Wybór TV 46 cali , Sharp 46LE730, warto?

Maurício

New member
Filmy odtwarzałem tylko z komputera poprzez HDMI.
Ten model nie posiada internetu, tylko dostęp do youtube jak pisaliśmy wcześniej.
Widzisz w ogóle dostęp do youtube jak naciśniesz guzik NET na pilocie?

A na odpowiedz od SHARPa, to nie licz, bo zarówno ja i kolega z tego tematu wysłalismy maile i nic.
Jak chcesz nękaj ich pytaniami telefonicznie.
 
Ostatnia edycja:

dlugas

New member
Jak obecnie wygląda sytuacja w tym modelu? poprawili coś w sofcie i normalny net się pojawił czy nadal jest to tylko YT?
Napiszcie też coś od siebie nt obrazu kątów itp. a nie o samych problemach z netem/jego brakiem :]
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Licząc cenę do jakości to dobry wybór.
Kąty boczne - zależy z jakiego kata oglądasz ?
Czy ze światłem czy bez ?
 

dlugas

New member
pod ostrym kątem będzie tylko rzucanie okiem jak będę coś jadł a TV będzie sobie coś tam grał, większość czasu będzie oglądany na wprost. Okna od wschodu ale są ciemne rolety. Jest promocja na sharpa 46LE730 za 2600zł więc w tej cenie nic innego obecnie nie znajdę a ceny w przeciągu kilku tygodni też gwałtownie nie spadną. Pójdę dziś pooglądam jak on wygląda i może się zdecyduję. Dzięki
 

dlugas

New member
Witam,
Historia jest taka. Miałem do wyboru Philipsa PFL5007/5507, Toshibę TL933 i Sharpa 540/630 lub 730. Przekątna 46". Wszystkie były u mnie w mieśœcie w ostatnim czasie po 2999zł, problem był tylko, którego wybrać

Zdecydowałem się na SHARPA LC-46LE730E. Kupiłem go dwa dni temu, bo skusiła mnie atrakcyjna cena (2590zł) oraz wyczytanie jego polecenia/zachwalanie obrazu przez forumowiczów itp. Do tego doszedł argument, że za zaoszczędzone kilka stówek, dokupię uchwyt do powieszenia i może jakiœ dobry odtwarzacz multimedialny( albo dongla z androidem, jeszcze nie zdecydowałem co będzie lepsze)

Mam kilka spostrzeżeń i pytań, więc prosiłbym o pomoc.
Od razu zastrzegam, że wszystko piszę z poziomu zwykłego amatora, który tylko liznął tematykę obecnych TV. Do tego całe życie oglądałem telewizję i filmy na 21CRT a późŸniej filmy z kompa na monitorze LCD 22"

Co do samego SHARPA.
Spostrzeżenia:

1.TV nie czyta plików tekstowych, więc żeby pooglądać avi/mkv/rmvb trzeba wcześœniej napisy w formacie srt na kompie wmuxować w plik video (przyznaję, że nie doczytałem do końca, bo myœlałem, że wystarczy żeby napisy były w formacie srt a TV sobie już poradzi z odczytem całoœci) Zmuxowałem w avi napisy ale średnio to wygląda bo są prawie w połowie ekranu bez żadnego tła, więc raczej ten telewizor nie jest przeznaczony do oglądania filmów z napisami.

2. Większoœść divixów pomimo ich ubogiej roździelczoœści wygląda bardzo dobrze lub dobrze, kwestia tylko tych nieszczęsnych kolorów, które często są kompletnie inne niż to co widzę na kompie czy na innych TV.
Zdjęcia odtwarza bardzo ładnie, są delikatne różnice w kolorystyce między komputerem ,odbitką a tym co pokazuje SHARP, ale to wszystko w dopuszczalnych granicach, bo wiadomo że te nieszczęsne profile kolorów wszędzie są inne. Statyczny obraz czy to z JPG czy przy oglądaniu TV jest œświetny, problem zaczyna się przy szybszym ruchu.

