Wybór telewizora. A może PANASONIC TH-42PV80 ??

Fenol

New member
Witam serdecznie,

Jestem zainteresowany zakupem telewizora.....aczkolwiek jak zwykle to ze mną bywa nie do końca jestem zdecydowany:( Jestem laikiem w dziedzinie RTV, wobec czego chciałem zasięgnąć informacji na forum. Czy mogą Panowie podpowiedzieć mi jaki telewizor wybrać. Przez jakiś czas śledziłem wątki na forum i mój wybór padł na PANASONIC TH-42PV80 (lub PX bo ponoć to prawie ten sam model, tylko przeznaczony na inny rynek). czy do dobry wybór? A może w cenie około 3000 zł znajdzie się coś "lepszego"?

Dodam tylko, iż odległość od telewizora wynosi około 3 metrów, sygnał z tv kablowej.

Pz,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Trudno powiedzieć, czy lepszego, ale możesz zwrócić uwagę na Samsunga PS42A451. To porównywalny do PV80 model.

ArtS :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Fenol napisał:
Dzięki za odpowiedż. Szkoda, że nikt nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia:(. Pz.
Przykro mi, iż nie potrafisz skorzystać z funcji "szukaj", która w błyskawicznym tempie potrafi wypluć tysiące postów na podany temat...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twojej oferty wybrałbym Panasonica 42 PV80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

Przechodzimy do drugiego planu i to również niesamowite rozwiązanie . Drugi plan daje wreszcie możliwość odczytania zamazanych do tej pory napisów.
904307217bdf0de6med.jpg


japońskie kanapki.
Halo , halo czy nie wiecie kto przed chwilą zostawił kanapki ?
Tak się nie robi gdy człowiek jest głodny po całym dniu pracy.
A to tak jaby najlepszy kucharz przygotował je właśnie dla Was.
Czujcie sie dziś zaproszeni :cool:
4931991d351781d8med.jpg
 

Fenol

New member
Nie w tym rzecz. Oczywiście, że szukałem informacji na ten temat. Jest ich sporo.....ale część z nich jest z przed kilku tygodni, miesięcy, a jak wszyscy wiemy doskonale ceny tv strasznie spadają. Z tych też powodów podałem "półkę cenową", bo liczyłem, że może osoby zorientowane w temacie wiedzą o innych ciekawych modelach itd.............................
Ja bynajmniej nie śledzę nowienek RTV. Pz.


pejotpe napisał:
Przykro mi, iż nie potrafisz skorzystać z funcji "szukaj", która w błyskawicznym tempie potrafi wypluć tysiące postów na podany temat...
 

RheeTCT

New member
Ceny nie spadają "strasznie" tylko fantastycznie,świetnie,pięknie itd.Jeśli chcesz zacząć poszukiwania od cen ,to wprowadź odpowiednie parametry do porównywarki cen np.Skąpiec i dostaniesz kilkadziesiąt modeli w określonej cenie.Potem szukaj info o wybranych modelach.
 

fanfar

New member
Ceny cenami ale w ostatnim czasie raczej nie pojawiły się jakieś nowości.

Panasonic nic nowego nie wprowadził w plazmach, samsung też nie. LG cały czas ma stary asortyment. Może Kuro? Tutaj nie wiem ale w związku z zaprzestaniem produkcji własnych paneli przez Pioneera raczej rewelacji bym się po tych nowościach nie spodziewał (jeśli w ogóle są).

Więc te stare posty są cały czas na czasie :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Producenci wprowadzają nowe modele co rok. Główny wysyp Panasonika, to wiosna. Później, co najwyżej, najwyższe modele. Podobnie w przypadku innych producentów. Na nowe Kuro przyjdzie poczekać do lata przyszłego roku. Nie wiem tylko, czy będzie warto, gdyż obecna seria jest ostatnią serią na oryginalnych matrycach Pioneer.

ArtS :)
 

WaJa

New member
ArtS zapewne dobrze wiesz, że nie tylko matryca ma znaczenie w jakości obrazu.

Jestem pewien, że nowe pionki na matrycach panasonica, będą odtwarzać obraz inny niż plazmy producenta w/w matryc.

Fanfar - to nie prawda, że nic się nie dzieje nowego w plazmach. Jeszcze w tym roku powinny się ukazać nowe plazmy samsunga.
Czy będą lepsze?
Czas pokaże.

Pozdrawiam :).
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Matryce są robione przez kilku producentów (zarówno plazmowe, jak i LCD) a tv są robione przez wielu wykonawców (plazmowe są raczej wyjątkiem, bo tu producent matrycy dba o projekt całego tv). Polepszyć matrycy już się nie da, za to można dużo zepsuć (filtrem, elektroniką, zasilaniem itd.)
Poza samym wykonaniem jest jeszcze kwestia ceny - niekwestionowany lider (do tej pory Pioneer) może sobie pozwolić na dużą przebitkę cenową (być może nieadekwatną do wzrostu jakości), a i tak mu to ktoś kupi (w tym się jednak Pioneer nieco przejechał, bo kupców nie było aż tak dużo jak się spodziewano - głównie przez zaporowe ceny - a tak swoją drogą Polacy są nieźle dojeni, biorąc pod uwagę zarobki - ceny są nominalnie wyższe niż na "biednym" zachodzie)...
Samsung i LG walczą cenowo z Panasonikiem (co im się udaje), Pioneer ma wszystkich w głębokim poważaniu, a w LCD nie ma lidera.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Niestety, nie mogę się zgodzić, że matryca nie ma tu wpływu. Ma. Przecież słynna czerń Kuro, to przede wszystkim zasługa matrycy. Dlatego ciekaw jestem, jak oni to rozwiążą, aby Panasonic nie mógł skorzystać na ich wiedzy.

