Wybór telewizora

sawak

New member
Witam
Problem jak w temacie. Pewnie jestem już z 1000 użytkownikiem tego forum, który zadaje te pytanie :lol: ale siedzę w necie już kilka dni i wychodzi mi na to, że na tym forum są najkonkretniejsze odpowiedzi i nie ma chamstwa.
Wracając do tematu to najpierw byłem zdecydowany na LED po przeczytaniu artykułów lub pseudoartykułów o prądożerności plazm ich zużywaniu się, wypalaniu pikseli. W sumie nadal się waham czy nie kupić Led, który sobie wybrałem czyli Panasonic TX-L42E6 (TX-L42ET5 - ale tego modelu nigdzie nie ma) lub LG 42LA620S. Jednak po rozmowie z kolegą, który ma plazmę zacząłem się zastanawiać nad tego typu telewizorem i coraz bardziej idę w tym kierunku ponieważ z tego co czytam LED pod względem obrazu jest zdecydowanie słabszy od plazmy. Jestem jednak ograniczony finansowo (max. absolutny to 2500, najlepiej 2.000) no i zbyt zielony w detalach. Po przeczytaniu artykułów na tym forum wybór padł na Panasonic TX-42ST60E (2.500zl). No i tu prośba do was czy możecie polecić coś innego dobrego ale tańszego.
- nie potrzebuję 3D i internetu, najbardziej liczy się obraz
- odtwarzanie filmów z USB (nagrywanie na USB to już chyba wyższa półka)
- możliwość podłączenia kompa, konsoli
- Full HD (Znalazłem Panasonic TX-42x60 ale on nie ma Full HD tylko ready a ja nie wiem szczerze mówiąc czy obecnie to ma duże znaczenie)
- fajnie gdyby to było jednak 50 cali (w tej cenie znalazłem tylko LG 50PN6500 - nie wiem czy jest dobry, może ktoś ma taki telewizor)
No i pytanie z innej beczki (może ktoś ma o tym pojecie): Lepiej kupować przed czy po świętach?
pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaką masz odległość od telewizora?

Wyprzedaże dopiero luty / marzec.
Ale na plazmy bym nie liczył bo kończy się ich produkcja i wkrótce zabraknie ich na rynku.
 

digitalus

Banned
Witam
Nic lepszego za 2500zl nie kupisz .Najlepszy model to st60.Najlepiej kupic teraz.Od 1 styczna 2014 panele plazmowe panasonica nie beda juz produkowane.Przed swietami cena nie spadnie i model moze byc trudno dostepny nawet w internetowych sklepach.
 
Ostatnia edycja:

sawak

New member
A może jednak odpuścić Full HD i wziąć TXP50X60E. Taniej i większy. Z opinii wychodzi, że ma obraz bardzo dobry.

 

Alkor

New member
Bez reklam
Wybór modelu 50X60 zamiast ST60 można rozważyć, ale trzeba pamiętać o następujących rzeczach:

- do dyspozycji mamy tylko 1024 piksele w poziomie, co z 2.5-3 m da, niestety, obraz ziarnisty i nieostry, trzeba siedzieć przynajmniej 3.5 m od tej plazmy, aby nie widzieć poszczególnych pikseli, a obraz był gładki i ostry - warto to sprawdzić osobiście w sklepie;
- seria X60 nie posiada filtra ekranowego, przez co obraz przy oświetleniu zewnętrznym mocno traci, a czerń i kontrast wypada blado - to telewizory do ciemnych pomieszczeń;
- brak funkcji interpolacji klatek IFC, która przydaje się przy oglądaniu sportu i nie tylko - polepsza płynność ruchu;
- czerń X60 jest bardzo dobra, ale ST60 ma poziom czerni jeszcze 2-3 razy niższy i mówiąc krótko znakomity, również w umiarkowanie oświetlonych pokojach - w takich warunkach ST60 ma dużo lepszy obraz.

Panasonic 50X60 wypada świetnie w ciemnych pokojach, oglądany z 3.5 m, dobrze sprawdzi się z sygnałem SD, DVB-T, jako drugi w domu. Filmy i transmisje HD wyglądają znakomicie, ale wielkość 50 cali nie poraża przy 3.5 m - ekran mógłby mieć przecież przy tej odległości... 80 cali - oczywiście wyświetlając dobrej jakości nagrania HD 1080p.

