Wybór telewizora - prośba o radę

Lukasz31

New member
Wtam

prosze o pomoc w wyborze tv

Jakie masz warunki - 4mx5m
Preferowana wielkość matrycy – 42-46"

Preferowane marki – brak
Jaki sygnał – blue-ray, komputer, kablówka
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – raczej z przodu
Jaka odległość od ekranu – 2,5-3,5
Jakie urządzenia do podłączenia – blue-ray, komputer, kablówka
Jaka klasa cenowa – 3,5 – max 4 tys PLN
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy –głównie w nocy, w dzień żaluzje
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – mam żaluzje wiec nie ma problemu
Ile osób zasiada przed telewizorem – 1-3
Jaki masz ulubiony program – Discovery,

Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – przy lampce obok tv
Jaki masz telewizor – Sony 21”
Ma stać czy wisieć – stać
Czego oczekujesz od telewizora - głównie filmy (blue-ray) do tego PC, bajki dla dziecka z minimini

Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD
Zbędne cechy - głośniki (podłączę do stereo)

 

Lukasz31

New member
dodatkowa specyfikacja

powinienem był napisac że przedewszystkim zalezy mi na ogladaniu z blue-ray'a i komputera. Dzieki za artykuly wyżej, znacznie poprawily moja swiadomość.
 

Lukasz31

New member
a filmy z kompa? I jesli mógłbym prosić o jakieś modele które mieszczą się w moim budżecie 3,5 max 4tyś? A co z kwestią enregochłonności czy rzeczywiście przy plaźmie jest to dużo więcej, nieukrywam że zwracam na to uwagę?
 

Lukasz31

New member
Dzięki, prawie mnie przekonałeś do plazmy...ten pierwszy model który zaproponowałeś bardzo mi sie podoba-przynajmniej na razie na ekranie ;-) Poczekam jeszcze na jedna opinie może kiki coś napisze, szczególnie zależy mi na alternatywnym LCD i róznicy w poborze prądu. Pozostałe parametry przekonały mie jak wyżej. Bardzo dziekuje
 
Ostatnia edycja:

Lukasz31

New member
wiec może opisze dokładnie moje oglądanie: córka minimini ale dla niej jakość nie ma większego znaczenia, zona dr housa i animal plane a ja lubie obejzec film wieczorem (blue-ray, albo z kompa divix tudzież może w przyszłości mediatanka) lub discovery i to wieczorne ogladanie filmu ma dla mnie znaczenie ;-).

Ale czy to co ogląda zona straci na jakości w porównaniu do CRT?, sygnał z kablówki jest pewnie SD?
czy jeśli córka ogląda mini mini to bedę musiał zwracać uwagę na 'wypalanie' plazmy?
Anyway lepiej wiedzieć wiecej niż mniej.
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
Minimini ma paskudne, nietransparentne logo, ale ten problem załatwisz zoom'em (mam 2 córki :)). BTW, nie pozwól dziecku długo siedzieć przed tv.
Normalne oglądanie programów, a nawet filmów z pasami nie spowoduje śladów na ekranie. Poza tym discovery i animal planete, co jakiś czas zmieniają logo.
Animal P (z mojego odczucia) akurat ma najsłabszy sygnał z kanałów popularno naukowych.
Polecam - jesli masz taką możliwość- przejście na cyfrowy sygnał kablowy.
 

digitalus

Banned
logo nie moze sie wypalic, na pewno nie w tej generacji plazm.
jesli chodzi o ogladanie filmow z komputera to tez nie ma zagrozenia.przeciez na ekranie plazmy bedzie tylko film.
nie bedziesz przeciez ogladal tylko pulpitu windowsa ale korzystal z kilku zrodel sygnalu,blu-ray,telewizja kablowa,komputer
 
Ostatnia edycja:

Lukasz31

New member
Znalazłem w wątkach Toshibe 42ZV635DG? Trochę przekracza budzet, wiec który z LCD w okolich 3,5-4 tys porównać? Jak będe w sklepie chciałbym jednak porównać ;-)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
jesli sprzedawca zgodzi sie na takie porownanie to oczywiscie warto plazma kontra lcd czyli 42ZV635DG i np g10.aby test byl obiektywny najlepiej wybrac takie miejsce w sklepie gdzie nie ma bardzo mocnego oswietlenia. do testu film divx i oryginalny film dvd,podlaczamy dvd do telewizora i oceniamy jakosc obrazu.warto zwrocic uwage tez na katy boczne .czy telewizor mozna ogladac z boku
http://hdtvmania.pl/2009/07/15/specyfikacje-lcd-to-bzdura/
http://www.displaymate.com/LCD_Plasma_ShootOut.htm
wiem jak to wypadanie, uwazam ze szkoda czasu:)
albo skorzystaj z mojego pliku, warunek dvd musi"czytac" pliki mpeg2
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16409&page=106
 
Ostatnia edycja:

Lukasz31

New member
Ale czy mógłbyś podać model LCD w cenie 3,5 który mógłbym 'spróbować' subiektywnie porównać? Przepraszam że dręcze ale będąc w sklepie niechce patrzeć na dziesiatki ekranó i po chcili mieć taki mętlik że wszystko będzie takie same. Chciałbym dokonac wyboru z powiedzmy 3 modeli ;-) 1 Plazma +2 LCD. Jeszcze raz ddziękuje za posiwcony czas ;-) Z wyrazmi szacunku...
 
Do góry