Wybór telewizora i kilka precyzyjnych wymagań

Evanderro

New member
Dobry wieczór wszystkim użytkownikom tego forum - potrzebuję pomocy w wyborze nowego telewizora. Trochę się rozpisałem, ale jeśli ktoś to przeczyta i coś doradzi byłbym mega wdzięczny :]
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Do trzech
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Również bokiem, więc zależy mi na kątach widzenia
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Przez większą część dnia z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp Aquos LC-42LE772EN (poprzednik to Sony Bravia KDL-32W5720, którego wciąż mam, lecz w innym pokoju)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Tu się nieco rozpiszę...

- irytuje mnie smużenie mojego Sharpa. Zwykły przykład z brzegu - nieco szybciej lecące paski informacyjne czy napisy na bandach reklamowych na stadionach podczas przesuwania kamery są tak niewyraźne, że trzeba się domyślać co tam jest napisane. I tak jest ze wszystkim. Sony był pod tym względem lepszy.
- obowiązkowo musi stać na jednej nóżce (stopce) z możliwością skrętu. Zresztą z nóżkami po bokach nie zmieściłby mi się na szafce.
- zdarza mi się oglądać filmy z pendrive'a, więc powinien to być sprzęt, który sobie z tym bezproblemowo poradzi. Obecny Sharp jest dość kapryśny i zdarza się, że film się zatnie na amen albo nagle przestaje odtwarzać dźwięk. Nie wiem czy to kwestia tego, że telewizor ten ma jedynie porty USB 2.0 i czasami nie wyrabia? Poza tym obowiązkowo musi wspierać takie formaty jak avi czy mp4.
- rozdzielczość Full HD (1920x1080) będzie w zupełności wystarczająca.
- nowy TV musi mieć jakieś porządne, jak na wbudowane rzecz jasna, głośniki. I byłoby miło, gdyby nie były one schowane gdzieś z tyłu tylko umiejscowione z przodu, po bokach ekranu bądź pod nim, coś jak w modelach Philipsa PUS7xxx
- dostęp do wszystkich ustawień telewizora musi być dostępny z poziomu dekodera. W moim Sharpie niestety nie jest to możliwe (muszę wracać na naziemną, żeby pogrzebać w opcjach...). Wina leży po stronie telewizora, bo gdy pod dekoder podłączony jest Sony, to oglądając satelitę mogę w nim zmieniać co chcę (np. jasność), a w Sharpie nie...

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder HD 3000 (od Cyfrowego Polsatu)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? ok. 8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie ma znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? 1. Sport 2. Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? 45-49 cali (nie więcej)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? O wadach już się rozpisałem
19. Preferencje co do marki? Sony, Sharp, Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Czy te zachcianki zmieszczą się w 3000 zł?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz Philipsa 49PUS7502 za 3199 zł , ma wszystko co jest potrzebne .
Odtwarza wszystko !
Jak będziesz niebieski masz jeszcze kalibrację gratis.
 
Do góry