Wybór subwoofera

konjow

New member
witam

mam podobny dylamat z wyborem suba...
jest jedna rzecz ktora bardzo sugeruje wybor do kompletu, mam juz harmana avr 445 i fronty jbl e90 zamawiam rear i central do kompletu w tym tygodniu...
pasowalby wiec jbl es250 do kompletu szukalem jednak cos lepszego

szukalem czytalem i nie mam pewnosci co robic- tu gdzie mieszkam niebardzo mozna cos odsluchac a juz napewno wziasc do domu (pomijajac ceny;)) stad u mni jble-sa wszedzie nawet tu zagralo fajnie mimo za wielu porownan nie mialem
Niestety suba es250 niemoge uslyszec gdyz jest na zamowienie za zaliczka...


jak on tak naprawde gra w porownaniu z innymi jak nisko schodzi i czy wogole ma jakies szanse w muzyce-raczej nie ??
jak wypada ogolnie w sojej klasie cenowej?
nie znalazlem nigdzie zadnego testu, jedyne co wiem to ze jest lepszy od poprzednika ktory byl kiepski-to slabe porownanie
i ze lepiej jest dolaczyc jbl dojbla.

moje pomieszczenie ok 36m czy es 250 wystarczy?

jesli tak to jescze jedno pytanie:)
czy jest sens kupowac do niego lepszy kabel niz profigold?

jasli nie to prosze o rady porady
z gory dzieki
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do ES90 i takiego pomieszczenia możesz śmiało kupić ES250. Profigold w zupełności wystarczy, nadmienić trzeba , że es 150 i es250 mają przewód do podłączenia w środku.
 

konjow

New member
potrzebowalem przechylic lekko szalke w ktoras strone...
tak wiec zakupilem..przelalem ...czekam

z kablem mila niespodzianka, kupilbym niepotrzebnie a nie wiem jeszcze jak dlugi potrzebuje.

nikt nie moze powiedziec o nim cos wiecej, za malo audiofilski?;)

dzieki

a jeszcze w kwestii formalnej mam e90 bez "es" na koncu:) popszednia serie
jesli to jakas roznica.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jarema

New member
KEF vs. Velodyne

Cześć,
Może ktoś miła szansę porównać Suby Kef i Velodyne?

Mam fornty Kefa i do niego skłania mnie ciągłość linii, natomiast o Velodyne dużo dobrego poczytałem.

W cenie od dobrego dealera KEF PSW 2500 lub Velodyne CHT-10R.

W cenie na ebay KEF PSW 3500 lub ten sam Velodyne.
 

walus

New member
Subwoofer

Nie zawsze ciagłość linii jest zalecana. Napewno fronty i centralny. Natomiast suba trzeba dopasować. Nie kupuj w ciemno. Jeżeli jest mozliwość, to kaucję i do domku próbować. Z tego co wiem to Velodyna jest tylko w Poznaniu, Łodzi i Katowicach i tu może być kłopot. Moja opinia jest taka, ze przymierzam sie do niej od dłuższego czasu, przesłuchałem w Korisie i jest godna polecenia. Bas w pełni kontrolowany w kinie i w muzie.
 

Jarema

New member
Wszystko byłoby pięknie gdyby ceny w Polsce miały realne odniesienie do wartości sprzedawanych sprzętów, a aukcja na ebay kończy się, tam ten sub (KEF PSW 3500) kosztuje 299 funtów x 4,7 zł = 1405 zł, w Polsce najtańszy 3950 zł, w Rosji kolega sprawdził grzebiąc cyrylicą max 3000 zł.
Więc za te 3950 zł to powinienem mieć możliwość odsłuchu darmowego! w domu ze sklepów w całej Polsce i do tego kartkę z życzeniami na urodziny :D.
Pytanie zasadnicze, czy ten sub daje odpowiedni bas do KD czy nie? Zakładam że spece w Kefie zestawiali go z kolumnami własnymi a więc z moimi IQ9 powinien się ładnie zgrywać. A opowiadania że sub ma być do muzy to nie dla mnie, po to zainwestowałem w sprzęt stereo żeby nie włączać do tego suba.

