Wybór telewizora do 10 tys 65 cali

masol

New member
Witam, tak jak w temacie poszukuje telewizora 65 cali do 10 tys. Zakup planuje na niedziele znajdzie sie cos sensownego w tej cenie ?
 

racuh

Banned
Witam, tak jak w temacie poszukuje telewizora 65 cali do 10 tys. Zakup planuje na niedziele znajdzie sie cos sensownego w tej cenie ?

SONY KD-65X8509C android i 4K
Samsung UE65JU7000 4K, Tizen, Super do multimediów ale czerń w Sony jest dużo lepsza
LG ULTRA HD 65UG870V matryca IPS 100Hz, multimedialny kombajn

trochę w mniejszym rozmiarze ale za to OLED LG 55EG910V, TV prawie idealny

Philips 55PUS8601 ale o tego pytaj kiki, bo to nowość.
 

racuh

Banned
Włączasz czarny obraz z pendrive i ustawiasz jasność na full. Nawet w TV za 20 tys to występuje w jednych więcej w innych mniej. Im większy ekran tym częściej.
 

Ghost589

New member
@racuh
Włączasz czarny obraz z pendrive i ustawiasz jasność na full.

Czyli te wszystkie plamy co powychodzą podczas tego eksperymentu co podałeś będą mniej lub bardziej widoczne na TV tak ? Czy coś jeszcze można podczas tego ciekawego zaobserwować. Bym sprawdził, ale nie mam TV jeszcze, a nigdy tego nie robiłem taj jak to opisałeś. Na co zwrócić uwagę?
 

racuh

Banned
@racuh


Czyli te wszystkie plamy co powychodzą podczas tego eksperymentu co podałeś będą mniej lub bardziej widoczne na TV tak ? Czy coś jeszcze można podczas tego ciekawego zaobserwować. Bym sprawdził, ale nie mam TV jeszcze, a nigdy tego nie robiłem taj jak to opisałeś. Na co zwrócić uwagę?

Dokładnie, w ten sposób sprawdzisz równomierność podświetlenia, można tez sprawdzić banding używając tego testu:

https://www.youtube.com/watch?v=NxWeH-M3O6M

Wygaszanie strefowe sprawdzisz wyświetlając biały krzyż na czarnym tle.
 
Do góry