Wybór telewizora

Lukasz2525

New member
Chciałbym kupić telewizor , liczę że pomożecie .

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 20m2

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Do pracy na komputerze , graniu na konsoli 1-1,5 m , do oglądania filmów z kanapy pod drugą ścianą 2-2,5m .

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Najczęściej tylko ja przy stoliku na środku pokoju z klawiaturą , myszką , padem , bądź dwie osoby na kanapie , ale zdecydowanie rzadziej .

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? W zdecydowanej większości na wprost , ale byłoby miło , gdyby pod dużym kątem były normalne kolory , wydaje mi się że dzisiaj to już standard .

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Z bardzo dużym prawdopodobieństwem wisieć , do tego będę dążył .

6.Jak słońce świeci w pokoju ? Od lewej strony przez dwa okna z cienkimi zasłonami ( przy mocnym słońcu jest dosyć jasno w pokoju ) , tv na środku dłuższej ściany , okna na krótkiej ścianie po lewej .

7.Jaki masz obecnie telewizor ? Kilkuletni Sharp 37' , stary i wysłużony , którego modelu nawet nie pamiętam .

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Zdecydowanie najważniejszy dla mnie jest obraz , głęboka czerń , czarna , a nie granatowa , dobry kontrast , żywe kolory - ciemne sceny w grach i filmach mają być wyraźne , zamiast ciemnej plamy , a jasne sceny mają być w żywych , głębokich kolorach , mile widziane będzie szybkie odświeżanie , duża rozdzielczość i podobne . Smart tv , fifirifi , androidom i podobnym dziękuję , mogą być , ale nie kosztem obrazu .

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Kablówka vectra , niestety bez dekodera hd , fajnie by było , gdyby miał wszelkie tunery , raczej korzystam z oglądania telewizji .

10.Jakie urządzenia ? Pc , Ps3 , Ps4

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Bardzo ciężko określić , w niektóre dni długo , kilka-kilkanaście godzin , a przez kilka kolejnych dni w ogóle , nie ma reguły .

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie jest to żaden mus , ale błyszczące zdecydowanie lepiej wygląda , a i kolory są chyba żywsze .

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Jeżeli telewizja , to głównie jakieś pierdoły , które lecą w tle , serial , teleturniej . Rzadko leci ciekawy film , którego zaraz bym nie wyłączył .

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie na telewizorze , bo będzie podłączony do Pc , który będzie robił wszystko .

15.Czy zamierzasz grać w gry ? Zdecydowanie , ale również nie ma na to reguły . Czasami przez miesiąc nie gram , a czasami przechodzę kilkunastogodzinną grę w dwa wieczory .

16.Preferencje co do marki ? Zaufanie do Sharpa , moją ulubioną marką jest Sony ( Playstation , Xperia , Bravia ) i taki bym chciał , nie pałam sympatią do samsunga , ale niestety ostatnio to ue40ju6400 zwrócił moją uwagę w Saturnie .

17.Preferencje co do wielkości ? Około 40' chyba że nie ma danego modelu ( 39 , bądź 37 do rozważenia ) , mam nadzieję że wieczorem nie wypali mi oczu , w swoim obecnym często zmieniam jasność ( nie lubię korzystać z automatycznej ) .

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba czerń i kontrast , długie przełączanie kanałów , nieintuicyjne lub głupie menu , pilot w dziwnym kształcie , dziwny design tv , mało wejść/wyjść , nieintuicyjne lub pochowane przyciski - ale generalnie to są drobiazgi , chcę mieć dobry obraz i elegancko wyglądający tv .

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Bardzo dobre pytanie . Sony KDL-40R450C kosztuje 1600 zł i o przedziale do 2 tysięcy myślałem , no a później zobaczyłem tego samsunga ue40ju6400 za 2600 , naprawdę zrobił na mnie wrażenie , leciał na nim film samsunga ( na wszystkich innych tv jakiś słaby film saturna ) i wyglądało naprawdę super , do tego 4k , 900hz , wygląda w porządku , logo można zakleić , a kretyńską nogę zdjąć , bo i tak będzie wisiał . Chciałbym się ostatecznie zmieścić w takim pułapie - 2,5 tysiąca zł , bo wiadomo że na tym i tak się nie skończy , zawsze dojdzie jakiś wieszak , kabel , mebel , remont . Jestem ciekawy czy są inne podobne modele , wiadomo że w saturnie nie ma całego przeglądu , czy może jest też konkurencja ze strony Sony .

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie zakładam , żebym z tego korzystał , ale i tak wszystkie nowsze chyba już mają . Nie musi mieć .

Dzięki za pomoc , czekam i pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawa nie jest prosta.
Ten model jest na matrycy 50Hz i w domu prze ściemnionym świetle zauważysz, że czerń nie jest czarna. Model na matrycy 100Hz to najtańszy jest Phillips 40PFH 6550. Ten ma dobrą czerń jak na tą klasę cenową, ma ambilight potrójny, Androida, KODI, MxPlayara, miracast, dualplay, wifi smart screen. I w tej klasie właśnie takie rozwiązanie bym proponował , szczególnie że do transmisji 4K jeszcze długa droga.
Modele 4K które bardzo dobrze upscalują sygnał HD do 4K to modele wartości od 6000 zł. Oczywiście wybór należy do Ciebie.
 
Do góry