wybór TV 65 cali -skalowanie obrazu do 4k

Marek.x

Member
Cześć,
Czas zmienić 6 letniego Panasa TX-58DX700E
Skłaniam się do: LG65NANO813 lub nano863
Ważne dla mnie jest skalowanie obrazu (mam sporo swoich starych filmów na dvd )
dobrze by było by pod kątem obraz był widoczny i tu dylemat czy nie dołożyć do oleda
choć jest moment pod wieczór gdy słońce wali w ekran co mnie zniechęca do oleda

Z wyższej półki patrzę na mini leda TCL 65C825 na plus dobry dźwięk lub LG OLED65BX

Pytanie który TV zeskaluje dobrze obraz ze słabej rozdzielczości (dvd) czy warto dopłacać
do mini leda czy oleda -pomijając zalety tych tv, a skupiając się na skalowaniu-procesor obrazu.
Przed tv siedzę sporadycznie a Żonie wystarczy ten co mamy, przeważnie leci kablówka
Tylko 65 cali -większy się nie zmieści,nie chcę sony,philipsa czy samsunga
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej zrobi to mimo słońca LG Oled 65BX za 5999 zł - więc znacznie więcej niż 4 tyś zł.
Tańszy jest i jaśniejszy Mini Led 65C825 ale za 5399 czyli za 4 tyś to też go nie kupisz.
Ale do kablówki , skalowanie, czerń , przejścia tonalne , dźwięk - najlepiej się sprawdzą.
Jeśli kwota nie przekraczalna to TCL 65C728 za 4099 zł.
Jak będziesz niebieski to każdy masz dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł
 

Marek.x

Member
Dzięki Kiki za odpowiedź,
Mam dylemat czy brać LGnano 813 czy dopłacać drugie tyle do oleda lub
mini leda TLC65C825.
Tlc nie mam gdzie obejrzeć LGnano813 i oleda lg obejrzę w sklepie.
Jak by LGnano813 dobrze skalował słaby sygnał to jest dobra opcja - mam tv za pół ceny oleda, technologia idzie do przodu zostaje kasy na wymianę telewizora za jakieś 2-3 lata
pytanie czy jest duża różnica w czystości przetwarzania między nimi.
Jeszcze mam gdzie zobaczyć TCL 65C728 to taka opcja pośrednia jeśli ładnie skaluje ?
Będę niebieski jak potrzeba
 

mpDante

Member
Bez reklam
Jak ci świeci słońce to oleda będzie miał problem, mam 77B13 i lekkie lustro :/ C728 może być optymalnym wyborem.
 
Ostatnia edycja:

Marek.x

Member
I jak , zadowolony ?

Tak, w porównaniu ze starym panasem czerń jest zdecydowanie lepsza, kupując tańszy tv
nie odczuł bym różnicy i wymiana byłaby bezsensowna, skalowanie jest ok tylko trzeba pod siebie
wszystko poustawiać.
System działa ok, ani jednej zawiechy przez tydzień użytkowania:lol:
 
Do góry