3. Skalowanie obrazu z kablówki (Multimedia) i jej dekodera SD (przez eurozłącze) na kilku programach wygląda bardzo dobrze(szczególnie te popularne kanały) ale przeważnie wygląda to œśrednio, a na kilku wręcz słabo -pewnie wiele/wszystko zależy od sygnału.

Do tego dochodzi efekt serialu brazylijskiego plus widoczne smużenie, to samo się dzieje na niektórych divx i mkv. Na jednych ustawieniach jest lepiej a na innych gorzej, ale to też zależy od danego programu, jak pobawię się ustawieniami polepszającymi obraz to na kilku chodzi rewelacja to na kolejnych bardzo przeciętnie.

4. Obraz:
Czerń jest bardzo dobra, kąty w przypadku oglądania mkv i jpg są niezłe, ale przy telewizji SD już jest przeciętnie, prawdopodobnie to wina marnego wykalibrowania. Kolor czerwony i jego pochodne (żółty, beże) jest póki co dla mnie nie do ustawienia. Ludzie mają twarze albo różowe jak œświnki albo czerwone jak nos pijanego mikołaja, jak znajdzie się w miarę optymalny odcień skóry to reszta razi po oczach, istne piekło do ustawiania.

5. Odblaski i refleksy na matrycy są znikome. Nie oglądałem jeszcze niczego w całkowitym ostrym słońcu na wprost ekranu, ale pojedyncze smugi œświatła wcale nie przeszkadzają w oglądaniu, nie ma efektu lustra. Przy całkowicie czarnych scenach (sekundowe przerwy przed reklamami czy między scenami w filmach) obraz jest idealnie ciemny bez jakiœ szaroœści i chmurek (chyba całkowicie wyłącza wtedy podświetlenie) Przy scenach wieczornych i jasnych widać już podœwietlanie krawędziowe, szczególnie na bocznych ramkach, ale jak ktoœ nie będzie szukał to nie znajdzie. Wystarczy tylko troszkę zjechać z poziomem jasnoœści i efekt świecących ramek znacznie spada. Typowego cloudingu nie zauważyłem, tak jak pisałem, nawet przy scenach nocnych z samymi gwiazdami nie pożądanych "chmurek" brak.

6. O wiele lepiej obraz wygląda przy zgaszonym świetle, filmy nabierają w miarę naturalnych braw i nawet zwykła telewizja wygląda już lepiej. Wniosek Filmy oglądamy wieczorem a do jakości TV chyba trzeba będzie się przyzwyczaić


PYTANIA:

A. Czy mógłbym dostać wskazówkę nt wstępnej kalibracji/ustawień do SHARP 46le730?

Co włączać i na jakim poziomie do zwykłej telewizji SD a co do oglądania filmów z USB? chodzi mi o te parametry
Tryb Filmowy (Wył?)
Dynamiczne podśœwietlanie (mam wyłączone)
Redukcja szumów (dać Niska czy na maxa?)
Fine Motion (testowałem kilka ustawień, na jednych programach maxymalna wartość bardzo pomaga a na innych robi tragedię, na filmach robi straszne artefakty i aktorzy zostawiają za sobą potężne smugi/klatki, trzeba chyba jednak to wyłączyć na stałe)

plus te zwykłe parametry jasnoœć, kontrast itp. co tam macie poustawiane?

Te powyższe po ustawieniu będą pasować zarówno do TV jak do filmów czy jakiœ parametr zmieniać jeœli będę chciał oglądać coœ z USB?

