Wybór subwoofera - Trudny

tedeix

New member
Mam problem, bo chciałbym zaopatrzyć się w subwoofer, a mam tylko 700zł budżetu.
Przeczytałem internet, przestudiowałem alledrogo i nie wiem.

Z tego co znalazłem najbardziej podobał mi się KEF 30b, ale to sprzęt z lat 90' - myślę, że to już nie będzie to samo co kiedyś, guma parcieje.. Jest jesze KEF PSW 2000 ale są to modele awaryjne, czyli też nie.

Natomiast z nowych sprzętów jest niewielki wybór, tym bardziej, że trudno o rzetelną specyfikacje - parametry z nieba wzięte. Dlatego najlepiej odnieść się do waszego doświadczenia.

Moje typy to:

Jamo sub 210
Energy Power 10 SUB EP10
MAGNAT SUPREME SUB 201A

Macie doświadczenie z tymi wynalazkami? Czy którejś firmie nie ufać? A może coś innego w tej kwocie?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z Magnatem z tej serii daj sobie spokój ,szkoda czasu .Tego Kef'a widziałem na Allegro używka za 700zł ,co by nie mówić jakością przebija wymienione przez Ciebie
Fajnie jeszcze jakbyś napisał kilka słów o wielkości pomieszczenia i elektronice towarzyszącej wtedy będzie można coś trafniej powiedzieć
 

tedeix

New member
Mój sprzęcik to Onkyo TX SR 606 z głośnikami Revox serii G.
Pokój 6m x 4,5m.

Zastanawiałem sie nad używanym sprzętem, ale czy subwoofer nie jest zbyt ryzykownym zakupem, szczególnie przy braku możliwości odsłuchu?
 

tedeix

New member
Za te pieniądze nie liczę na słuchanie muzyki - chciałbym znaleźć coś do KD.
Wiadomo, że nie będzie najniższych częstotliwości, ale zawsze to będzie jakieś 50Hz któe zrobi swoją robotę (producenci piszą o 35Hz ale myślę że jest to bardzo ciche 35Hz : )
 

tedeix

New member
Tylko że 850 to już nie 700zl. Poza tym wujek google nie ma niczego na ich temat.

Wygląda na to że powinienem zwiększyć budżet.

Jest jeszcze HECO VICTA SUB251A. Jakby się miał ten sub do JBL lub wymienionych wcześniej przeze mnie?

Kosztuje 750zł, ale jest powystawowy - delikatne obicia na brzegach do naprawienia. Tylko jak to jest ze sprzętem z wystawy?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To zależy jak to rozumieć powiem tak - kupiłem nagrywarkę Panasonic też "powystawowa" - tak naprawdę stała i nigdy nie byłą nawet włączona ,jestem zadowolony jak na razie zero problemów ,wizualnie igła....ale nie raz jest tak że sprzęt pracuje na sklepie ,każdy chodzi kręci ,dotyka - bardzo trudno powiedzieć czy taki sprzęt długo jeszcze pogra ,pomijam już fakt uszkodzeń w rodzaju odpryśnięta farba ,rysy ,obicia. Wielu osobom to nie przeszkadza ,ja osobiście jestem bardzo wyczulony - kojarzy mi się to z dziadostwem ,więc od razu dyskwalifikacja .Rozejrzę się jeszcze w temacie tego suba i spróbuję Ci coś więcej napisać
 

tedeix

New member
Ja generalnie mam większość używanego sprzetu i póki co jestem zadowolony. Jedynie boję się trochę o suba, bo wydaje mi się że szybciej się zużywa niż standardowa kolumna, ale ekspozycyjny mógłbym zaryzykować.

Jedyne co mi się udało znaleźć o tym Heco to TBumacz Google
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie miałem okazji słuchać suba z tej serii ,natomiast przysłuchiwałem się kolumnom Victa 501 - najbardziej w nich podobał mi się wygląd i kolor (Rosewood) i to w zasadzie wszystko ,po 15 minutach wiedziałem że z nimi jest coś nie tak- w porównaniu do serii Aleva to niemal przepaść ,więc trudno mi powiedzieć czy ten sub reprezentuje podobny poziom jak kolumny
Jeżeli Magnat to prędzej coś z serii Beta Sub a najlepiej Quantum (ale w tych pieniądzach to raczej trudno będzie) ,zostaje jeszcze Jamo powinieneś się wyrobić w tych pieniądzach

Odnośnie zużycia - wszystko zależy jak ktoś się ze sprzętem obchodzi ,znam mnóstwo przypadków kiedy urządzenia 10 letnie są w idealnym stanie wizualnym i technicznym ,a inne roczne wyglądają jakby przeszły czasy okupacji .Zawsze kupno używanego klocka jest obarczone pewnym ryzykiem
 

tedeix

New member
Przemyslalem sprawę i nie będę zwiekszal budżetu. Chce kupić cos na dobry początek zobaczę wtedy czego potrzebuje od suba i będę zmotywowany do kupna w odpowiednich pieniądzach. Także teraz pytanie energy czy jamo z wymienionych? Jakieś sugestie co lepiej sie sprawdzi?
 

tedeix

New member
Temat już chyba umarł. Ale może ktoś mi jeszcze pomoże, bo znalazłem Rubicon R-SUB10 i RA-10 w tej samej cenie 595zł.
Sklep jest w moim mieście więć może uda mi się ich jutro posłuchać.
Co o nich sądzicie?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rubicon jako firma nie jest zła ,w przeszłości produkowali fajne kolumny (przynajmniej w uczciwych cenach) więc wybór może okazać się trafny ,na dodatek cena normalna tego suba
 
Do góry