Wybór telewizora 55 - 65 cali do 6500 zł

Wybór telewizora 55 - 65 cali do 6500 zł


  • Total voters
    0

infer

New member
Nie rozmawiamy o pieniądzach a o modelach tv. Kwota jaką mogę wydać to 11000 ale nie zależy mi na niczym więcej niż podane minimum
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
65" , najbardziej sklaniam sie w kierunku X8505/7/9C czy czyms poza kolorem ramki różnią się te modele

Napisałeś wcześniej, że zależy Ci na dobrych kątach. Podany Soniak jest na matrcy VA, więc zapomnij o dobrych kątach. Testowałem w sklepie model 55" i kąty miał mierne, ale tak mają wszystkie TV na matrycach VA. Jeśli zależy Ci na naprawdę świetnych kątach, to szukaj czegoś na matrycy IPS. np. LG UF950V.
Na Twoim miejscu wybrałbym się do sklepu i sprawdził modele ma matrycach VA i IPS. Wtedy będziesz wiedział na czym stoisz. TV na matrycach VA są stworzone do oglądania na wprost i pod minimalnym kątem.
 

infer

New member
Napisałeś wcześniej, że zależy Ci na dobrych kątach. Podany Soniak jest na matrcy VA, więc zapomnij o dobrych kątach. Testowałem w sklepie model 55" i kąty miał mierne, ale tak mają wszystkie TV na matrycach VA. Jeśli zależy Ci na naprawdę świetnych kątach, to szukaj czegoś na matrycy IPS. np. LG UF950V.
Na Twoim miejscu wybrałbym się do sklepu i sprawdził modele ma matrycach VA i IPS. Wtedy będziesz wiedział na czym stoisz. TV na matrycach VA są stworzone do oglądania na wprost i pod minimalnym kątem.

Hej.
Mieszkam na totalnej wiosce. Telewizora drzszego niż 3000 nie uświadczysz.

Zakupiłem 65x859c iiii mam bardzo mieszane uczucia. O ile kąty są akcpetowalne o tyle denerwuje mię słaba płynność obrazu. Obraz sprawia wrażenie poklatkowego. Co prawda moja zna tego nie widzi ale mnie to wyjątkowo irytuje. .. do tego stopnia ze telewizor robi out.

Przemyślalem sprawę na lewo i prawo i zacząłem zastanawiać się nad EC930V lub EG910V. Maja pasywne 3d ale tutaj usual bym brać 55 bo nie wyrobie z kasa. Który mode jest bardziej godny zainteresowania? 930 mogę kupić za 570p a 910 za 7100. Jak wyglada sprawa z opwidokami, trzeba wyjątkowo dbać żeby nic się nie wypaliło? Trochę obiekcje budzi tez krzywizna... jak ognia unikalem dotychczas teleiworow zaryzwionych a tutaj chyba nie ma wyjścia . Ratujcie drodzy forumowicze.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Zdecydowanie lepszym wyborem będzie LG EG910V 55" OLED FHD. Test modelu masz na sąsiednim forum na h d t v p o l s k a . com. Znajdziesz tam też test zakupionego Soniaka tyle, że w wersji 55". Generalnie Soniak jest chwalony za dobrą płynność, więc być może trafiłeś na wadliwy egzemplarz. Spróbuj pobawić się ustawieniami (w teście masz ogólnie dedykowane ustawienia). Sam jakiś czas temu sprawdzałem w sklepie wersje 55" X8508C i płynność miał bardzo dobrą, tylko obraz mnie do końca nie przekonał (jak dla mnie średniak pod kątem obrazu).
 
Ostatnia edycja:

Tomkin

Member
dzis jest dobry moment aby kupic w jednym z marketow, rabat technologiczny do 15 %

Zmartwiles mnie tym Soniakie, bo chce go dzis kupic.
 

infer

New member
dzis jest dobry moment aby kupic w jednym z marketow, rabat technologiczny do 15 %

Zmartwiles mnie tym Soniakie, bo chce go dzis kupic.

Być może to kwestia egzemplarza. Efekt zdecydowanie męczył oczy głównie przy oglądaniu obrazu z HDMI. Przy odtwarzaniu z USB nie zauważyłem problemu.

W kwestii EG910V nie chce zakrzywionego tv wiec nie wiem co robić bo nie chciałbym odsyłac kolejnego tv
 

txn

New member
Miałem kupić to co mi się podoba a wychodzi na to, że kupię to co jest w promocji..
Co będzie lepsze KDL-65W855C czy UE65JU6400? Samsung ma chyba 60Hz matrycę?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa maja 100Hz.
Ale czerń , głębia obrazu jest lepsza w Sony. Sony ma też teraz lepsze multimedia. Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z kalibracją.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Txn a czemu nie Sony 65X8505 ? przez kilka najblizszych dni mozna go kupic za ok 7800 zł...

Nie kieruj się wyłącznie opiniami na necie. Powinieneś przetestować TV na własnym materiale HD, FHD oraz próbkach UHD oraz na DVB-T. Być może Tobie obraz na Sony X8505C przypadnie na tyle do gustu, że zdecydujesz się na jego zakup.
Jeśli miałbym wybierać w 65" TV między Sony UHD X8505C a Sony FHD W855C, to zdecydowanie wolałbym X8505C, bo na materiale w wysokiej rozdzielczości znacznie bardziej mi się podobał w nim obraz niż w Soniaku W855.
 

txn

New member
Modele, które podałem są tańsze o 1000zł. Nie wiem czy opłaca się tyle dokładać, jeśli i tak będę oglądał TV z ponad 3 metrów.
W dodatku materiału 4K wiadomo ile jest/będzie.
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Miałem kupić to co mi się podoba a wychodzi na to, że kupię to co jest w promocji..
Co będzie lepsze KDL-65W855C czy UE65JU6400? Samsung ma chyba 60Hz matrycę?

Obydwa maja 100Hz.
Ale czerń , głębia obrazu jest lepsza w Sony. Sony ma też teraz lepsze multimedia. Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z kalibracją.
Kiki, na pewno JU6400 ma 100 Hz matrycę?
 

MaXeN84

New member
Oczywiście, że JU6400 nie ma matrycy 100Hz, a 50Hz.
Z tegorocznej serii 6 Samsunga tylko modele FHD: J6200 i J6300 mają 100Hz matryce, a modele UHD to od serii 7 w górę... Pozostałe mają 50Hz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, sorry ma 50Hz faktycznie. Tak, że Sony w płynności ( i nie tylko) jest o niebo lepszy .
 

strider

New member
Według mnie Sony KD-65X8505C to całkiem niezła propozycja w cenie ~7800,-. Ja skłaniam się ku zakupowi tego modelu. Myślałem jeszcze nad LG 65UF950V w cenie obecnie ~9700,-, ale jakoś wydaje mi się, że nie ma sensu dokładać 2000,- szczególnie, że chyba największą przewagą LG jest nagłośnienie harman kardon, a mój TV będzie podpięty pod przyzwoite kino domowe.
 

txn

New member
No a ja się powoli przekonuję do KLD-65W855C. Obawiam się jedynie zawieszania obrazu. Wezmę go na dwa tygodnie, jeśli zaliczy jakąś wpadkę to wróci spowrotem do sklepu a ja dozbieram do jakiegoś 65" Samsunga UHD.
 
Ostatnia edycja:
Do góry