Wybór telewizora 40"-42" do 2500 zł.

Sopp

New member
Witajcie,

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii w kwestii wskazanej w temacie. Jak wspomniałem chodzi o telewizor 40"-42" za maksymalnie 2500 zł. Oprócz tradycyjnego zastosowania chciałbym komfortowo używać go do wyświetlania obrazu z laptopa (gry, filmy itp). Jestem otwarty zarówno na zakup plasmy jak i lcd - tylko pojawia się pytanie który z nich sprawdzi się lepiej. Będę wdzięczny za wasze sugestie co do konkretnych modeli.

Pozdrawiam
 

Sopp

New member
Pokój jest raczej ciemny ale telewizor i tak byłby użytkowany głownie w godzinach wieczornych i był by w odległości ok 3-3.5 m od widza.
 
I

irek6311

Guest
Polecę LG 42" LED 42LV4500 lub Sharp 40" LED Aquos LC40LU630E ,
najlepiej obejrzyj w realu jaki obraz mają ale z tego co wiem są warte zakupu .
 

Sopp

New member
A co sądzicie o Samsungu UE40D5500 ? Jak wypada na tle konkurencji (także wskazanej w tym temacie) w odniesieniu cena/możliwości/jakość?
 

don111

Banned
Pokój jest raczej ciemny ale telewizor i tak byłby użytkowany głownie w godzinach wieczornych i był by w odległości ok 3-3.5 m od widza.
w takim razie w ogóle nie zastanawiaj się nad LED za te pieniądze, jakość nie jest zbyt dobra w zaciemnieniu z takich tv (słaba czerń, clouding, albo jedno i drugie)
jeśli koniecznie 42' to Panasonic 42G30, choć pomyślałbym o 46-50' przy tej odległości
 

Sopp

New member
Kwestia oświetlenia zapewne ulegnie zmianie ponieważ w przeciągu kilku następnych miesięcy planuję zmianę mieszkania. Początkowo założeniem było 40", a ten 42" model po prostu spełniał kryterium ceny która w moim przypadku wynosi max 2500 zł, więc raczej nie będę mógł sobie pozwolić na sugerowane przez ciebie 46-50".
 

Damixsat

New member
Zależy co rozumiesz po przez stwierdzenie : więcej. Dla mnie bardzo dobrym modelem tv jak i wyborem do Twoich warunków byłby Panasonic TX-P42G30E. MA w zasadzie wszystko czego potrzeba jak na tv w tym przedziale cenowym,nie zawiedziesz się.
 
Do góry