ArtS :)
 

WaJa

New member
Masz rację ArtS, że matryca ma szczególny wpływ na jakość obrazu.
Ale również duży wpływ ma zastosowana elektronika.

Dodać należy do tego, że pioneer szczyci się głównie, zastosowaniem najlepszej elektroniki w swoich modelach.

Czyli nawet najlepsza matryca bez porządnych podzespołów może wypaść blado.

Pozdrawiam :).
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
Czy rzeczywiście tak jest ,że Pioneer ma lepsze matryce?A może to jednak wszystko zasługa sterowania nimi.Dlatego wezmą równie dobre od Panasa, dodadzą swoją elektronikę i będzie nadal dobrze?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer będzie produkował wyłącznie Plazmy 50" i w górę , i wyłącznie na swoich panelach.
Jeśli ktoś chce jeszcze kupić extra jakość Pioneera 42 - musi się śpieszyć .
W to miejsce Pioneer wprowadza LCD.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Niestety, nie mogę się zgodzić, że matryca nie ma tu wpływu. Ma. Przecież słynna czerń Kuro, to przede wszystkim zasługa matrycy.

Chodziło mi o matryce jednego producenta i tej samej generacji (bez wnikanie którego), za to różnice są między gotowymi tv opartymi na tych samych matrycach (nawet tego samego producenta tv). Mając dostarczoną matrycę nie da się już polepszyć jej parametrów, za to można sporo zepsuć (tańsze filtry przeciwodblaskowe, fatalna elektronika lub oprogramowanie mogą również sporo popsuć). Oczywiście można próbować "poprawiać" matrycę sztuczkami programowymi, ale pewne efekty (takie jak mocne wyostrzanie) mają zwykle tragiczne następstwa, jeśli chodzi o jakość obrazu - i większość użytkowników zwykle wyłącza funkcjonalności, za które słono zapłacili (np. IFC, bo filmy wyglądają jak brazylijski serial, albo teatr telewizji). Marketing to podstawa :krol:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
pejotpe napisał:
większość użytkowników zwykle wyłącza funkcjonalności
Pozwolę sobie zwrócić uwagę na następującą rzecz. Informatycy zastąpili słowo funkcja słowem funlcjonalność zapominając, że funkcjonalność, to zespół funkcji. Z tego już prosty wniosek, że funkcjonalność nie występuje w liczbie mnogiej. Tak więc telewizor nie posiada fukcjonalności, a zestaw funkcji. Całość, jako urządzenie, posiada określoną funkcjonalność.

Podobny problem występuje ze słowem ryzyko. Teraz mamy "ryzyka", a przecież to słowo nie występuje w liczbie mnogiej. Ryzyko może mieć różne rodzaje, ale nie ma "ryzyk". Niestety, nawet uzuanym ekonomistom zdarza się już ten potworek.

Wracając do matryc. Pioneer robi matryce dla swoich telewizorów i generalnie różnią się one tylko wyposażeniem, dając obraz na zbliżonym poziomie.

ArtS :)
 

Selbstverstand

New member
A mam takie pytanko: czemu wielu zwolenników telewizorów marki Pioneer uważa, że współpraca z Matsushitą nie wyjdzie "pionkowi" na dobre?
Spotkałem się z licznymi wypowiedziami wyrażającymi obawy o jakość przyszłych plazm Pioneer'a (jak np. stwierdzeniami, aby zdążyć kupić jeszcze prawdziwego Pioneer'a), a także z pytaniami typu: "co wniesie Panasonic?".

Czyżby fani uważali, że wiedzą lepiej od twórców ich ulubionych telewizorów?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pioneer opracował unikalną na skalę światową odmianę matrycy plazmowej. Jej cechy stanowią zasadniczy element końcowej jakości telewizorów plazmowych Pioneer. Możemy przewidywać trzy warianty:

1. Pioneer zamawia w Panasoniku oryginalne matryce Panasonic i nadrabia niedoskonałości elektroniką.
2. Pioneer tak organizuje produkcję matryc dla siebie, aby nie zdradzać wszystkich niuansów technologicznych. Dzięki temu otrzymuje produkt w mniejszym lub większym stopniu przypominający ich oryginalne matryce.
3. Pioneer udostępnia cały matrycoiwy know-how Panasonikowi i tym samym Panasonic ma szansę podskoczyć w rankingach.
Oczywiście możliwe jest jeszcze taka konstrukcja wariantu nr 3, aby Panasonic nie mógł wykorzystywać know-how Pioneera we własnej produkcji.

Jak będzie? Kto to wie. Najprawdopodobniej będzie to wariant nr 2. Tym bardziej, że komunikat prasowy sprzed roku takie rozwiązanie bardzo ogólnie sugerował.

ArtS :)
 
Do góry