Wybór Telewizora dla emerytów

tommyk74

New member
Witam.
Poszukuję telewizora dla swoich rodziców.
Salon w którym ma stać jest raczej ciemny, brak słońca w ciągu dnia.
Ze względu na specyfikę układu mebli nie ma szans wstawić telewizora większego jak do 37". Szerokość szafki pod telewizor tak do 100cm.
Rzeczywista odległość pomiędzy główna kanapą a telewizorem to jakieś 6m natomiast bywa że ustawią sobie fotele tak na odległość 3m.
Rodzice korzystają z telewizji ze zwykłej anteny zbiorczej. Może w przyszłości bedą mieli kablówkę. Mają także DVD ale korzystają tylko gdy wnuczki przyjdą pooglądać bajki.
Szukam dla nich telewizorka który ma dobrze wyskalowany obraz na zwykły sygnał SD oraz nie ma smużenia na kanałach sportowych, tata lubi oglądać mecze piłki nożnej. Mają nie za duży budżet sądze że tak do 2500 zł.
Ja chciałbym może dla nich coś z Panasonica ale nie upieram się może być coś innego. Nie wiem czy tańsza Plasma będzie lepsza od droższego LCD ? (chodzi o smużenie, barwy, kontrast i kąty widzenia).
Czytam sporo na forum ale już głupieje tego jest za dużo na rynku.
Mile widziany jest także czytnik kart SD z aparatu fotograficznego.

Proszę was o jakieś zawężenie modeli lub jakieś konnretne modele.
Mnie już głowa boli od tej mnogości.
 

de.camillo

New member
Do takiego sygnału i przeznaczenia napewno lepsza będzie plazma od LCD.
Polecam 37PV8 (nie ma gniazda kart SD). Gniazdo kart SD jest w 37PV80, ale ten kosztuje ok.3tys.
pozdro
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Przy takiej odległości i dla emerytów to aż się prosi by to było minimum 42 " czyli Panasonic TH 42 PV 80 ;) ale cóż....
 

prosper5250

New member
masz spore wymagania jak na 2500... lepiej dorzuć rodzicom do zakupu i wybierz telewizor, który wymienił mój przedmówca de.camillo... oczywiście nie zapomnij poinformować rodziców o tym że będą mieli albo ściśnięte głowy albo czarne pasy po bokach skoro podłączą do tego antenę zbiorczą... dość często dzieci robią prezenty rodzicom a ci zdegustowani prezentem przychodzą do sklepu i pytają dlaczego nowy odbiornik, który mi dzieci na siłę wcisnęły gorzej odbiera od starego i głowy ma spłaszczone...
 

Sansei6

Member
Bez reklam
bez przesady z tym ścinaniem głów i z pasami... jeżeli to tylko zbiorcza antena, to trzeba się liczyć, że niedoskonałości odbioru obrazu mogą być uwypuklone, chociaż Panas całkiem nieżle "poprawia obraz" i z takich odległości z jakich ma być ogladane, nie powinno to być zbytnio widoczne, no jeszcze zalezy jaka sieczka jest ten obraz. Też bym popierał dopłatę, aler do rozmiarów, by to jednak było choćby 42 "
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli wejdzie tylko wielkość 37" i przy antenie dachowej i przy SD , i przy odległości podanej to plazma Panasonica 37 V 8 zupełnie wystarczy . I nie musisz dokładać :D
 

prosper5250

New member
nie pisałem o ścinaniu tylko o ścieśnianiu... przecież skoro odbierać będzie kanały naziemne to w większości nie są one emitowane w 16:9 więc albo będzie miał ŚCIŚNIĘTY obraz albo pasy
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Albo powiększony obraz ze ściętymi głowami (opcja nr 3). Niestety, zmiana standardów portwa jeszcze trochę, a telewizory już są nowoczesne. Czas na kompromis.

ArtS :)
 

cactus

New member
Akurat funkcja autoformatowania w Panasach działa całkiem nieźle - przy założeniu, ze mamy sygnał przez zwykłą antenę lub eurozłacze - w hdmi to juz inna bajka, kiedys o tym pisałem.
Więc można powiedzieć, ze to dodatkowe ułatwienie dla osób, które nie koniecznie chca sie co chwila bawić pilotem, aby dobrać najlepsze parametry obrazu.
 
Do góry