B. Który z tych powyższych parametrów jest odpowiedzialny, że przy szybkich scenach w filmach jest ogromne smużenie
Który odpowiada za to że biała czcionka np. na TVN24 czy TVN METEO jest lekko rozmazana i delikatnie drga? bo już zgłupiałem. po co właściwie jest funkcja FINE MOTION jak tylko pogarsza obraz zamiast go upłynniać ?(przy divx, mkv i kablówce)

C. Czy jakbym kupił TV z większą iloœścią Hz (np. philipsa czy toœshibę? wiem, że to nie prawdziwe czyste matrycowe 200hz ale przynajmniej 100hz plus programowo dodawane kolejne 100h lub więcej. To i tak zawsze byłoby więcej jak w tym Sharpie) to efekt smużenia byłby mniejszy?do czego mi jeszcze potrzebne te moje 100hz jak mi dekoder daje tylko 50hz? wiem, że na 3d lepiej mieć na każde oko po 50hz, ale mnie na dzień dzisiejszy 3d nie interesuje. Laickie pytanie, ale może ktoœ mi wytłumaczy, bo jakiejś mega gładkiej płynności tutaj na żadnym obrazie nie widzę

D. Czy Wam też potrafi się Telewizor tak zawiesić na plikach video (np. avi czy MTS) tak, że obraz całkowicie znika, następuje brak reakcji na pilota, widać miganie fioletowej obwódki na niebieskiej kontrolce w TV, słychać tylko dŸżwięk, żaden klawisz na pilocie nie działa, więc pozostaje tylko wyłączenie tv.

E.Podstawka jest stała czy ruchoma ? czyli że jest jakaśœ możliwośœć obrotu ekranem po wcześœniejszym zluzowaniu tych œrób od spodu czy tylko nastawiamy dany kąt i dokręcamy na maxa i nie można już swobodnie obracać tv?

F. Co lepiej kupić do odtwarzania filmów (divx. mkv) plus napisy txt
Dongla z androidem ?(net w TV mnie póki co nie jara, wystarczy mi do tego komputer)
czy jakiœś odtwarzacz multimedialny (asus itp.).
Zależy mi żeby wczytywał wszystkie popularne formaty zarówno video, dŸźwięk oraz miał sporo możliwośœci odnośœnie napisów (powiększanie, zrobienie czarnego tła, cienia, przesuwanie w górę w dół itp. po prostu to co potrafi subedit:). Kina domowego brak, może w przyszłości

Obydwa te sprzęty są w okolicach 200-300zł więc pytanie do Was co lepiej kupić

G.
Telewizor pokazuje, że obraz z kablówki jest 720x576 50hz,czy to normalne ? Sam dekoder nie posiada za wiele ustawień obrazu (kontrast, skalowanie do 4:3, 16:9 itp),

H.Czy mi się wydaje czy przeoczyłem najważniejszą rzecz jeśl ichodzi o odbiór telewizji z kablówki?
Mianowicie:
dekoder MULTIMEDII pokazuje, że sygnał jest
SIŁA 98-99%
JAKOŚĆ 60%

Nie pamiętam dokładnie muszę jeszcze raz sprawdzić czy nie poprzestawiałem wartości i czy tak jest na każdym kanale, ale chyba i tak ta druga wartość jest za słaba czy na sygnale SD to norma?
dzwonić do dostawcy i pytać go dlaczego nie mam wszędzie po 99%?
Dekoder mam podłączony poprzez gniazdo SCART Czy mi się wydaje czy właśnie to powoduje taki średniej jakości sygnał SD?
Obraz znacznie się polepszy jeśli podłączę przez HDMI ???
Wtedy muszę wymienić dekoder, bo ten emeryt nie ma takiego wejścia, ba, nie ma nawet wyświetlacza :[


To tyle z pytań

BONUS:

Znalazłem dziśœ na forum wypowiedźŸ jednego z użytkowników
Na pewno sharpów do SD bym nie brał, te tv mają strasznie nienaturalną maske wyostrzającą, dosyć że totalnie degraduje jakoœć kolorów to w dodatku tak przeostrza obraz że lepiej wcale ostroœci nie ustawiać. Ogólnie jednak LCD do SD nie są optymalnym wyborem, bez kalibracji będzie
bardzo trudno uzyskać akceptowalny kolor ludzkiej skóry. Jak brał byœ pod uwagę plazme to przy SD będziesz miał kolory i kontrast znacznie, znacznie lepszy.
prawdę on pisze?, bo po dwóch dniach kontaktu z tym sharpem jego spostrzeżenia mniej więcej pokrywają się z moimi.

