Wybór telewizora 55 - 65 cali do 6500 zł

Wybór telewizora 55 - 65 cali do 6500 zł


  • Total voters
    0

racuh

Banned
Jestem u znajomego i ogladam wlasnie star wars na tvn. I napisze tak chociaż to tylko tvn to jakość obrazu jest powalająca. Nie zdawałem sobie sprawy ze nawet ze zwyklej kablowki można uzyskać taki obraz (chodzi ovzywiscie o czerń i kontrast)
Co do bad pikseli to wyglada to kiepsko na srodku ekranu swieci jeden non stop a ze.jest to FHD to widać go nawet z 2.metrow
Co do wypalen na wszystkich planszach nie stwierdzilem zadnego powidoku
Żadne logo stacji czy cokolwiek innego nie utrwalilo sie wiec pod tym wzgledem jest ok . Co prawda widać jak pracuje system ktory ma zapobiec temu po prostu po ok 20 min logo TVN staje sie mniej wyraźne i jakby delikatnie sie przesuwalo . Ale tu nie wiem czy to czasem nie nasze sygestie to potwierdzily
Ogólnie jestem oczarowany tym tv
Niech czerń będzie z Wami

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Przynajmniej widać że system rozładowywania matrycy działa, z tego co czytałem w poprzednich modelach załączał się tylko podczas wyłączania TV, przez co wiele osób narzekało na wypalenia.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dokładnie, trzeba poczekać. Obserwuję ceny od końca listopada 2015 r. Najlepsze ceny były w Media Markt w 2-dniowej promo do 27 grudnia. Przykładowe ceny jakie były:
1) Samsung 55" JU7000 - 5 014 zł,
2) Samsung 55" JU7500 - 5 396 zł,
3) Sony 55" KD-55X8505C - 4 589 zł,
4) Sony 55" KD-55X8507C - 4 674 zł,
5) Thomson 55" UA9806 - 3 994 zł,
6) Panasonic 55" CX710 - 4 589 zł.

Dobrą cenę, tyle że w Saturnie do 31 grudnia miał Samsung SUHD UE55JS8500 Curved - 6 599 zł.

Wszystkie kolejne promo poniżej wyżej wymienionych cen, to nic tylko brać od ręki :))))
Dokładnie tak jak piszesz. Te ceny były w porzo. Teraz jestem aż na siebie wkur.... że nie zamówiłem wtedy JU 7500 bo taniej to już raczej nie będzie.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego Seizo,
Nie przejmuj się, dobre promocje jeszcze będą i to nawet lepsze, zwłaszcza, że będą wchodziły na wiosnę nowe modele. Z tego co widzę, to najlepsze promo dają w Media Markt i Saturnie. Trzeba tylko śledzić sytuację na bieżąco :)
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
na samsungu wszystko jest ok gry na ps4 działaja wysmienicie a co do sony to impud lag 35ms a samsung ponizej 21 ms co zagra lepiej ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
W samsungach JU7000 też odnotowano przypadki kurzu pod matrycą. Jeden z użytkowników konkurencyjnego forum pisał, że kupił JU7000 z tym defektem. Była wtedy (na początku grudnia) dobra promocja w Media Markt i na stanie mieli 3 sztuki i każda miała ten defekt. Wybrał wówczas egzemplarz, na którym było to najmniej widoczne. Koreańczycy powinni się wstydzić, że wciskają klientom "nieszczelne" matryce przepuszczające kurz. Najgorsze jest to, że takie "coś" może równie dobrze pojawić się na matrycy po upływie gwarancji. Problem znany w modelach na 2014. Oczywiście nie wszystkich egzemplarzach się to pojawia. Część klientów ma po prostu pecha i trafia na wadliwe sztuki, które zamiast do klienta, powinny iść na szrot. Ja rozumiem problem w TV za 2000 zł, ale żeby w TV za 5-6 tys. takie cyrki były, to już totalna żenada i kpina.
Sony (X85909) też wtopiło tyle, że z softem (android), podobnie jak i Philips.
Panasonic (CX700) zastosował kiepskie wygaszanie strefowe i ma słabszą płynność od Sony i Samsunga.
LG UHD z matrycami 100/120 Hz w 55" są drogie i dają obraz bez rewelacji.
Zobaczymy co Sharp pokaże, bo na chwilę obecną spośród modeli 55" UHD w cenie do 6000 zł nie mam z czego wybrać.
Pozostaje ewentualnie nadzieja, że modele na 2016 rok będą lepsze.
 

