Wybór telewizora LCD LED

MojNick

New member
Witam.
Przymierzam się do zakupu nowego telewizora. Jak do tej pory po lekturze tu na forum i na internecie zdecydowałem, że będzie to TV w technologii LED. Nie pamiętam jedynie, która to ta lepsza była - RGB?
Co do wymiarów - interesują mnie modele o przekątnej minimum 42 cale. 46 było by chyba optymalne.
Kwestia finansów - wolę nie pisać. Oczywiście nie chciałbym wydać majątku, im mniej tym lepiej, ale z zachowaniem b. dobrej jakości. W końcu TV kupuje się na lata. Jeżeli miałbym dać górną granicę to 5k w ostateczności jak będzie warto...
Co do wymagań:
1. Jakość obrazu. Miło by było aby czerń była czernią ;-)
2. Bardzo miłą opcją była by możliwość podłączenia do TV dysku twardego przez USB i odpalenie z niego filmów w HD. A gdyby dało się i z napisami to w ogóle już by było pięknie.
3. Takie bajery jak możliwość podpięcia kabla ethernet do youtube'a to miły, aczkolwiek zbędny w mojej opinii gadżet.

Duża zaletą by było aby dało się komfortowo oglądać - aby nie odbijał wszystkiego w pokoju...

Do TV będzie podłączona cyfra plus HD, i możliwe, że i polast cyfrowy. Do tego laptopa również czasami się podepnie, jednak nie przez HDMI a TV-OUT (narazie)

Będzie również kino - w przyszłości przez HDMI, a na razie przez coaxial pewnie, albo cokolwiek przez co się da ;-)

Co do firm, nie mam jakiś faworytów. Zawsze podobały mi się telewizory Sony Bravia, jednak biorę też pod uwagę marki samsung, panasonic i philips. Innych raczej nie.
I jeszcze dodam - możliwość powieszenia na ścianie to podstawa.
Więc teraz pytanie do Was? Co polecacie?

Dzięki za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ktosiek

New member
poczytaj sobie w toshibie LED z local dimming (nie pamietam modelu), czyli "inteligentnym wygaszaniu pixeli" wtedy czarny jest czarnym :) ewentualnie ciekawą popozycja jest LG42LE8500, ktory tez posiada tę opcje, posiadałem takiego LG ale wymieniłem na sony NX800 i teraz troszke załuje, bo obraz i czern na LG byla lepsza, Sony ma za to sporo lepszą plynnosc bo na LG to wogole kiepsko działało.
 

Ares78

New member
Telewizor 46 calowy z pełnym podświetleniem diodami LED, w dodatku RGB i opcją local dimming (pogłębianie czerni)? Obawiam się, że w praktyce może to być niewykonalne, diody RGB były stosowane w bardzo wąskiej gamie telewizorów z najwyższej półki (np. x4500). Jeżeli podświetlenie diodami nie jest musem, a masz rolety w pomieszczeniu to możesz spojrzeć na hx700 w wersji 46 cali (jeśli warunki pozwalają to najlepiej brać największą możliwą przekątną).
 

MojNick

New member
Rolety są, jednak w ciągu dnia nie widzi mi się ich zasuwać by móc oglądnąć coś.
Wolałbym jednak zostać przy podświetleniu LED. Niekoniecznie musi być RGB. Doczytałem, że RGB to podświetlenie kolorowymi diodami, natomiast podobno występuje jeszcze podświetlenie całego ekranu diodami białymi, i jeszcze krawędziowe.
Czy warto dopłacać do podświetlenia całego ekranu na rzecz krawędziowego?
Co do podanych propozycji to Toshiba odpada - mam uraz do tej marki i nic już nie kupię z tym logiem.
Sharpa musiałbym przemyśleć i zobaczyć na żywo.
Bardzo mi się podobają philipsy z tym podświetleniem ściany - warto?
Co do rozmiaru to jednak 46 minimum. Może jak się uda to będzie większy. Zobaczymy czy się uda w funduszach zmieścić.
A jak bym zapytał w taki sposób - Co do 5000 tysięcy polecicie by dało się bezproblemowo oglądać telewizję w rozdzielczości SD, do tego HD, i czasami filmy mkv, xvid itp. Reszta to już dodatki.
I matryca matowa/półmatowa to chyba obowiązkowo, niechciałbym się męczć przy świetle w dzień z oglądaniem, a akurat okno mam od strony południowej i będzie padać na TV od strony prawej.

