo jak to jest z dzisiejsza techniką... ;/

Czy może jest to przerost formy nad treścią? Może mam się rozglądać za czymś mniejszym, bo np oglądanie takich "Złotopolskich" z sygnału inny jak HD z dekodera będzie tragiczne na taką mała odległość?
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam,

Właśnie stanąłem przed wyborem kupna TV do małego saloniku z kanapą narożna. Moją domeną jest AUDIO, a video lekko liznąłem. Co nieco czytałem, co nie co widziałem, ale się gubię w natłoku tych nowinek technicznych, dlatego tez prosiłbym o pomoc.

* Generalnie będzie oglądane TV z dekodera VECTRY, filmy i gry z komputera/konsoli/innego odtwarzacza
* Zestaw głośnikowy będzie zewnętrzny
* Odległość od ekranu 2-3m
* Koncepcja jest taka by ekran przymocować do ściany na ruchomym uchwycie. W teorii wyeliminuje to kiepskie kąty,
* Funkcja smart/DLNA jest mi zbędna


I tu pytanie czy ma tu zastosowanie ekran 65"? Póki co rozglądam się za ekranami 65", z 4K i technologią HDR. z możliwie małym input lagiem (<40ms) i wysokim odświeżaniem (>100 Hz) do powiedzmy 8 tys brutto.

Moglibyście polecić jakiś pasujący sprzęt? Chciałbym by był to produkt na lata, ale wiadomo jak to jest z dzisiejsza techniką... ;/

Czy może jest to przerost formy nad treścią? Może mam się rozglądać za czymś mniejszym, bo np oglądanie takich "Złotopolskich" z sygnału inny jak HD z dekodera będzie tragiczne na taką mała odległość?




Witaj jak do 8 tyś to - 65KS7000 cena promocyjna do dzisiaj w Saturnie
Trochę Powyżej 8 tyś - Panasonic 65DX750 i Philips 65PUS7601
 

barburian

New member
Bez reklam
Dzięki rade. Takie pytanie czy telewizory 65" za np 6tys mocno odstają jakościowo?


Czy VW mocno odstaje jakościowo od Mercedesa , a czy Fiat odstaje mocno jakościowo od Audi
zależy czego się oczekuje od TV . Można kupić TCL 65 cali i też będzie się oglądać ale bez
wodotrysków.
 

Homerus

New member
No właśnie chodzi mi o te wodotryski. Nie chcę płacić za funkcję z których nie będę korzystać.

Także jeżeli w telewizorze za 6tys będę miał tak sam obraz jak w modelach za 8tys, tyle że bez możliwości oglądania jutuba to wolę wydać mniej na TV a więcej na np. lepszy odtwarzacz a jutuby zostawić laptopowi i HDMI.


Temat założyłem bo jestem całkowicie zielony i chciałbym się zapytać doświadczonych wyjadaczy jak najlepiej wyjść przy kupowaniu takiego telewizora, by za pół roku nie biadolić na przepłacenie ;)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Cena za jakość obrazu rośnie dosyć proporcjonalnie u wszystkich producentów. Nie ma tak, że nagle będziesz miał takie same zalety w modelu za 6 oraz 8 tysięcy. To, ze warto dołożyć jest kwestią indywidualną. Na pewno tak, jeżeli kupuje się tv na lata.

Do 7 tysięcy nie znajdziesz nic w rozmiarze 65". Jedyny, który jest blisko to 60KS7000, ale ze swoimi wadami, które dla mnie są dosyć istotne - wąskie kąty boczne, jakość wykonania wątpliwa, podobno martwe piksele w wielu egzemplarzach.
 

Homerus

New member
Dzięki wielkie za propozycje.

Zdaje się, ze będę rozważał kupno pomiędzy
Philips 65PUS6521
Panasonic 65DX750

Jak się mają te dwa modele do siebie? Odczuwalny dla szarego użytkownika jest skok jakościowy pomiędzy nimi? Mowa o grach, filmach jak i telewizji naziemnej?

W sklepach to wszytko ładnie wygląda na statycznych obrazach z podbitymi kolorami i oświetleniami. Jak można przetestować sprawnie taki telewizor by wiedzieć, ze się sprawdzi na szybkich grach, mrocznych horrorach, czy telewizyjnej telenoweli?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica jest duża na korzyść Panasonica.
Jak się zalogujesz w klubie masz specjalną cenę z kalibracją gratis.
 

Homerus

New member
Ok. A to jeszcze się zapytam czy na horyzoncie jest jakaś ciekawa technologia na którą może warto trochę poczekać z kupnem?
 

Homerus

New member
Mam takie pytanko, bo przypomniała mi się w starszym telewizorze. Czy na 65DX750 można pomniejszać/powiększać/przesuwać obraz na ekranie? Tak by te słabsze kanały oglądać np na wielkości ~50", a dookoła czarna ramka?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Według mnie lepszy jest 65DX750, oferujący bardziej plastyczny, można by rzec plazmowy obraz, ale KS7000 ma swoje zalety, jak bardzo niski input lag.
 
Do góry