wybór: Toshiba 40xf350 czy Sharp LC-42x20E

pita1983

New member
Na początek: cześć wszystkim... to mój pierwszy post na tym forum. Czytam je od jakiegoś czasu bo przymierzam się do zakupu LCD. Im dłużej czytam forum tym większe mam wymagania a wielkość portwela ta sama :D. Stąd moje zapytanie o powyższe modele. Pytanko zasadnicze czy warto dokładać tego tysiaka do sharpa??

wielkość pokoju - ok 20m2
jaki sygnał - na razie SD(kablówka) w przyszłości jakis cyfrowy; PS3, Laptop po HDMI
jaka odległość od ekranu - 3m
jakie urządzenia do podłączenia - patrz-jaki sygnał
jaka klasa cenowa -2600-3500
więcej oglądasz w dzień czy w nocy - większość wieczorem, a jak w dzień to i tak zasłaniam roletki bo nie lubie po jasnemu
jakie masz nasłonecznienie pokoju - to sie raczej moze zmienic w niedalekiej przyszlosci-bede zmienial mieszkanie
ile osób zasiada przed telewizorem - 2
Jaki masz ulubiony program - tvn turbo, mtv
ogladasz przy włączonym świetle czy bez światła - roznie (częściej przy wyłączonym.)
jaki masz telewizor - stary CRT
Ma stać czy wisieć - raczej wisiac ale na poczatku bedzie stal
Co Cię wkurza w telewizorach - badziewny wygląd
 

gruby_ck

New member
Warunki mam podobne do Twoich. Pokój ma co prawda ok.27m2 ale odległość od 3-4m. Mam Sharpa 42X20, podłączony pod cyfre+ z dekoderem hd, dvd po kablu component, do tego ps3 po hd. Jak dla mnie i mojej rodziny rewelacja. Kupowałem dużo wcześniej za większe pieniądze ale nie żałuje ani 1zł wydanej na TV. Jak do tej pory od 6miesięcy sprawuje sie bez zastrzeżeń. TV w porównianiu u brata do Samsunga ma bardzo ładne skalowanie, kolory i z sygnałem SD radzi sobie naprawdę przyzwoicie nie mówiąc o HD bo tutaj wymiatają gry i filmy blu-ray na PS3.
Wiadomo, każdy swoje chwali.
Ale piszę swoje spostrzeżenia normalnego domowego użytkownika.
Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.
 

pita1983

New member
pojawiła się alternatywa dla 42x20 a mianowicie 46xl8... różnica w cenie nieznaczna do x20, większy... może zbyt duży ale w planie mam w tym roku zmianę mieszkania wiec nawet może i lepiej... proszę o opinię
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Mnie ten model nie przekonuje...jest słabo rozpowszechniony malo znany i testowany...pewnie widziałeś go w saturnie jak sie nie myle:)
 

pita1983

New member
niestety toshiba przyjechała z ekspozycji wiec jej nie wziąłem... dogadałem się ze sprzedawcą i jestem posiadaczem 42x20e... za niezła kasę.
 
Do góry