racuh

Banned
W samsungach JU7000 też odnotowano przypadki kurzu pod matrycą. Jeden z użytkowników konkurencyjnego forum pisał, że kupił JU7000 z tym defektem. Była wtedy (na początku grudnia) dobra promocja w Media Markt i na stanie mieli 3 sztuki i każda miała ten defekt. Wybrał wówczas egzemplarz, na którym było to najmniej widoczne. Koreańczycy powinni się wstydzić, że wciskają klientom "nieszczelne" matryce przepuszczające kurz. Najgorsze jest to, że takie "coś" może równie dobrze pojawić się na matrycy po upływie gwarancji. Problem znany w modelach na 2014. Oczywiście nie wszystkich egzemplarzach się to pojawia. Część klientów ma po prostu pecha i trafia na wadliwe sztuki, które zamiast do klienta, powinny iść na szrot. Ja rozumiem problem w TV za 2000 zł, ale żeby w TV za 5-6 tys. takie cyrki były, to już totalna żenada i kpina.
Sony (X85909) też wtopiło tyle, że z softem (android), podobnie jak i Philips.
Panasonic (CX700) zastosował kiepskie wygaszanie strefowe i ma słabszą płynność od Sony i Samsunga.
LG UHD z matrycami 100/120 Hz w 55" są drogie i dają obraz bez rewelacji.
Zobaczymy co Sharp pokaże, bo na chwilę obecną spośród modeli 55" UHD w cenie do 6000 zł nie mam z czego wybrać.
Pozostaje ewentualnie nadzieja, że modele na 2016 rok będą lepsze.

A ja wcześniej się wkurzyłem na jednego kolegę, bo powiedział że TV UHD do 6 tys to budżetówka, teraz widzę że miał racje. Zwracam honor :)

Z to co czytam to doszedłem do wniosku że ten rok jest rokiem bardziej testowym, rozwija się UHD i Android i wszystko jest strasznie niedopracowane, wszyscy chcieli wypuścić coś nowego na hura. Ja się chyba wstrzymam do grudnia przyszłego roku bo kupno teraz mija się z celem. Może Sony dopracuje firmware, ale mam nadzieję że nie pójdą w ślady Philipsa bo po 2014 roku nic nie naprawili, Samsung uszczelni matryce, OLEDY stanieją i wiele innych życzeń na ten nowy rok :)

PS. Po sondzie widzę że jednak na ten rok wygrywa nie 4K ale duuuży FHD Sony, skończą się te długie weekendy to się wybiorę go pooglądać po raz enty :p
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp ukaże się na dniach, a na Oledy trzeba jeszcze zaczekać na wysyp - czyli minimum 2 lata.
 

infer

New member
Witam Panowie/Panie

Zmieniliśmy dom na trochę większy i przyszedł czas na zmianą 48" na 65".

Źródło obrazu:
50% cyfrowy polsat
40% flmy USB
10% xbox 360

Zależy mi na kilku rzeczach:
- dobre kąty widzenia - 4 osoby będą oglądały TV w tym samym czasie
- płaski ekran
- preferuję pasywne 3D
- USB odczytujące bez problemu filmy wraz z dźwiękiem (miałem kiedys LG które nie czytało AC3 o ile dobrze pamiętam)

Pozostałe sprawy takie jak smart są nieistotne.

Zastanawiałem się nad 65W855C , którego mogę kupić za równowartość 5750zł ale ma niestety okulary na baterie. Zastanawiałem się też wstępnie nad X8505 lub JU7000 lub CX700

Bardzo proszę o info co byście doradzili
 

John_Lenon

New member
Ostatnia edycja:
Do góry