Wybór TV 4K 55" z matrycą full RGB (bez W)

plantman

New member
Witajcie,

Myślałem, że jestem ogarnięty w zakresie nowych technologii, lecz dezinformacja ze strony producentów TV skutecznie mnie z tego stanu świadomości wybiła :)

Chcę kupić TV 4K 55" na pełnej matrycy RGB, najlepiej z panelem 100/120 Hz.
Planowałem nie wydawać więcej niż 5000 zł. (to możliwe?). Na początku poszukiwań byłem oczarowany możliwościami Android TV, więc rozważałem zakup PHILIPS 55PUS6561 (genialny Ambilight) lub SONY KD-55X8509C, jednak opinie użytkowników na temat stabilności tego systemu skutecznie mnie zniechęciły. Jak nie Android TV to co? Jedyną sensowną alternatywą wydaje się Tizen OS. Zainteresowałem się więc najnowszymi SAMSUNG-ami UE55KU6400S / 6450S / 6470S o których w Internetach niestety nic poza news-ami nie piszą. Po wizycie w znanym markecie z elektroniką, promotor zaczął mnie namawiać na LG 55UH7707 z matrycą IPS Quantum Display jako coś o wiele lepszego niż wszystko z niższych serii i gorąco zachęcał do dopłaty 1000 zł do planowanego budżetu. Nie uśmiechało mi się to zbytnio i nie jestem też do końca przekonany do WebOS 3.0 z którego korzysta LG (może niesłusznie). Zakładając dopłatę, alternatywą do wspomnianego wyżej LG jest SAMSUNG SUHD UE55KS7000S z panelem Quantum Dot oraz certyfikatem UHD Alliance lecz dopłata wyniosłaby tutaj już 1,5 k zł. co przestaje mi się już powoli podobać :) Początkowo nie chciałem przekraczać 4k zł...

TV będę używał głównie do filmów (Net/VOD), grania na Xbox 360 / PS4 Neo (jak wyjdzie) oraz czasami do meczy piłki nożnej. Marzy mi się również kolekcja Star Wars na Blu-Ray 4K :) Jesteście w stanie mi coś doradzić? Wiecie może które z powyższych modeli mają pełne panele RGB a nie są jedynie 3K (licząc w pełni kolorowe subpiksele) TV w postaci matryc RGBW? Informacje o realnej szybkości matryc też ciężko znaleźć w necie więc będę wdzięczny za info. Naprawdę warto rozszerzać budżet aż do 6-6,5 tys. zł. by mieć porządny sprzęt? Łeb mi już pęka od tego wszystkiego :( Nie chcę przegiąć pałki - cenię sobie zdrowy rozsądek.

Z góry dzięki za pomoc.
Najbardziej zależy mi na informacjach dot. matryc full RGB i ich prędkości - może ktoś z Was ma wiedzę w tym zakresie.
 

vigoo

Banned
PHILIPS 55PUS6561 - IPS, 120Hz, RGB
SAMSUNG UE55KU6400S / 6450S / 6470S - VA, 60Hz, RGB
LG 55UH7707 - IPS, 120Hz, RGB
SAMSUNG SUHD UE55KS7000S - VA, 120Hz, RGB
 

plantman

New member
Dzięki za info.

Good news jest taki, że nie zainteresowałem się żadnym modelem na matrycy RGBW :)

Doszukałem się info o SONY KD-55X8505C - VA, 120Hz, RGB.

Na papierze SONY wygląda najlepiej pod względem matrycy, VA powinno gwarantować trochę lepszą czerń niż IPS (która jest podobno siwa w Philipsach) - tylko ten Android jest krytykowany... Alternatywą byłby Samsung z najnowszej serii 6, lecz mają one matryce 60 Hz i zastanawiam się jak bardzo będzie to wpływać na smużenie np. podczas oglądania meczy piłki nożnej - nie wiem też jaki ma on Input Lag pod kątem grania na konsoli (brak testów).

Masz jakiegoś faworyta po swojej stronie? Widziałeś, któryś z tych TV na żywo?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam ja widziałem te TV na żywo i co z tego? Dobry Tv kosztuje,matryca VA i 120 Hz to dobry trop-powodzenia !
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Wiadomo, że negatywne opinie są przez nas bardziej zauważalne niż pozytywne. We dług mnie X8505 to udany tv. Z androidem były problemy ale w czerwcu 2015. Zawsze możesz kupić online i oddać w ciągu 14 dni. Kwestia tylko Twojego czasu
 

plantman

New member
Witam ja widziałem te TV na żywo i co z tego? Dobry Tv kosztuje,matryca VA i 120 Hz to dobry trop-powodzenia !