Inny forumowicz pisał, że SHARP kuleje właśœnie z barwą CZERWONĄ, więc może dlatego tak trudno tymi podstawowymi parametrami ustawić ten kolor tak aby skóra i inne przedmioty o tej barwie wyglądały w miarę naturalnie (plus brąz i beże) ?

Troszkę się spisałem, ale mam nadzieję, że komuś też to się przyda a mi pomoże
Dzięki za ewentualne odpowiedzi
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dlugas

New member
H...........................

Dekoder mam podłączony poprzez gniazdo SCART Czy mi się wydaje czy właśnie to powoduje taki średniej jakości sygnał SD?
Obraz znacznie się polepszy jeśli podłączę przez HDMI ???
Wraz z nowym rokiem obraz znacznie się polepszył, widocznie Multimedia musiała coś usprawnić na łączach i już jest o wiele mniej artefaktów i "szumu/ziarna"
Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron 95% twierdzi że sygnał SD jest lepszy poprzez SCART a niżeli po HDMI, kanałów HD nie mam, ani dekodera z wyjściem HMDI więc na chwilę obecną obraz i samo skalowanie sygnału z kablówki SHARP daje bardzo dobry, zwracam mu honor :) wszystkie niedoskonałości opisane w moich spostrzeżeniach (średnie kąty na TV SD, jakość skalowania, serial brazylijski to idzie wyregulować lub poprawić jakością sygnału)

Powyłączałem całkiem FINE MOTION i teatrzyk z kablówki oraz filmów z USB poznikał, nie widzę sensu dla tej funkcji

Oglądanie przy zgaszonym świetle filmów w mkv a nawet w avi naprawdę poprawia odbiór obrazu, ale za to przy bardzo ciemnych scenach widać chmurki, które przy zaświeconym świetle czy w dzień są nie widoczne. Widzę clouding bo wiem gdzie go szukać, ktoś nie świadomy raczej go nie dojrzy, bo ogląda film a nie szuka dziury w całym :]

Ogólnie póki co jestem zadowolony, jedyne co to szkoda, że nie czyta napisów choćby srt i trzeba je wmuxowywać

Co z resztą pytań? ktoś pomoże? czy przenieść wątek do tematu SHARPA?
 

jeams12

New member
Witam !
Na stronie Sharpa oprogramowanie do tego modelu telewizora w wersji Hiszpańskiej i Angielskiej posiada w opisie Enet, w Polskiej aktualizacji już tego nie ma. Czy w tych krajach ten model posiada funkcje internetu, można wgrać ten sof i zmienić język na Polski czy nie ma takiej możliwości ?
pozdrawiam
 

paeru

New member
Bez reklam
Sharp LE730ENET to inna (prawdopodobnie nowsza?) wersja tego samego TV, tylko że z funkcją dostępu do internetu - przeglądarka i aplikacje (w normalnym LE730 jest tylko youtube)
 

golfir

New member
tia.....a kiki siedzi i zawija....zero konkretów dużo szumu...ale napisz na PW a dostaniesz odpowiedź....jak to robiłem 28 razy ja a nic konkretnego nie dotałem w odpowiedzi.......ale nie ważne po czasie mam swoje zdanie i tego sie trzymam...a o ściemie kalibracji zapomnij....gości od kalibratora należałoby "zabić" tak mi telewizor skalybrowaly heheheh śmiech na sali.....jak ktoś grosza nie szanuje niech kalybruje....pozdro
 
Do góry