Wybór tabletu

Karpaj

New member
Bez reklam
Cześć, zamierzam w najbliższym czasie kupić sobie tablet typowy do internetu i ew. czasem filmu / zdjęć.
Najważniejszym kryterium jest cena adekwatna do jakości, a jednocześnie jak najniższa - czyli najtańszy tablet o dość dobrej jakości.
Co mnie interesuje?
W miarę dobra bateria, tak do 3-4h używania przeglądarki.
Najlepiej android, tak żeby można było zainstalować parę fajnych rzeczy.
Wbudowane wi-fi.
Procesor przynajmniej 1ghz, oraz 512mb ramu
W miarę dobrze działający ekran dotykowy, a wielkości od 7 do 10". Najlepiej rozdzielczość HD, ew. trochę mniejsza
W miarę bezawaryjny, i taki który ma działać przynajmniej 2lata.
Firma w sumie obojętna :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, co Ty chcesz badziew za 250zl czy cos firmowego? Wybor jest spory. Co chcesz konkretnie na androidzie zainstalowac "fajnego"?
 

witusb24

New member
dzieciakowi ostatnio kupiłem mante z andkiem 4.0.kosztował 4 stówki ale wart tych pieniedzy.wszystko hula jak trzeba gry programy itp.
Po zakupie nie działał mi kabelek żeby do manty pena podłaczyć(koszt 10pln)ale widzę że jest akcja serwisowa i wysyłają nowe kabelki
Manta PowerTab MID05 – ciekawa propozycja dla niewymagających za 499 złotych | Tabletowo
masz tu skromny test(jak kupisz nowy to masz andka 4,0 wgrane)
a i forum manty też fajnie działa zawsze ci pomogą.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Co do taniego - to właśnie to co witusb24 napisał - coś w granicach od 300 do 500zł. Nie chcę tabletów Sonego, Toshiby etc. gdzie oczywiście jakość wykonania jest lepsza jak i jego bebechy, ale cena mnie powala :p
Więc poczytam coś o tej Mancie, widziałem też MID 08 tej firmy za 249zł ostatnio w Media Expert, tylko podobno tam już jest trochę problemów z natury "babole techniczne".
Czy tylko Manta na rynku ma tanie a w miarę dobre tablety? :p
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W jednym z ostatnich czasopism komputerowych był test tanich tabletów ,świetnie wypadł Pentagram lepiej niż Samsung tab ,chociaż samsung ponad 2x droższy
 

krazy777

Member
Bez reklam
W Auchan ostatnio kupiłem siostrze za 299 zł tablet z androidem 4.0, 512MB ram, procesor 1GHz. Fajnie wykonane jak za te pieniądze. Nazwa to chyba omega T07 czy coś takiego.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
 

tiki-taki

New member
Ja jak szukałem lepszą opcją od manty z tego co pamiętam był Goclever a73.. Lepszy ekran i przeglądając forum o tematyce android, ludzie mają z nim mniej problemów.. Można też pokusić się na dozbieranie kaski i spojrzeć na wyrób PlugImpact, choć jakby iść jeszcze dalej to za 700-800 można kupić Huawei s7 z wbudowanym modemem 3g z możliwością wykonywania połączeń tel i z wbudowanym gps, więc nawigacja, telefon i cała reszta w jednym :)
 

tiki-taki

New member
No właśnie ale "używanego" a to niesie za sobą pewne ryzyko.. Generalnie proponuję rozgladac się za tabletami tylko z ekranami pojemnościowymi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ja wiem, w przypadku ipada nie martwilbym sie tym czy jest uzywany, biorac pod uwage cene.
Mialem sporo ipadow, znajomi maja i jeszcze nigdy nie slyszalem aby cos sie zlego podzialo. Do internetu idealny, wszystko chodzi plynnie, stabilnie, dopracowana obsluga, do tego appstore. Jak kto woli.
Mam jednego, lezy moge oddac w dobrej cenie dla forumowicza.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam i lezy, nie wiem jaka cena, nie pisze o nim bo chce sprzedac tylko wyrazam swoje zdanie, rzuc oferte na priv to moze sie dogadamy. Sam uzywalem kiedys i bardzo sobie chwalilem jako urzadzenie do przegladania internetu w tym takze tego forum. Napisalem o ipadzie bo ktos rzucil cena 7-800zl a w takim przypadku moim zdaniem warto juz dolozyc do uzywanego ipada i cieszyc sie dopracowanym urzadzeniem.
Wszystkie te tablety ktore widzialem (mowa o tych tanich na allegro) dzialaja tak sobie, plynnosc przewijania, dotyk, ekran, szybkosc itp. Jezeli jest szansa na troche wiecej grosza to warto dolozyc, moje skromne zdanie.
 

tiki-taki

New member
@armanig jak będziemy tak dorzucac, dorzucac to za chwilę dojdziemy do kwot 3000 :)
Tak na poważnie to ja akurat nigdy w ręku ipada nie miałem, ale posiadalem kiedyś iphone i jakoś obsługa go nie przypadła mi do gustu, dlatego zacząłem wybierać urządzenia oparte o system android, ale to już raczej sam zainteresowany musi sam przejść się najlepiej do sklepu i samemu dotknąć i się przekonać co jemu odpowiada.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za 3tys to mamy juz ipada z ekranem retina, cud miod orzeszki jak to wyglada.
Co do pierwszego iPada pisze na bazie wlasnych doswiadczen, jak ktos faktycznie szuka tablet za powiedzmy 700-800zl to warto powaznie zainteresowac sie uzywka ipada, najlepiej jak napisales sprawdzic osobiscie.
Mozna by tez polecic inny tablet oparty na androidzie jak ktos woli, ale te porownywalne jakoscia zaczynaja sie od 1500zl, natomiast ipad wystepuje juz w 3 wersjach i ta pierwsza jest teraz w smiesznych pieniadzach, dlatego wspomnialem o takiej opcji.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Za @armanig iPada pierwszej generacji kupisz za 700-1000 zł
i na pewno bedziesz zadowolony !
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak pozwolę sobie odświeżyć, ale udało się mi wybić z głowy kupono czegoś bardzo budżetowego.
Poczytałem trochę recenzji i zainteresował mnie tablet Toshiba AT-100. Ktoś miał styczność? Bo w parametrach wygląda porządnie, jakość obrazu podobno świetna, jak i płynność działania. Ale wolałbym dostać opinie od kogoś kto go widział / używał.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znam ten tablet na tyle abym mogl porownac do innych, ale nie na tyle aby wchodzic w dyskusje dotyczace detali, zreszta co tu dyskutowac, liczy sie bateria, ekran, porty, plynnosc, design. Kazdy musi sobie wybrac co dla niego jest najwazniejsze. Generalnie wszystko zalezy od ceny, jezeli jest atrakcyjna to nie ma sie nad czym zastanawiac, bardzo fajny z uwagi na porty, a warto zaznaczyc ze posiada pelne hdmi a to juz cos. Jezeli chodzi o ekran to jak postawisz obok retiny na iPadzie 3 to juz nic nie bedzie takie samo, ale w swojej kategori warty uwagi.
 
Do góry