Wybór stereo

thepiniek

New member
Witajcie :)
Mam trudny wybór: używane B&W DM603 czy nowe Jamo S606, w bardzo podobnej cenie, co Waszym zdaniem będzie lepsze? Muzyka to głównie rock itp.

Pozdrawiam :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jesli do muzyki to nie ma porównania B&W

Kiki jak to jest, bo często się słyszy że jak do muzyki to lepszy będzie zestaw X a jak do filmów to Y. Zawsze mi się wydawało że jak są dobre kolumny w muzyce to tym bardziej w KD się sprawdzą, no wierzę że w drugą stronę to już nie musi być tak dobrze. Czy ten zestaw B&W w KD gorzej sobie poradzi niż Jamo s606?
 

Madas

New member
Bez reklam
Jamo d0 1200 zł w muzyce po wielu wielu moich odsłuchach grają zbyt chaotycznie dosyć mało szczegółowo ale wcale nie najgorzej i pewnie dlatego takie sugestie KIkiego i Blackninji

ja po przemyśleniach obstawiłem Roth OLI 3 lub Heco Victa bo budżet miałem nie za duży ale brzmieniowo to inna półka jeśli chodzi np o szczegółowość i średnie tony.
 
Ostatnia edycja:

mrosi

Member
@ krzysiek1980

Z tego co ja wiem, to jest dokładnie tak jak piszesz. Jeśli kolumny zabrzmią dobrze w muzyce, to w KD na pewno też. Odwrotnie już nie ma tej zależności ;)
Co do tego konkretnego przypadku - nawet nie ośmieliłbym się porównać B&W z Jamo. Te ostatnie miałem okazję odsłuchiwać na różnych sprzętach (różne modele Jamo na różnych ampli). Dla mnie to kaszana a nie dźwięk. Jedynym ich plusem jest cena...
 

don111

Banned
Zawsze mi się wydawało że jak są dobre kolumny w muzyce to tym bardziej w KD się sprawdzą, no wierzę że w drugą stronę to już nie musi być tak dobrze. Czy ten zestaw B&W w KD gorzej sobie poradzi niż Jamo s606?
oczywiście że poradzi sobie również lepiej i w kinie, Jamo mogą co najwyżej "huknąć" głośniej, to cała ich przewaga
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
krzysiek 1980.
Wg mnie tak nie jest .
Słuchałem różne pudełka nawet które w kinie zagrały rewelacja. Nogi się uginały. Jak zagrały muzykę - to rozpacz. Więc jeśli pozwolisz to pozostanę przy swoim zdaniu. Nie mówiąc już o zupełnie innym wyposażeniu sprzętu dla kina a innym dla stereo.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o amplituner to się zgadzam że robią sprzęty typowo pod kino np. Onkyo gdzie w stereo nie radzi sobie za dobrze, ale jeśli chodzi o kolumny to jeżeli kupimy takie co w muzyce świetnie zagrają to dlaczego w kinie mają nie zagrać równie dobrze? Oczywiście napisałem że niekoniecznie kolumny dobre dla kina sprawdzą się w muzyce np Jamo s606/608. Przecież stereo jest bardziej wymagające jeśli chodzi o kolumny niż filmy, bo w filmach kolumna przetwarza tylko jakieś wąskie pasmo ( za niskie odpowiada sub, dialogi central). Może się mylę ale uważam że jak kolumna zagra świetnie w muzyce w całym swoim paśmie to równie dobrze zagra w kinie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry