Wybór tabletu

ziobrovski

New member
W tej cenie nie ma nic lepszego jak Google Nexus 7. Markowy sprzet od Asusa, bardzo mocne podzespoly, najnowszy android, a ze od google wiec bedzie dluzszy czas wspierany, matryca isp, wifi, gps. Wady to brak hdmi, slotu sd i 3g.

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Brak 3g to brak internetu tam gdzie nie ma wifi. Jak ktos ma tego swiadomosc to ok, a wiem ze sporo osob dowiaduje sie o tym dopiero po zakupie.
 

ziobrovski

New member
Apple potrafi tylko skarzyc sie o patenty i skubac ludzi z kasy, do tego ma brzydki i badziewny system. Przereklamowany ipad jest dla szpanu.



...nexus 7
 

ziobrovski

New member
Jak juz mowilem apple jest jak ich reklama 4s.
A twoj polecany tab ma za mala rozdzialke jak na prawie 9 cali przez co wystepuje pixeloza. Slabe podzespoly, jest za wolny wiec nie dosc ze internet i gry odpadaja to jeszcze android jako zasobozerny system robi z niego tabomula.

...nexus 7
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Mam od weekendu Sony Xperia Tablet S.
Wstępnie jesteśmy w domu wszyscy megazadowoleni.
Ma Android'a 4, IR z funkcją uczenia się, tryb multi-user (każdy ma swoje niezależne konto, programy i ustawienia). Do tego jest na Nvidia Tegra 3 więc jest mega szybki.
Pięknie działa DLNA, internet jest bardzo szybki. Do tego dochodzi zgodność z playstation 1 i wspaniały, oryginalny wygląd.
Miałem ipada i ciagle jeszcze mam iphone4 ale dni tego ostatniego są już policzone - zbyt ograniczony jednak jest ten sprzęt. Pozostali w domu mają już od roku telefony na Androidzie i prawie im zazdroszczę ale na szczęście mój służbowy to HTC :)
Wracając do tabletu: jakość wykonania rewelacja (aluminium), szybkość, jakość obrazu i nawet dźwięk wprost z tabletu jest bardzo wyraźny i czysty.
Polecam.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Prawie się zdecydowałem na tego Sonego, ale grubość mnie przeraziła - przy takiej to można było standardowe złącza hdmi i usb zamontować :D

Do rozważań dołączyło u mnie kilka tabletów, w tym większość miałem okazję przetestować

Asus Nexus 7" - całkiem porządny sprzęt, wyjątkowo płynnie chodził, dodatkowo wysoka rozdzielczość. Kupił bym go na 97% gdyby nie to, że brakuje 3". Pomimo bardzo małej grubości - dość pewnie trzymałem go w jednej ręce.

Sony S - ciekawy sprzęt, ale jak na jego cenę, to konkurencja prezentuje się lepiej. Mamy dość płynnie działający sprzęt, dobre kolory i kąty boczne. Grubość dla mnie jest wadą - bo co prawda trzyma się go niezwykle pewnie, to jednak wygląda aż dziwnie. Choć jak teraz patrzę na ceneo, to w Sony Center on był o 50% droższy. Jeśli oferta komputronika jest prawdziwa (1088zł), to wtedy byłby chyba liderem w porównaniu cena/jakość.

Acer A200 - Tutaj miałem tylko parę minut na testy, ale nie przypadł mi do gustu - gruby, mało płynnie działający, jakość kolorów mnie nie powaliła, a ekran słabo radził sobie z refleksami świetlnymi.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1" - tutaj też, miałem okazję testować go tylko w warunkach sklepowych przez kilka minut. Chodził płynnie, do kolorów zastrzeżeń nie miałem, ale ekran dotykowy działał niestety dość słabo.

Manta MID08 7" - to miał być sprzęt kupiony tylko do sprawdzania rozkładu pociągów i komunikacji miejskiej, bo był najtańszy na androidzie z wi-fi, no i mieścił się do kieszeni kurtki. Ale jeśli tak ma działać sprzęt za 230zł, to Manta wygrała rynek :p W niektórych kategoriach wygrywa z dużo droższymi modelami konkurencji (ekran dotykowy działa lepiej niż na Samsungu!). Ale wad niestety i tak ma sporo(fatalne kąty boczne, prędkość działania), ale do takiego użytkowania - jest świetny :D

Toshiba AT200 - tutaj miałem okazję potestować dwa razy. Pierwszy raz w sklepie - miałem mało czasu żeby go dokładniej przetestować, ale od razu zwróciłem uwagę na bardzo dobry ekran dotykowy i jakość kolorów. Kiedy testowałem u znajomego - było jeszcze lepiej - jeśli chodzi o wyświetlacz, to chyba najlepszy ze wszystkich tutaj testowanych (ale nie testowałem iPada, który to podobno ma najlepszy wyświetlacz).
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Prawie się zdecydowałem na tego Sonego, ale grubość mnie przeraziła - przy takiej to można było standardowe złącza hdmi i usb zamontować :D

Sony Tablet S, ten "przygrubawy", już nie jest nie jest produkowany.

