Wybór telewizora.

kaamilll

New member
Hej.
Moja dziewczyna planuje kupić telewizor. Budżet jakim dysponuje to około 2000 pln (+-200zł).
Oglądaliśmy tv SAMSUNG UE39F5500 i muszę powiedzieć że się nam spodobał. Tv musi mieć wifi, musi odtwarzać z pendrive wszystkie (te głównie używane) formaty filmów i odczytywać polskie znaki z napisów. Jeśli możecie coś doradzić to z góry dziękuję.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? obecnie 9m^2, 3x3
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1.4m-1.6m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? jak na razie stać, w przyszłości nie wiadomo
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój nie jest zbyt dobrze nasłoneczniony, okno od północnego zachodu z boku miejsca w którym będzie stał tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wifi, skype, żeby dało się podłączyć klawiaturę
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? antena do telewizji cyfrowej
10.Jakie urządzenia ? pen drive, laptop, aparat
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 1-3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? w zasadzie bez większego znaczenia z lekkim naciskiem na błyszczącą
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? dramaty, musicale, filmy akcji
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? zdecydowanie tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - może sporadycznie
16.Preferencje co do marki ? wszystko
17.Preferencje co do wielkości ? 32''-40", ogólnie aby wielkość pasowała do rozmiarów pokoju
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? blade kolory, smugi
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 2,000zł;
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojętne, jak będzie miał to bedzie dobrze, jak nie będzie miał to też będzie dobrze.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
W tym budżecie masz już tv z matrycą 100hz, a nie jak w przypadku w/w Samsunga 50hz.
Np.
Toshiba 40L7335 / 40TL938
Sharp 39LE752
Philips 40PFL4508
Wszystkie posiadają wi-fi, Toshiba i Philips mają calkiem ciekawy smart tv z kilkoma polskimi aplikacjami.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie mówimy tu o "pseudo hercach", ino o matrycy telewizora. Samsung ma 100CMR, z 50hz natywną matrycą.
Toshiba i PHilips mają odpowiednio 200AMR i 200 PMR. Natomiast obydwa posiadają matrycę z natywnym odświeżaniem 100hz.
 

kaamilll

New member
Właśnie przed chwilą czytałem o tych rozbieżnościach, sam mam Philipsa 37PFL 6007 i w sumie to nie narzekam, dla mniej jest wystarczający, ale chyba lekko nadszarpnął by jej budżet.
 

tysma

New member
f5500 będzie miał z tych telewizorów najlepszą ofertę smart.
Wspomniany przez Karpaja L7335 będzie miał według mnie lepszy obraz. Dobry kontrast i płynność. Bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem sd. Małą wadą tego telewizora może być clouding większy lub mniejszy to zależy już od egzemplarza.
W samsungu szybkie poruszające się obiekty są jakby rwane to widać szczególnie w seriach 4 i 5, ja to przynajmniej widzę
Ale też ta toshiba jest chyba najdroższa.

Do 2tyś i do warunków jakie podałeś i oczekiwań myślę, że F5500 jest dobrym wyborem.
 
Ostatnia edycja:

kaamilll

New member
Czytałem trochę o L7335, oglądaliśmy go w internecie i wydaje się że ma wszystko czego potrzeba. Nie mogliśmy jednak znaleźć informacji na temat kamery skype do tej toshiby. Nasuwa się jeszcze pytanie czy ta toshiba bez problemu wyświetla napisy z polskimi znakami z pendrive.
 

kaamilll

New member
Szala praktycznie przeważyła się już na l7335 ale wkradł się jeszcze jeden model SAMSUNG UE40F6400. Czy są jakieś większe różnice w tych tv?
 
Do góry