Wybór Toshiby

HERBIL

New member
Mam juz totalny zawrót głowy, obstawiam przy dwoch Toshibach 46VL733 lub 46VL748
Wymagania:
1. Odległość od ekranu: ok 3,5-3,8max
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna od poludnia slonce przez wiekszosc dnia od około 13 bedzie swiecilo w TV
3. Jak duży jest pokój: ok16m2
4. Preferowana technologia: LED,
5. jaki masz obecnie telewizor: panienski zony crt 21 cala :)
6. jakie programy najczęściej oglądasz/do czego ma służyć konsola: Discovery, TVN Turbo, TVN, Filmy, Muzyka, Divx,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem 70% w dzień 30%
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: tv ma bzc w wnece ktora bedyie oswietlona ledami
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: hmm nie mam zadania
10. matryca błyszcząca czy matowa: brak zdania
11. preferowana wielkość telewizora: 46"
12. preferowana marka: Toshiba moze cos innego
14. jakie urządzenia będą podłączone: UPC kablówka cyfrowa, komp PC
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 65% tv, 35% PC
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: w 90% na wprost
17. czy ważne jest wifi : jak bedzie to ok
18. czy będziesz korzystać z widgetów: TAK
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: moze byc ale jakos wole kompa
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : TAK
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : wiadomo ale pytanie czy kasy starczy
22. ma mieć 3D: NIE widze takiej potrzeby
23. ma mieć slot na karty SD: może być
24. ma mieć tuner DVB-S: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi - dekoder, audio na wieze technics -czyli w sumie tylko cinch z malego jacka
26. Jaki masz sygnał: sd i hd
27. ile programów HD: kilka chyba 4-5
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 5-7h
28. ma stać czy wisieć: bedzie na uchwycie na ścianie
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu i dobre skalowanie
32. Ile osób ogląda: zazwyczaj 2
33. Jaka klasa cenowa: okolo 3500 4000 to juz totalny max

Jak ktos zaproponuje inna markę to też przemyśle, ale obstawałbym przy Toshibie, ma ona wszystkie złącza po prawej stronie patrząc od przodu na czym mi w sumie zależy bo do pokoju wchodzi sie z lewej strony-nie bedzie widać kabli.

Teraz porównując te dwa modele in PLus dla Vl733 dla mnie -chyba bez tej szyby w slonecznym pokoju bedzie lepiej, mam w sumie uchwyt do VESA 300x400-vl748 ma 400x400 bede musial cos wykombinowac-to nie jest akurat wielki problem, no ale co mnie rozwalilo w vl748 brak wyjscia na sluchawki-to jakas kpina w XXI wieku a mam zamiar podlaczyc sie pod wieże która działa bez zarzutów od 9 lat

No to chyba starczy wypocin.

Pomoże ktos w wyborze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

HERBIL

New member
normalnie redcoon mnie rozbraja ....własnie oba model przed chwila dostały nowa cene oba kosztuja 3199zł a taki sharp najtaniej 4300 w necie...raczej cena odegra większą rolę..teraz tylko pytanie czy jeszcze nie będą taniej bo ceny ich lecą ostro w dół.
 
Do góry