Wybór TV 50-55 cali - serdeczna prośba o poradę. Nowy model czy z wystawy?

hightower80

New member
Witam serdecznie,

Zamierzam w tym miesiącu zakupić TV w rozmiarze 50-55 cali. Po spędzeniu wielu godzin na tutejszym forum, poczytaniu testów oraz sprawdzeniu oferty w tutejszych sklepach na Zielonej Wyspie mój wybór padł na dwa modele Sony, są to Sony KDL50W829 oraz Sony KDL-55W905 lub też model Samsunga UE55H6400. Jeśli chodzi o ceny to model 50 calowy Sony oraz 55 calowy Samsunga znalazłem w cenie ok 1000 euro (plus minus 100 euro) za nowe egzemplarze, natomiast 55 calowy model Sony KDL-55W905 jest w lokalnym sklepie w cenie 1200 euro, lecz jest to model wystawowy. Rozmawiałem ze sprzedawcą który poinformował mnie iż ten egzemplarz znajduje się u nich na sklepie ok. 6 m-cy i od tego czasu jest włączony praktycznie codziennie przez ten czas i jest na nim uruchomiona standardowa prezentacja dla TV tej marki. W związku z tym kieruje do Was zapytanie drodzy użytkownicy forum. Czy w Waszej opinii oraz z Waszych doświadczeń lepiej będzie kupić TV nowy, oryginalnie zapakowany czy też warto byłoby skusić się na 55 calowy model z wystawy uzyskując przy tym standardową roczną gwarancję producenta. Starałem się znaleźć na forum wątek o tym, jak wejść w tryb serwisowy w TV Sony KDL-55W905 lecz niestety nie udało mi się to. Czy ktoś z Was wie może jak to uruchomić (gdyż rozważam taką opcję jeśli będzie możliwa w sklepie, aby poprosić sprzedawcę o wejście w w/w tryb aby zobaczyć ile godzin ten wystawowy model już ma na liczniku). Poniżej zamieszczam kilka informacji dotyczących tego, w jaki sposób TV będzie użytkowany:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
ok. 35 metrow kwadratowych.

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
ok. 3-4 metrow.

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1 - 2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Na wprost.

5.Jak słońce świeci w pokoju ?
Okna na południe, więc nie ma światła bezpośredniego.

6.Jaki masz obecnie telewizor ?
Samsung 32 cale LCD

7.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Dobra jakosc obrazu, opcje mirroring'u, dobry scalling, odczytywanie jak największej ilości formatów wideo z urządzeń USB, funkcje SMART

8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
obecnie telewizja kablowa UPC z dostępem do 22 kanałów HD, w przyszłość być może Cyfra+

9.Jakie urządzenia ?
PS3, notebook

10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
3-4h

11.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
TV internetowa, filmy, seriale

12.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Tak oraz korzystać z YouTube.

13.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Tak, ok 1-2h dziennie

14.Preferencje co do mark?
Nie mam.

15.Preferencje co do wielkości ?
50-55 cali.

16.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Wieczorami

17.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
do 1200 euro (ok. 5000zl)

18.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Nie widziałem w tv ani jednego ani drugiego więc nie mam doświadczeń.

Z góry dziękuję za Wasze porady i pomoc. Nie zamykam się tylko i wyłącznie na w/w TV. Niestety obecnie w Irlandii nie ma dostępu do TV Philipsa więc dlatego też mój wybór padł na TV Sony lub Samsunga. Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

hightower80

New member
Serdecznie dziękuję "kiki" za porady i sugestie dotyczące jaki model wybrać. Widzę że poleciłeś mi plazmę Panasonic'a, lecz będę skłaniał się na pewno w kierunku LCD. Po zapoznaniu się jeszcze z Twoją recenzją dotyczącą modelu Panasonic 47AS650, znalazłem go w kilku lokalnych sklepach i wybieram się właśnie zobaczyć jak wygląda ten model na żywo. Wiem że to parę cali mniej lecz Twoja recenzja sprawiła że warto byłoby nim też się zainteresować. Chociaż martwią mnie komentarze niektórych użytkowników na temat ciemniejszych rogów w tym modelu. Czy Ty podczas testów zauważyłeś jakieś nieprawidłowości?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystko opisałem dokładnie w teście.
Pamiętaj że jak będziesz niebieski to masz specjalną cenę, kalibracje gratis i radyjko gratis.
 

hightower80

New member
Ostatnie pytanie do Was, Panowie. Wacham się obecnie pomiędzy Sony KDL50W829 a Panasonic 47AS650. Oba modele widziałem w sklepie i kieruję się bardziej w kierunku Panasonic'a. Jeśli chodzi o jakość obrazu oraz skalowanie z SD oraz funkcję Smart to który z nich polecalibyście wybrać? Na chwile obecna Panasonic oferuje również 5 letnią gwarancję. Czy między tymi TV jest duża różnica w jakości wyświetlanego obrazu?
 

piteron

Active member
Bez reklam
Widziałeś Panasonica w sklepie w dzień a preferujesz oglądanie wieczorami.W takim razie poczytaj o matrycy IPS zastosowanej w Panasonicu i matrycy VA która jest w Sony a sam wybierzesz co dla Ciebie jest dobre
W skrócie IPS słaba czerń i kiepski kontrast zwlaszcza wieczorami ale za to dobre kąty .VA zdecydowanie lepsza czerń i kontrast niestety kąty są zdecydowanie gorsze
Jeśli chodzi model z wystawy to przy obecnej długości żywotności paneli ja osobiście nie bał nym sie takowego zakupu a na pewno gdybym mial do wyboru miedzy 905 a 829 czy 650 Panasonica .905 to po prostu model który zostawia z tyłu podane tutaj modele.Przy okazji masz juz panel wygrzany czyli jeśli miało ny sie coś z nim dziać to już by to wyszło
Pozostaje tylko kwrestia"dziewictwa" są osoby które lubią jak wiedzą ze to oni po raz pierwszy dotykają dany przedmiot;)
 

mafia35

New member
Bez reklam
Ja na twoim miejscu stanął przed wyborem jednego z tych tv:
Samsung 55h6400
Sony 50w829b
albo... Jesli patrzysz na 47 calowego panasonica to pomysl nad Samsungiem 46h7000, ktory kasuje wszystkie powyzsze...
 
Do góry