Wybór TV 55''-60'' - dobre rady mile widziane

otibar

New member
Witam.
Może koledzy pomogą?

1. Odległość od ekranu: 4 - 4,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: słońce operuje od południa do zachodu
3. Jak duży jest pokój: spory salon z wysokim sufitem i antresolą, ogólnie sporo światła w dzień
4. Preferowana technologia: LED-Plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor: CRT 29
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy (dokumentalne, przyrodnicze, fabularne), sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu głównie wieczorem, choć dzieci także po południami, w weekend'y 50/50
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie ale ogólnie lubię małe źródło światła gdzieś obok
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: Dobry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Chyba matowa bo pewnie będzie mniej odbić wszelkiego rodzaju
11. Preferowana wielkość telewizora: 55-60"
12. Preferowana marka: Brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach:
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Chcę zakupić N-kę a w przyszłości konsolę do gier i kino domowe
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% TV, 20% gry, 20% kino domowe
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: różnie ale to nieduże kąty
17. Czy ważne jest wifi: TAK lub DLNA
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: jeśli będą
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: czemu nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: jeśli będzie taka możliwość
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: fajnie by było
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: jak bedzie nBOX to chyba to zbędne
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: nie wiem
26. Jaki masz sygnał: Cyfrowy Polsat ale zamierzać kupić N-kę
27. Ile programów HD: z oferty N-ki
28. Ma stać czy wisieć: stać
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu, dobra jakość sygnału SD – skalowanie, divx-y, bezprzewodowa łączność
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4/5
33.Ile osób ogląda: 5
34.Jaka klasa cenowa? 6000 - 7000

No i chyba raczej bez 3D...

Mętlik w głowie niesamowity... może więc nakierujecie mnie na właściwy tor? ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja na takie potrzeby masz idealne warunki na Sharpa 60 LE 635 :
001_P1330548.JPG

Tak prezentuje się telewizor na stoliku z podstawką .Jak widać matryca matowa aktywna i nawet duże słońce nie powoduje dużego zakłócenia refleksów świetlnych na telewizorze.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/73050-sharp-lc-60le635e-test-otwarty-60-cali-dla-kazdego.html
 

otibar

New member
KIKI, bardzo Ci dziękuję za rekomendację. Jeszcze dzisiaj pojadę się przyglądnąć temu LCD-kowi. Test BARDZO zachęcający i jest duże prawdopodobieństwo, że się skuszę na ten "telewizorek".

Pozdrawiam
 

otibar

New member
No i "stało się"... Jak wszedłem wczoraj do Saturna... to nie wyszedłem bez poleconego mi przez Ciebie KIKI Sharpa. Cena bardzo przyzwoita (5695) a do tego raty 0%. Oczywiście podłączyłem go wczoraj późnym wieczorem i... na tym etapie jestem bardzo zadowolony, a etap ten, to skalowanie obrazu SD, bo na tę chwilę mogłem jedynie tuner CP (Samsung) podłączyć. Dzisiaj może n-ka dotrze ale chyba dopiero po niedzieli będę mógł ją podłączyć.
Kalibrację oczywiście planuję przeprowadzić i w tym celu muszę znaleźć kogoś z odpowiednimi referencjami, kto chciałby w okolice Malborka dojechać. Może więc jesteście w stanie wskazać mi kogoś sprawdzonego kto zrobi to za rozsądną cenę? A właśnie... ile taka kalibracja może mniej więcej kosztować?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie kalibracji pisz na PW - dostaniesz info.
Jak podłączysz programy HD będziesz super zadowolony.
 
Do góry