Wybór telewizora

piowilk

New member
Hej,

Zastanawiam się nad kupnem TV.
Moje typy to KDL-55w829b a KDL-50w809c lub model niższy KDL-50w755c, ponieważ poszukuje TV do około 4000 PLN, a powyższe modele mieszczą się idealnie.

Na forach wyczytałem same pozytywne rzeczy o 829, to jest mój główny faworyt (jakość, obraz, lagi i 55cali, model z zeszłego roku), pozostałe 2 modele to niestety 50 calowe ekrany, jednak są to modele tego roczne z androidem, mam nadzieje, że tylko dorównują jakość poziomem do 829.

Telewizor będzie wykorzystywany między innymi PS4,

Prośba o pomoc w wyborze. Może macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje.

Czekam jeszcze na testy KDL-50w809c, do tej pory nigdzie nie znalazłem, jakiś fachowych testów.

Dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To akurat bo siedzą przy tym modelu dokładnie.
Test skończę jutro.
Ale pytać możesz.
 

piowilk

New member
@kiki napewno teraz znane są Tobie oba modele.
Miałbyś jakąś rade, 805c jest to model warty uwagi.
Czy potrzymasz nas w niepewności do jutra jak się ukarze test.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego jaki sens dla Kikiego pisać o tv zanim się pojawi test skoro już go kończy ... cierpliwości :)
 

omaxp

New member
Panowie ja miałem model 829b sprzedałem go tydzień temu dlatego że pojawiały sie bad piksele i tylko dlatego go sprzedałem, na dzisiejszą chwilę zastanawiam się nad modelami 755c oraz 805c powiem szczerze że chętnie bym kupił jeszcze raz 829b tylko boje sie tych czarnych bad pikseli, z tego co wyczytałem to 829b w dalszym ciągu bije tv z 2015 roku a jakie jest wasze zdanie ???
 

omaxp

New member
Bad pixel

Panowie przed chwilą oglądałem 5 różnych TV 2 model 829B i 3 model 828 każdy z nich miał bad pixele a więc stanowczo odradzam zakup tych TV mimo tego że są tak zaje .....
 

arss

New member
Ja wymieniałem swoją 815 bo miała bad pixele. U mnie było ich 11. Wymiana poszła bez problemu ale to raczej ze względu na mozliwość zwrotu bez podania przyczyny a moją chęć wymiany na inny egzemplarz. Nie zdziwił bym się jak z gwarancją byłt by cyrki typu ta technologia tak ma , lub to cecha tej technologi :)
 

arss

New member
Niestety są, ja miałem dużo czerwonych i niebieskich. Dodatkowymi problemami na jakie trzeba w serii 805b,815b,829b zwrócić uwagę to poziome pasy podejrzewam klopoty z podświetleniem w niektórych egzemplarzach dość mocno widoczne a miałem u siebie 4 sztuki 815b i 2 szt 805b w wersjach 55". Kolejnym zjawiskiem był clouding w każdym z nich w lewym dolnym rogu idąc po przekątnej ekranu w głąb. Niestety w każdym egzemplarzu był. Jednak najbardziej uczulam wszystkich na bad pixele i poziome. ciemne pasy.
 
Do góry