Ja kupiłem Sony Xperia Tablet - nowy model, który ma ok 9mm grubości.
Celuj w tego, jakby co.
 

krzychooo

New member
Ja od roku bawię się Huawei Ideos S7 Slim. W owym czasie, za tą cenę (1049zł), nie było nic lepszego. Posiada praktycznie wszystko: ekran pojemnościowy, wbudowany modem 3G (dla mnie to była, i jest, podstawa. Nie wyobrażam sobie ani udostępniania netu przez komórkę ani przez żadne modemy, tablet ma być przede wszystkim funkcjonalny a noszenie do niego jeszcze multum akcesoriów mija się kompletnie z ideą), gps, funkcja telefonu (można z niego dzwonić, wysyłać esemesy etc). Dodatkowo w komplecie uchwyt na szybę do auta i GP Mapa z licencją. bateria trzyma 8 godzin surfowania po necie, ok. 6,5 godziny oglądania filmów. No i co niecodzienne w tabletach, jest wymienna. Jak padnie - 49zł i mamy nową. Nie wiem jak teraz prezentuje się cenowo, ale uważam że jest warty aby wziąść go pod uwagę szukając budżetowego tabletu który posiada praktycznie wszystko (a moze i więcej) niż konkurencja.
 

l1ber

New member
Potrzebuje porady. Szukam dla dzieciaka tabletu. Dzieciak chce 9-10 cali,jeśli ktoś uważa że powinno się zrezygnować z tych cali na rzecz innych właściwości to dam radę wyperswadować , Wi-Fi (ale żeby również współpracował z modemami USB), żeby nie przycinał. Cenea w okolicy 900pln I tak się zastanawiałem pomiędzy modelami Modecom FreeTab (9702), Kiano Blade Pro 10 Dual. Ma ktoś jakieś inne sugestie ? Z góry dziękuję.
 

armi

New member
Bez reklam
Jak ma jakieś konkretne przesłanki za 9-10 cali to pewnie trzeba taki wybrać

9-10 cali to bardziej taki 'kanapowiec'
7 cali bardziej mobilny, poręczny ale odkupienie jest to mniejszym ekranem

Wifi maja wszystkie tablety
Przy nowym androidzie 4.0 lub 4.1 współpracują tez z modelami usb /nie ze wszystkimi modelami/

Co do 'marki' taba to te co wymieniles to chiński sprzęt

W Twoim budżecie to albo cos z Chińczykow albo np 7' nexus
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Apple potrafi tylko skarzyc sie o patenty i skubac ludzi z kasy, do tego ma brzydki i badziewny system. Przereklamowany ipad jest dla szpanu.

Dla szpanu? Dla szpanu to mozesz miec jacht albo helikopter a Ty tu piszesz o tablecie ktory jest w kazdym markecie. Ja korzystam od lat i bardzo sobie chwale ale ma swoja polityke ktora nie kazdemu moze sie podobac - brak mini usb,hdmi, slotu na karty pamieci itp. ale ekran i obsluga to poezja czy Ci sie to podoba czy nie.
MiniPad takze rewelacyjny - jak kogos stac to nie ma nad czym sie zastanawiac.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jak sprawilem kilka dni temu dziecku GoCleveraT76GPSTV. Wlasciwie tylko po to by mi nie podbierał smartphona i grał na swoim sprzecie ;) Wlasnie sie nim bawie i ustawiam.
Wiadomo, iPad to nie jest, ale niegłupie to urzadzenie. Mysle, ze sobie tez po nowym roku sprawie cos podobnego. Na razie wszystko chodzi jak nalezy, jednak to nie to co dobry smart lub pad.

Android 4.XX, 7 cali, rozdzielczosc slaba jak na tą wielkosc - widac piksele (800x480). Czulosc i dokladnosc mimo, ze ekranu pojemnosciowego jest daleko w tyle za drozszymi modelami (mam na mysli Samsung, Apple).
Ma GPS, DVB-T (bezuzyteczne - antena jak igielka - niczego w domu nie łapie, moze gdzies w terenie), a poza tym 512 RAM, 8GB wbudowanej, slot na microSD. Niczego wiecej maluch nie bedzie potrzebował do uzywania malutkich androidowych aplikacji (chyba, ze tatus bedzie podkradał do Angry Birds ;) )
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Po kilku dniach zabawy muszę jednak trochę ponarzekać.
Jako sprzet dla dzieciaka wlasciwie glownie do grania w rozne aplikacje sprawdza się i to był jedyny cel. 8 GB wbudowanej pamieci wystarcza az nad to do takich celow. Jednak kilka aplikaji blednie rozpoznaje polozenie ekranu (poziom - pion) i zle sie je przez to obsluguje albo w cale.
Teraz troche dziegciu.
Jako sprzet dla dorosłego - na pewno bym go nie kupił. Jednak niestety jest tak jak piszą na forach (nie w oficjalnych testach). Myslalem, ze czasem bede go zabieral w sluzbowe podroze, ale nie.
1) slaby zasieg Wifi, u mnie w domu po kilku metrach od rutera lubi zrywc
2) zmienny adres IP oraz MAC - brak opcji modyfikacji. U mnie jest filtr po MACach wiec jest to tragedia, a nie mam zamiaru tego zmieniac, tak wiec raz na miesiac bedę sie podlaczac by zaktualizowac lub wcale.
3) Kilka razy sie zawiesil przy roznych czynnosciach (aktualizowanie aplikacji, przegladanie netu, grzebanie w ustawieniach).
4) Mimo ze ma GPS to nie dziala bez sieci, czyli calkiem bezuzyteczne w terenie gdy nie masz telefonu lub dongla z netetm (spodziewalem sie tego, ale mialem nadzieje, ze jest jak w nawigacjach).
5) DVBT dziala tylko na zewnatrz (ale to moze kwestia mojej lokalizacji, choc jesli jestem w domu odpalam telewizor, a na pikniku nie ogladam telewizji ;)
6) Parametry wyswietlacza - jasnosc, czulosc ekranu, rozdzielczosc, kąty zdecydowanie na minus w stosunku do Samsungów i Retina
7) zle skalibrowana glosnosc. Jest okolo dziesieciu poziomow, jednak wszystkie są dosc glosne i pomiedzy nimi jest mala roznica, potem nagle zero i cisza - czuli mala plynnosc miedzy wyciszeniem calkowitym i wlaczonym dzwiekiem.
9) tragiczny aparat/camera. Rozdzielczosc 2mega, ale kopletny brak czulosci. W dobrze oswietlonym pokoju lub ulicy obiektyw zbiera tylko lampę lub telewizor. W dzien jest ciut lepiej, ale i tak nic nie bedzie widac. Brak wielu przydatnych ustawien. Jest nawet wbudowana aplikacja jako camera samochodowa, ale przez przez bardzo kiepski aparta rowniez bezuzyteczna.

To na razie tyle. Nie ma sie co spodziewac, ze sprzet za 400 zł posluzy nam jako tablet, aparat, nawigacja. Takie rzeczy tylko w Erze. Po raz kolejny przekonalem sie, ze na jakosc trzeba placic i dzis nie wybrałbym niczego ponizej Galaxy Tabem lub lepiej iPadem, ale cena odpowiednio wieksza.
Podsumowując:
Dla dziecka do gierek - jak najbardziej tak. Ot taka mini konsolka z mnostwem darmowych gierek
Dla sosby dorosłej - lepiej zainwetowac w cos duzo lepszego.
 

tom-ek

New member
jakis czas temu szukałem tabletu do uzytku domowego i wybor padl na iPada, uzywalem kiedys Androida i jakos mnie nie przekonal, system zbyt malo zoptymalizowany. Nie wiem jak w najnowszym 4.x, ale IOS wydaje mi sie spójniejszy. Minusy za wysoka cena i zamkniętą polituke apple...
 

SunTzu

New member
Android jest bardzo dobrze zoptymalizowany. Jak nie podoba się nakładka to masz Go Launcher i pływa:p

iPad predzej można powiedzieć jest zestawem braku funkcjonalności i bug-ów. Wszystko jest ukryte... ale spróbuj podłączyć Tuner DVB-T, Pada, i inne akcesoria.

NIe wspomnę o płynności. iOS ma tylko 30 klatek na sekundę ten brak płynności często widać. Choć lepiej ujmując... Android potrafi być płynniejszy
 
Do góry