Jeśli 42 cali uważasz za wystarczające - kupuj 42ST60.
Moja rada - zastanów się nad Panasonikiem 50ST60. Wiem, wiem - cena sporo wyższa, około 3600 zł, ale wrażenia z odległości 2.5 m dużo, dużo lepsze. Może na raty - w EURO 20 rat po 184.95 PLN. Trzeba brać, póki można - jestem pewien, że w przyszłym roku nie kupimy już tak dobrego telewizora 50" za 3600 zł.

Alternatywnie w kategorii plazm 50" Full HD dostępne są:

- Samsung 51F5500 (~2800 PLN) - dobrze wyposażona plazma, brak filtra, czerń minimalnie gorsza niż w Panasonicu 50X60;
- Samsung 51F5000 (~2400 PLN) - jak wyżej, ale bez 3D;
- LG 50PN6500 (~1900-2000 PLN) - zaskakująco tania plazma 1080p, ale czerń i kontrast gorszy niż w Samsungach, brak filtra ekranowego i 3D.

I co tu wybrać? Wg mnie nie opłaca się kupować czegoś gorszego/mniejszego płacąc i tak aż 70 % ceny znakomitego Panasonika 50ST60. Przecież telewizorów nie kupujemy co trzy miesiące.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

sawak

New member
Dzięki wielkie Alkor za podpowiedzi i wyjaśnienia. Sprawę mam już jasną pozostaje tylko podjąć decyzję :)
pozdr
 

iceblast007

New member
witam. mam podobny dylemat... nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego podczepię się tutaj jeśli można :)
Planuję zakup telewizora na raty, nie koniecznie teraz bo być może za miesiąc albo dwa... mogę poczekać jeśli cena na prawdę będzie atrakcyjniejsza tak jak mówiono, że około marca są spore obniżki.
W kręgu moich zainteresowań był także jak u kolegi LG 50PN6500.
Budżet jakim mam do dyspozycji to 2000 - 2500zł.
Zależy mi jednak jak najbardziej na tych 50 calach, chociaż 46 też przeżyje :)
Nie interesują mnie żadne opcje smart, ani 3d... zależy mi tylko na jakości obrazu, kontach widzenia i odświeżaniu (które podobno w grach jest bardzo ważne). Będę wdzięczny jak ktoś wytłumaczy od razu o co chodzi z tymi hz... jak telewizor ma np. 100 a drugi 600. Lepiej jak ma więcej czy mniej?
Ale wracając telewizor będzie służył głównie do grania, oglądania filmów i będzie podłączany do pc. Głównie zależy mi na obrazie i uniknięciu imput laga w grach. Głośniki mało ważne bo i tak będę grał na słuchawkach.
Z góry zadam jeszcze pytania jak ten telewizor, który polecacie będzie wyglądał na tle panasonica 50vt30... takowego sprawił sobie mój ojciec. Jest neoplazma, obraz żylet, funkcje internetowe byle jakie dlatego w ogóle mnie interesują, tak samo jak 3d, które jest używane raz na rok. Dlatego szukam prostego telewizora bez zbędnych bajerów, solidnego sprzętu, dobrej jakości z jak najlepszym obrazem... głównie do gier.
Wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

edit. Co sądzicie o Samsung PS51F5000? Warto dołożyć to parę złoty... będzie lepszy od powyższego LG?
 
Ostatnia edycja:

jmors44

New member
Witam serdecznie wszystkich i pozdrawiam, życząc szczęśliwego Nowego Roku !
Jeśli można to chciałbym podłączyć się do Waszej dyskusji ( nie chcę zakładać nowego tematu bo mój jest bardzo pokrewny ). Od kilku tygodni śledzę fora dotyczące zakupu TV i chciałbym uzyskać pomoc w sprawie zakupy TV. Poniżej przedstawiam moje warunki i oczekiwania.
Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 35m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2-3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2-3 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost i trochę z boku ( ok. 20st. )
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?- terez stać a później wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?- duże okna od strony południowo-zachodniej ale są rolety zewnętrzne
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - Philips 29
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?- DOBRY OBRAZ I DŹWIĘK, USB ( możliwość oglądania filmów ), obrotowa podstawa, wejście na karty pamięci SD, WiFi, LAN, Skype, PROSTA OBSŁUGA, dłuższa gwarancja, internet może być ale niekoniecznie, jednym słowem bez bajerów - telewizor ma służyć do oglądania i słuchania programów telewizyjnych i filmów, od czasu do czasu Skype
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?- naziemna telewizja cyfrowa ( własna antena ), w przyszłości ( nie wiem jak odległej ) np n+
10.Jakie urządzenia ?- komputer, kamera Sony hdr cx 220e, aparat fot.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 4-6 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?- (jaka różnica?)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?- filmy, sport, programy przyrodnicze, publicystyka
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?- teraz nie ale w przyszłości ...
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - NIE
16.Preferencje co do marki ? - Panasonic, Philips
17.Preferencje co do wielkości ? -42-46
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?- skomplikowany i małoczytelny pilot, wolne działanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?- wieczorami ale w weekendy także w dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2500 ( jeśli będzie promocja i ekstra rabat na DOBRY TV to może uda mi się coś dołożyć i max 3000zł ( np 46 cale )
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie musi mieć 3D

