Wybór telewizora - VT60, LG czy czekać na Oled?

Ricambi

New member
Witam.

Od ponad tygodnia szukam nowego telewizora 50 - 65 i mam spory dylemat. Byłem zdecydowany na plazmę Panasonic, jednak obecnie to można kupić używane lub po ekspozycyjne. Biorę pod uwagę także LG i tutaj celuję w rozmiar 60, jednak mam bardzo dużo wątpliwości. Widziałem w MM telewizor 50PB660V i muszę przyznać, że nie byłem zachwycony - brak jakiegokolwiek filtra na szybie, obraz sprawiał wrażenie wręcz zamglonego, dodatkowo pojawił się artefakt, który znam ze starej serii Pansonica, i którego nie jestem w stanie zaakceptować, mianowicie kiedy kamera robi poziomy obrót i przesuwa się poziomo cały obraz, pojawiają się zacięcia i skoki. Na starym Panasie bardzo dobrze to pamiętam na początku serialu Ranczo, kiedy przesuwa się poziomo na ekranie mapa kraju. Przechodząc do clou, mm następujące pytanie - kupić 50VT60E z przebiegiem 2000 godzin bez wypaleń z gwarancją 2 lata za 4900, kupić bardzo taniego LG 50 lub droższego 60, czy poczekać na tańsze i lepsze OLED? Bedę zobowiązany za merytoryczne odpowiedzi i ewentualne linki do ostatnich sztuk nowych telewizorów plazmowych.

Edit

Mogę także kupić uzywany 50ST60 z przebiegiem 2500 godzin, na gwarancji do połowy przyszłego roku za 3200.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Wstrzymaj sie kilka miesiecy . Nowy rok zwerfikuje rynek,ceny itp . Ja osobiscie odczekal bym nawet 6 miesiecy . Przytrzymal kaske ,a tym samym dokonal ciekawszego zakupu.
 

Ricambi

New member
Wstrzymaj sie kilka miesiecy . Nowy rok zwerfikuje rynek,ceny itp . Ja osobiscie odczekal bym nawet 6 miesiecy . Przytrzymal kaske ,a tym samym dokonal ciekawszego zakupu.

Rozsądek tak właśnie podpowiada, jednak nie mam nic na czym mógłbym obejrzeć filmy w dobrej jakości, telewizji jako takiej w zasadzie nie oglądam. Korci mnie bardzo, żeby na przetrwanie kupić tanią plazmę LG 50 z 1700 zł i po jakimś czasie dobrego oleda. Inwestycja 5000 w VT60 raczej nie ma sensu. Dopytam w dziale plazm LG, jak wygląda sprawa zacinania się obrazu i jeśli się to nie potwierdzi to kupię LG na rok.
 

astw

New member
Rozsądek tak właśnie podpowiada, jednak nie mam nic na czym mógłbym obejrzeć filmy w dobrej jakości, telewizji jako takiej w zasadzie nie oglądam. Korci mnie bardzo, żeby na przetrwanie kupić tanią plazmę LG 50 z 1700 zł i po jakimś czasie dobrego oleda. Inwestycja 5000 w VT60 raczej nie ma sensu. Dopytam w dziale plazm LG, jak wygląda sprawa zacinania się obrazu i jeśli się to nie potwierdzi to kupię LG na rok.

Ten TV to chyba ciekawa propozycja - z racji ceny. Proszę o informację, gdy uda się coś ustalić u producenta. Na zagranicznych forach wskazuje się natomiast na problem systematycznego zmniejszania się poziomu czerni wraz z godzinami korzystania z TV.
Der ultimative 2014 NEW Plasma PB690V/PB660V/PB560V/PB560B 3D Smart TV Thread, LG - HIFI-FORUM (Seite 15)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie, to nie była bajka. Mam 42V20 i faktycznie, obecnie czarny nie jest na takim poziomie, jak miesiąc po wyjęciu z kartonu. Różnica jest naprawdę niewielka, ale jest. Tak, czy owak, żaden z LCD dalej nie ma startu do cirka 0.015 cd/m2.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Flatpanels HD mieli niezbyt dokładny sprzęt do testowania czerni.

Proponuję sprawdzić testy na stronie hdtvtest.co.uk:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42v20b-tx-p42v20-20100624748.htm

Digitalversus.com mówi z kolei o 0.02cd/m2, ale oni również nie mieli miernika z odpowiednią skutecznością pomiaru.

Niestety, test na stronie avforums.com nie jest już dostępny. Ci - z tego, co kojarzę potwierdzili wartoś czerni, w okolicach 0.009cd/m2, aczkolwiek nie jestem w stanie teraz tego potwierdzić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry