Wybór subwoofera

kenobi36

New member
E250 za słaby do 20m2? Muszę zrewidować swoje przymierzenia do zakupu.

Natomiast jeśli chodzi o dokupienie drugiego suba to bał bym się zbyt skomplikowanych (elektronicznie (brabos, DSP itd) kostrukcji bo mogą mieć różne przesuniecią fazowe na różnych częstotliwościach i niwelować się z E250. Bez prób może być nieciekawie.

Dokupienie drugiego mocniejszego też może być bez sensu bo wtedy tego E250 mogłoby nie być wcale.

Najwłaściwszym byłoby dokupienie drugiego takiego samego ale wg. wypowiedzi użytkowników E250 nie był udanym rozwiązaniem. Wiele więcej pozytywnego piszą o ES250.

Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem byłoby kupienie mocniejszego i sprzedanie starego.
 

deniro24

Member
Bez reklam
kenobi36 ja nigdzie nie napisałem, że E250P jest za słaby do 20m2 - tak napewno nie jest. W weekend oglądałem po raz kolejny War of the Worlds - wrażenia jak dla mnie niesamowite, były momenty gdzie myśalałem, że pokój się wali:D To poprostu chęć zmodyfikowania mojego zestawu. Moja połowica mówi, że chyba zwariowałem skoro chce coś mocniejszego :p

Pozdrawiam.
 

don111

Banned
ustawienie 2 subów będzie raczej ciężkie, lepiej kupić jeden a porządny

co do tych subów Velodyne to ich moc (chyba 200W) to i tak bardzo dużo, wszystko zależy od konstrukcji - taki Paradigm PS1200 też ma chyba "tylko" 200W a potrafi wytworzyć piekielnie duże cisnienie
poza tym z tego co ludzie piszą to idealny sub do muzyki, na tej stronce z testami widać że jeśli chodzi o ciśnienie to ten Velodyne mimo 200W plasuje się dosyć wysoko (pod tym względem powinien być porównywalny z JBL e250)
 

kenobi36

New member
Ostatnia edycja:

audio_lama

New member
A jak się ma Infinity Beta SW12 do suba JBL-a z serii studio? Oba zamknięte... a ja szukam czegoś do uzupełnienia najniższego basu (<40Hz) w stereo w pokoju max 20m2, więc pozstały te dwa na placu boju :) Czy te suby potrafią naprawdę nisko zagrać?
 

dfdarek

New member
Witam.
Mam problem jaki kupić subwoofer do yamacha AV661 i kolumny b&w 604s3, 602s3 oraz lc60. Sklaniam się w kierunku Velodyne CHT-10R lub b&w 608. Który lepszy w kinie i muzyce.
 

audio_lama

New member
Miałbym taką małą prośbę :) Napiszcie coś o tym potworku JBL-a L8400:confused: Szukam od dłuższego czasu coś o nim konstruktywnego, ale nic się nie dowiedziałem ciekawego. Mnie interesuje jaki jest charakter basu (miękki/twardy), jak nisko zchodzi w realu (nie na papierze), czy jest mocniejszy niż JBL e250? Do jakiego pomieszczenia się nadaje- 20m2, a może 60m2? KD, czy też brzmi fajnie w stereo? E250 miał szereg wad, typu lubiał sobie zabuczeć, sięgał max 30Hz, natomiast L8400 przy 600W RMS i konstrukcji zamkniętej zapowiada się interesująco :cool:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Testuję go sobie w domu, wydaje bardzo kulturalny dzwięk, ma dobrą konstrolę i potrafi dość nisko zejść. Nie jest to taki furiat jak E250, który lubi dużo przepompować powietrza wzbudzając w pomieszczeniu przeciąg. Na L8400 da się posłuchac muzyki, pokój min do niego to zdrowo ponad 20m2.
 

hellsoft

New member
witam
jestem wlasnie przed zakupem subwoofera i po przeczytaniu calego watku mam straszny dylemat, czy kupic es250p, ktory kilka osob tutaj polecalo, czy wybrac jamo 650, ktory jest moim faworytem jesli chodzi o parametry.
ciagnie mnie w stone konstrukcji zamknietej, gdyz ma to byc glownie do sluchania muzyki, ale obawiam sie, ze moze zabraknac "mocy" w dole :(
prosze o porade tych ktorzy mieli juz okazje posluchac jamo 650, czy naprawde schodzi tak nisko jak pisza i ogolnie jakie sa wrazenia z odsluchu.
pozdrawiam
 

hellsoft

New member
sprzet nienajwyzszych lotow bo tylko jamo e550, poddasze ok.30m2, slucham glownie lounge/downtempo/chillout, zona lubi czasem posluchac dance, wiec praktycznie do wszystkiego..
pozbylem sie poprzedniego subwoofera sony (stary model 100W), gdyz byl stanowczo za wolny i nie schodzil tak nisko jakbym chcial
interesuja mnie tylko te dwa modele o ktorych wspomnialem wyzej, nie mam mozliwosci odsluchu wiec prosze o porade tych ktorzy sluchali obu
zalezy mi zeby to zagralo nisko/miekko i w miare szybko
z gory dzieki za podpowiedzi



 

hellsoft

New member
tak jak pisalem wczesniej nie mam mozliwosci odsluchu,
o es250p wiem "wystarczajaco" duzo, wiec tylko prosilbym kogos kto sluchal juz jamo 650 zeby napisal kilka zdan o nim.
nigdy nie sluchalem konstrukcji zamknietej i boje sie ze zagra to za cicho.
zalezy mi na glebokosci, ale zeby poczuc glebie potrzeba cisnienia, a do tego potrzeba bassreflexu, wiec jak to mozliwe ze konstr.zamkniete schodza tak nisko? a moze to ja cos zle rozumuje?

czy jest ktokolwiek kto ma u siebie jamo 650 lub chociaz go slyszal?
pozdrawiam
 
Do góry