Z góry dziękuję za pomoc
jmors44
 

digitalus

Banned
Witam
Bardzo dobry 42 calowy telewizor z aplikacjami internetowymi za 2500 zl to pansonic tx-p42st60e.Niestety nie ma modelu st60 w wersji 46 calowej.Jest 50 calowa plazma st60 ale znacznie drozsza, powyzej 3000zl.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
ja też zastanawiam się nad tv bez 3d i smarta i niestety sa dwie opcje bo panas s60 jest tylko na stany co mnie dziwi bo myśle że sporo by sprzedali w europie - wracając do sedna to albo samsung 51f5000 albo ten lg 50pn6500 i roznica okolo 500 pln na korzysc lg co do jakosci to niby samsung wypada lepiej - ogólnie to panas 42 bedzie za maly - lepiej miec wiekszy obraz i dobra czern niz "super czern" i mniejszy obraz i zbedne 3d i smarty
miałem ten sam dylemat ale od paru lat mam 32 plazme LG i naprawde nie narzekam wiec pogon za idealna czernia nie ma sensu bo nie zdazymy zobaczyc tej czerni hyhyy:spam::bober:
 

jmors44

New member
Witam !
Skłaniam się do 42ST60. Byłem w MM ale już ST 60 nie mają w rozmiarze 42 ( we Wrocławiu ) i w ogóle we Wrocku ciężko go dostać ( może ktoś wie gdzie są to proszę o info ). W MM powiedzieli, że 10 stycznia Panas otworzy swoje magazyny ( co to miało znaczyć ? ) i wtedy będzie wiadomo co i ile będzie w sprzedaży z plazm. Jak ktoś wie na ten temat to prosze o info, sam nie wiem czy czekać do 10-go czy szukać.
jmors44
 

jmors44

New member
Witam !
To,że jest dostępny w kilkudziesięciu sklepach to ja wiem ale większość oferuje dostawę kurierem a mnie jakoś nie po drodze z taką dostawą i dlatego najprawdopodobnie wybiorę opcje z odbiorem osobistym w punkcie we wrocku.
jmors44
 

jmors44

New member
Witam !
Pojawiła się teraz promocja na LG 47LN575S ( 2300zł ), czy warto się nad tym telewizorem pochylić ( nie zależy mi na 3D, po internecie też za dużo nie będę chadzał ( raczej komp ). A rozmiar dobry dla moich warunków. Dalej nastawiam się na zakup TX-P42ST60E ale prosze o Wasze opinie
Jeszcze jedna sprawa- jaki jest dla sygnału SD i HD przedział odległości dla wielkości 42 i 47
jmors44
 

digitalus

Banned
Witam
Odleglosc od ekranu to sprawa bardzo indywidualna.
Kliknij na link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/podsta...ranu-a-wielkosc-a-rozdzielczosc-poradnik.html

W linku nizej inne rozwiazanie.

Screen size vs. seating dist. - FlatpanelsHD

Trzeba przesunac pana na fotelu i program obliczy wielkosc ekranu.

O modelu st60 wszystko juz chyba bylo napisane czyli to najlepszy telewizor.
Najwyzsze oceny na stronie cnet i hdguru.Pierwszy raz w historii cnet przyznano 5 gwiazdek dla telewizora.
W linkach nizej model st60 sprzedawany w usa
http://reviews.cnet.com/best-tvs/
http://hdguru.com/panasonic-tc-p65st60-plasma-hdtv-review/
 
Ostatnia edycja:

jmors44

New member
Witam !
Dzięki za informację. Czyli 42ST60 i basta. Digitalus czy orientujesz się czy ten moment będzie najlepszy na zakup plazmy ( wcześniej pisałem, że 10-go stycznia mają otworzyć magazyny panasa i może? ceny spadną ? )
pozdrawiam
jmors44
 
Do góry