Dzięki za pomoc.
 

Ktosiek

New member
skoro chcesz ogladac obraz z sygnału SD to moze plazme jednak, jezeli nie bedziesz uzywac konsoli i komputera do podlaczania, a TV bedzie sluzyc tylko jako telewizor do ogladania sygnałow SD, DVD i HD to proponuje plazme, na rynku jest sporo ciekawych propozycji w tej klasie cenowej.
 

MojNick

New member
Nie mam przekonania do plazm... Będę musiał nad tym pomyśleć
A TV będzie podłączany. SD będzie jako cyfra normalne kanały, do tego co się da w HD. I FIlmy w 720p i 1080p. Bluray narazie jeszcze nie, ale tez bedzie.
A sprzet ma dlugo posluzyc, dlatego tez wole lcd niz plazme.
 

Ktosiek

New member
jak uwazasz, to bedzie Twoj TV, ja tylko poponuje, bo plazmy od lat prezentuja jakosc obrazu na wysokim poziomie, a LCD ciagle sie zmienia, wiec patrząc w ten sposob plazma "starczy" na dluzej prezentując bardzo dobrą jakosc obrazu. a lcd bedzie trzeba zmieniac bo wyjdzie nowy, "lepszy".
 

MojNick

New member
Ktosiek - w nasłonecznionym pokoju nie ma co się w plazmę pakować. LCD z matem/półmatem to będzie najlepsze.
kiki - Sharp nawet ciekawy. Przyjrzę mu się.

A jak by zrezygnować z ośtwietlenia full LED ( czyli na cały ekran) to wtedy co warto wybrać? Pewnie aż tak bardzo na jakości nie stracę (tak myślę). Co sądzicie? I dodam, że matryca musi być matowa/półmatowa.
Warto?
 

MojNick

New member
No panowie, dziś nastały zmiany i szukam już nie jednego, a 2 telewizorów i zmieniły się fundusze. Co by nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj o obydwóch bo troszkę się zmieniło.

Wymagania dla obydwóch telewizorów:
- MAT/PÓŁMAT (bez tego odpada z automatu)
- Wielkość minimum 46 - 52 cale
- możliwość podłączenia do TV dysku twardego przez USB i odpalenie z niego filmów w HD. A gdyby dało się i z napisami to w ogóle już by było pięknie.
- podpięcie neta przez kabel/wifi bardzo miłym dodatkiem
Do TV będzie podłączona cyfra plus HD, i polsat cyfrowy SD. Do tego laptop przez TV-OUT w laptopie, a w przyszłości HDMI.
- będzie podpięte kino domowe 5.1 i DVD, a w przyszłości Blu-ray
- Firmy, które biorę pod uwagę: Philips, Sony, Panasonic, Samsung.
- 3d zbędne, ale jak sie załapie w cene to czemu nie ;-)

I teraz telewizor nr 1:
to co wyżej +
- LCD LED RGB (podświetlenie całego ekranu bądź kolorowymi diodami bądź białymi - bo podobno jest i to i to) ale jeżeli jakość nie będzie za bardzo odbiegać to może być też zwykłe LCD LED
- fundusze - 7000zł (może ciut więcej)

I telewizor nr 2:
to co wyżej +
- LCD LED (może być podświetlenie krawędziowe)
- Fundusze - 5000zł

Przeglądałem wiele modeli pod oby dwa telewizory jednak same parametry mi dużo nie mówią i kompletnie się na tym nie znam... :/
Dlatego też nie chcę podawać wam przykładów, abyście nie musieli przeglądać kilkudziesięciu linków które bym mógł podać. Proszę Was o podanie najlepszych propozycji z tymi wymaganiami.
Dziękuję bardzo.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

MojNick

New member
Ostatnia edycja:
Do góry