Wybór telewizora 55 cali

Sztiff

New member
Witam.
Na początek pozdrawiam wszystkich forumowiczów jako jestem tu nowy :)
Do końca sierpnia muszę wybrać sobie nowy tv, wybór padł na 55 cali. Teraz tylko kwestia jaki ;) Po przejrzeniu wielu stron w necie zastanawiam się nad Samsung UE55H6400 i Sony KDL-55W805B. Cena obu identyczna ok.3500.
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Ok 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Nieistotne
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Tylko wcześnie rano
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 42 cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Telewizja kablowa albo Cyfrowy Polsat
10.Jakie urządzenia ? PS3, PS4, kino domowe, PC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, Film, Przyrodnicze i dokumenty
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Niekoniecznie, od tego mam komputer
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50%
16.Preferencje co do marki ? Panasonic, Sony, Samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Opóźnienia, smużenie, pikseloza, wolne działanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Mniej istotny aspekt

Proszę Was o wskazanie który z wyżej wymienionych jest bardzie warty zakupu. Chyba ze macie inne sugestie.
Dzięki wielkie i pozdrawiam :)
 

inuictus

Member
Jeden i drugi będzie bardzo dobrym wyborem, w tym budżecie nie znajdziesz niczego lepszego. Samsung ma trochę lepszego smarta, natomiast Sony będzie trochę lepszy do grania (mniejszy input lag).

Jeżeli możesz trochę zwiększyć budżet (do 4400 zł) to weź pod uwagę także model UE60H6200, zawsze to 5" więcej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb
- Sony 55w809
- Sony 50W755
- Philips 55PFS7509 z potrójnym ambilightem
- Panasonic 55 AS650
- Philips 55PUH 6400
- Toshiba 55L7453
- Samsung 55H6400
Wszystkie na matrycy natywnej 100 Hz.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę.
 

Sztiff

New member
Kiki, chodziło o Sony w805?
Kilka z tych co wymieniłeś przekracza budżet. Ambilight raczej nie wchodzi w grę jako, że blisko krawędzi telewizora znajdują się szafki, więc nie ma to większego sensu.

P.S. Jak stać się niebieskim? ;)
 

Sztiff

New member
Wybór raczej pada na Sony. Teraz pytanie: brać 55w829b czy nową 55w805c???
Jak ten android? Nie zamula całego telewizora?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym brał Sony 50W809. Tym bardziej ,że jest w extra ofercie dla niebieskich ( kalibracja profesjonalna gratis ). Masz też możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony do 5 lat.
 

ReddyS

New member
Podepnę się pod temat bo priorytety bardzo podobne. Różnica taka, że odległość to ok 2.5m do tego oglądanie sportu a głównie meczy. Kusi mnie ambilight jednak trafiam na wiele negatywnych opinii dot. Philips'ów.
Pozdrawiam i przepraszam założyciela wątku, ale myślę, że nie namieszam mu. 😆
 

ReddyS

New member
Kwota do 4 tys z max możliwością 5 tys, jednak w planach jest rzutnik więc wolał bym coś tańszego. W związku z grami na konsoli input lag dość ważny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Panasonic 55as740
- Philips 55pus 7150
- Philips 55pfs8209
- Sony 55x8509
Jesteś niebieski więc kalibracja gratis
 

SebaWolf

New member
Witam, jeśli mogę się podpiąc pod temat bo też szukam 55', obecnie posiadam philipsa 42pfl7008 (posiadam i nie posiadam bo zalega w serwisie) dlatego pomimo że to mój drugi philips to już ostatni niestety i jakoś przeboleje brak ambilightu, zastanawiałem się nad Panasonickiem tx-55cx740e, ale zdam się na opinię bardziej doświadczonych kolegów:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Ok 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m na wprost i ok. 4,5m ogladajac z aneksu kuchennego
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? również bokiem ale nieistotne tv bedzie wisiał na obrotowym wieszaku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Tylko późnym popołudniem
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 42pfl7008
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, 3d Pasywne, wifi, usb, bezproblemowe odtwarzanie mkv, avi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+
10.Jakie urządzenia ? dysk USB
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 7h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? Panasonic, Sony, Samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Opóźnienia, smużenie, pikseloza, wolne działanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Pasywne
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
Sharp 60UQ10 - Quatron
Sony 55X8509 z ANdroidem
Thomson 55UA9806 - jedyny z kropkami kwantowymi QD
Jednak Philips 55PUS7600 - ten Cię raczej nie zawiedzie.
Jako miłośnik wieloletni ambilightu dostaniesz specjalną cenę z kalibracją!
 

SebaWolf

New member
Do Twoich potrzeb :
Sharp 60UQ10 - Quatron
Sony 55X8509 z ANdroidem
Thomson 55UA9806 - jedyny z kropkami kwantowymi QD
Jednak Philips 55PUS7600 - ten Cię raczej nie zawiedzie.
Jako miłośnik wieloletni ambilightu dostaniesz specjalną cenę z kalibracją!

Wszystko fajnie ale wszystkie proponowane modele mają aktywne 3D. Pomijając wysokie ceny za okulary, ładowanie, baterie (dzieciaki potrafią ich nałamać w ciągu roku sporo) to dodatkowo na aktywnym 3D nigdy nie obejrzały bajki do końca, mnie też aktywne męczy. Być może jestem zrażony bo styczność z aktywnym 3D mam tylko u rodziców w Philipsie (nie pamiętam modelu jakiś bez ambilightu, 42', srebrna ramka, model ok. 2,5-3 letni) być może tam to nie działa jak powinno. Co do wyboru marki nie ukrywam podoba mi się obraz Philipsa podoba mi się ambilight, podoba mi się wzornictwo ich tv, ale nie podoba mi się serwis, warunki gwarancji i ich częsta awaryjność dlatego za Philipsa podziękuję. W pierwszym Philipsie 2 razy wymiana inwertera teraz zaczyna padać już trzeci raz, drugi Philips te same objawy ale tu już trzeba wymieniać całą płytę główną ;)
 

agricola

New member
Jeśli autora stać na Philipsa 55PUS7600 to bardzo polecam przyjrzenie się mu bliżej. Bardzo udany model, oczywiście to telewizor z wyższej półki, więc siłą rzeczy wszystko jest tip top, moim zdaniem warto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czasy się zmieniają produkty również.
A modele z serii 7600 to inna klasa .
Oczywiście zrobisz jak uważasz. Zawsze też możesz oddać jak Ci nie będzie pasować.
 
Do góry