Obdzwoniłem kilka sklepów, nie ma możliwości odsłuchu Suba Kef, super 2 x razy średnia krajowa bez możliwości sprawdzenia, tylko brać :D
 
Ostatnia edycja:

gaza74

New member
Witam dawno tu nie zaglądałem ale taraz poszukuję subwoofer do KD i muzyki cena to do 1000 zł max.
Sprzęt to
ampli to Yamaha 459
kolumny Emerald HT-300
wielkość pomieszczenia 16 m2

u mnie w media jest tylko możliwość odsłuchu Wharfedale Wh-210 i Yamaha YST-FSW 150 i 050
... w cenie mnie interesującej
 

walus

New member
Velodyne

Z velodyną CHT 10R też zwariowali. Cena w Poznaniu 2569,00 zł !!!!!!!!!
W głowie sie nie mieści. A cena skreslona 2890,00 zł. Nigdy tyle nie kosztowała!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. W USA 399 dolcy. Trzeba to przeczekać.
 

leon107

New member
Witam ja szukam subwoofera do takiego amplitunerka dosyć wiekowego SONY STR DE495 pokój 20 m ktoś może coś doradzić oczytałem się na tym forum i sam nie wiem nikt takiego amplitunerka na tym forum chyba nie ma pozdrawiam
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
ceny velodyne to szalenstwo, 10" znalazlem za 2200zl Ja na razie odpuszczam sobie ten zakup, poczekam moze ceny spadna w dol o ile dolar stanieje:) Jak nie to pewnie niebawem kupie 10" velodyne, myslalem nad 12" ale boje sie ze moze byc troche mulowaty, zapewne zejdzie nizej i mocniej niz 10".
 

zuto

New member
przeczytałem cały wątek i jeszcze kilka innych i mam totalny mętlik.
a więc tak... potrzebuje sub'a do ampli Onkyo 606 + QQ500, pokój ok 15m2.
Przeznaczenie: filmy z KD, a dla mnie muzyka... Gothic rock, rock, R&B, pop też czasem poleci (wiem że straszny przekrój, ale ja właśnie słucham prawie wszystkiego).
Po przeczytaniu wątku widze że raczej powinno być coś w obudowie zamknietej (lepiej dla muzyki).
Wczesniej zastanawiałem się nad Jamo 200, 250, 300.
A teraz to już kompletnie nie wiem... kwota, założenie było do 1k pln, ale dam się przekonac do dorzucenia paru stówek.
Proszę o jakieś nakierowanie...
 

Jarema

New member
A ja od 2 tygodni cieszę się KEF PSW 3500 za cenę 1.734,19 zł :D
Na szczęście przy następnych zakupach ceny prezentowane przez Naszych dystrybytorów nie każą nam kupować po świecie.
 

Bulsky

New member
Zbieram sie z wymianą subwoofera do pomieszczenia ok 25 m2 . Sprzet to yamaha v661 polazona z jamo s606 i (stary sub200 )teraz pytanie, na jaki sub wymienić?

Czytałem w Waszych opiniach, ze dobrze by byla ta sama marka. Nie lubię słuchać głośno (względnie do -41 dB) i przy takiej glosności chialbym moc uslyszec pomruk - wlasciwie to przy im niższej glosności bedzie juz odczuwalny pomruk tym lepiej... i nie wiem wlasciwie czy tutaj nada się mocniejszy czy slabszy sub. Moi faworyci to jbl es250 lub jamo 550 / 650. Jesli chodzi o slabszy to mam najprostrzego jamo (j.w.) ale tak srednio jestem zadowolony, ze wzgledu na ogolnie dudnienie...

Z góry dzięki za wskazówki.
 

Bulsky

New member
no wlasnie slyszalem o nim, zgarnął jakieś wyróżnienie, ale nie znam nikogo kto ma osobiscie ten sub. Jesli o mnie chodzi to sub musi przyzwoicie grac (nie myslic z sieka)...cena ok...a jak ten sub wyglada na tle jamo 650 i jbl es 250p ?
 

don111

Banned
nie wytworzy pewnie aż tak olbrzymiego ciśnienia jak JBL ale podejrzewam że jakość basu będzie znakomita (słyszałem kolumny Yamahy z tej serii NS i tam bas jest rewelacja)
ale dla pewności powinieneś ocenić na żywo jak się prezentuje...
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
sub????

Mam suba JBL sw 250 lecz ja osobiście używam go do wspomagania ścieżki filmowe,lub koncertów na dvd i blu-ray.
Do muzyki tego suba nie wykorzystuje prawie wcale,nie ma takiej potrzeby.
JBL sw 150 ma mój siostrzeniec a głośnik ten ma podłączony do denona 1909, jest no jakby przez niego wykorzystywany non-stop choć moim zdaniem też nie ma takiej potrzeby do muzy.
Siostrzeniec wciąż twierdzi że jemu basu brakuje więc używa ciągle suba.
Jaka różnica?
Oprócz mocy i głośności a właściwie to bardziej w namacalnych niskich tonach i SUPER FAJNYCH POMRUKACH na korzyść 250, choć niektórzy twierdzą że 150 jest bardzej muzykalny basowo!
 
Do góry