Jak widziałeś je na żywo to byłbym rad za Twój punkt widzenia :)
W wyniku procesu temtegowania w głowie odrzuciłem modele:

PHILIPS 55PUS6561
- IPS, 120Hz, RGB -> ze względu na matrycę IPS
LG 55UH7707 - IPS, 120Hz, RGB -> ze względu na IPS i cenę
SAMSUNG SUHD UE55KS7000S - VA, 120Hz, RGB -> ze względu na cenę

Na placu boju pozostały więc:
1) SAMSUNG UE55KU6400S / 6450S / 6470S - VA, 60Hz, RGB
2) SONY KD-55X8505C - VA, 120Hz, RGB.

Sony ma 10 bitową matrycę i natywne 120 hz, więc na papierze wydaje się wygrywać.

Samsung ma z kolei najnowszego Tizena na pokładzie, który jest wielowątkowy, szybki i dopracowany - jest oceniany obecnie wyżej niż Android TV pod względem stabilności działania.

O tym Sony jest w necie bardzo dużo informacji, o Samsungach z najnowszej serii KU - pustka.

Wiadomo, że negatywne opinie są przez nas bardziej zauważalne niż pozytywne. We dług mnie X8505 to udany tv. Z androidem były problemy ale w czerwcu 2015. Zawsze możesz kupić online i oddać w ciągu 14 dni. Kwestia tylko Twojego czasu

Nowi użytkownicy (z tego roku) też piszą, że potrafi się on przyciąć/zawiesić i pomaga tylko reset prądowy. Zdaje sobie sprawę, że system od 2015 roku mógł zostać znacznie usprawniony lecz do ideału podobno nadal dużo brakuje. Ludzie twierdzą, że dwurdzeniowy procesor zamontowany w tym TV nie do końca ogarnia tego Androida, stąd też chrupanie, przycinki itp. Samsung w linii 2016 montuje na pokładzie 4 rdzeniowe procki i przez to działają podobno ultra płynnie.

Miałeś okazję gdzieś dłużej pobawić się tym Soniaczem?

Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia.
Nie korzystam z kina domowego, więc mam klasyczny wzmacniacz stereo.
Zauważyłem, że zarówno Sony jak i Samsung nie mają już na pokładzie analogowych wyjść audio a dodatkowo Samsung, nie ma nawet wyjścia słuchawkowego (!). Jak zatem podłączyć takiego TV do wieży? Oba modele mają na pokładzie bluetooth. Może da się wyprowadzić dźwięk za pomocą przystawki bluetooth takiej jak np. Philips AEA2700?

Co myślicie? Ktoś z Was testował już takie połączenie TV ze sprzętem hi-fi?

Z góry dzięki za opinie.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Obrazem wygra Sony, systemie pewnie Samsung. Pytanie, na czym Ci bardziej zależy, ale na nie sam sobie musisz odpowiedzieć.
 
Witaj,

Tez stałem przed tym trudnym wyborem, zakupiłem SONY 55X8509C za 4999zł z 4 letnią gwarancją producenta, w tej cenie myśle ze nic lepszego nie znajdziesz.

Pozdrawiam.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witaj,

Tez stałem przed tym trudnym wyborem, zakupiłem SONY 55X8509C za 4999zł z 4 letnią gwarancją producenta, w tej cenie myśle ze nic lepszego nie znajdziesz.

Pozdrawiam.

Jak oceniasz jakość obrazu w zakupionym TV na materiale SD, HD i UHD?? Czy TV daje radę w słoneczny dzień mimo stosunkowo niskiego poziomu jasności matrycy - 300 cd/m2. Dla porównania Panas 58DX750 ma ponad 500 cd/m2.
Jak wygląda sprawa stabilności systemu w najnowszej wersji oprogramowania??
Czy TV działa płynnie, nie ma przycinek??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz:
- Sony 55X8509 za 4999 zł , Kalibracja profesjonalna gratis, Android, Kodi, MxPlayer, możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji do 5 lat
- Philips 55PUS7101 - potrójny Ambilight, Kalibracja profesjonalna gratis, Android, Kodi, MxPlayer,
 

plantman

New member
Hej,

Jestem już coraz bliżej wyboru :)
Orientuje się ktoś z Was jakie są istotne różnice techniczne pomiędzy telewizorami Sony z serii X85C, który jest w kręgu moich zainteresowań a wyższymi/nowszymi modelami w postaci X90C/X91C oraz XD85?

Z góry dzięki za pomoc w ustaleniu najbardziej istotnych różnic.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli obraz stricte to seria X9xxx jeśli całość to XD85
Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny z kalibracją gratis.
 
Do góry